Дива – не буде

Дмитро Вовнянко
Дмитро Вовнянко

Балдію я від наших людей.

Лише 9 місяців тому інтернет кипів збуренням: “Клятий уряд хоче збільшити мінімальну з/п! Гварлт, рятуйте! ФОПам – каюк!”

Нині – ситуація з точністю до навпаки. Подаю я статистику, що доля витрати на харчову корзину у поточному році до долі витрат на таку саму корзину у 2013 р. (коли долар по 8), не зросла, а впала на 1,2%, а м’ясо в Україні – найдешевше в Європі, при чому не за нашими, а за їхніми підрахунками – і в мене в коментах треш з абсолютно протилежним знаком: “А-а-а-а! У нас низькі доходи! Нам не вистачає на м’ясо! Чому до європейських цін у нас нема європейських з/п?”А тому й нема. І бути не може. Бо економіка України знаходиться на рівні середини ХХ ст. Тому, що головні позиції нашого експорту – метал, добрива і аграрка. Тому що масово НІ ЧОРТА більше ми не виробляємо. А відбувається так через комплекс причин, головною з яких я бачу таку – українці ні хрена не хочуть поліпшувати свою країну навколо себе.

Українці хочуть щоби ХТОСЬ дав їм роботу, щоби ХТОСЬ будував для них заводи які вироблятимуть не металургійну сировину (яку французи потім переплавлять на те, що на Заході називається металом), а сучасні автомобілі, верстати та електроніку. Та хоча б металопрокат, який не гребували б купляти турки або індуси. Та хоча б дороги класти, як турки.

Лихо в тому, що тих хто може все це створити – дуже мало. І вони, переважно, уже чудово себе почувають і горбатитися заради осіб, які потім самі їх назвуть крадіями і корупціонерами – не бачать жодних підстав. Інші ж, які теж можуть створювати, уже відвалили за бугор, бо життя одне, і своя дупа дорожча за свою країну – читай, за маси отих, яким роботу з європейською з/п мусить надати ХТОСЬ.

І оце все – українці. Всі. А не лише ті хто вилазить на майдани, аби здобути собі право обрати владу – нову і правильну, а по результату обрати таку саму, як попередня. Тричі це я бачив (уперше – в 1991 р.).

Бо ваше особисте щастя – це така матерія, у якої бути може тільки один коваль – ви самі. Бо завжди хтось буде успішніший, розумніший, заможніший, матиме чоловіка-мачо, або дружину-красуню. Чого добуте – те ваше.

“Навіщо тоді нам держава?!” – ревуть тоді українці. А ні навіщо. Можете зруйнувати – вперед. Опинитеся швидко в іншій державі – як українці Полтави у більшовицькій Росії у 1920 р. або українці Криму в путінській Росії, вже три роки як. Бо якщо ти не маєш держави своєї – житимеш в державі чужій, в якій ти, в тій чи іншій мірі, – унтерменш.

Держави створені не аби вам рай на землі будувати – у них інше призначення.

І от допоки спершу внутрішній, а потім зовнішній ринок не наповниться масами якісних конкурентноздатних дорогих українських товарів, багатою Україна не стане ніколи. І будь-яке підвищення з/п призводитиме лише до одного – до розгону інфляції, яка з’їдатиме все підвищення, приводячи гривню знову до той самої її вартості.

“Але ж уряд збільшив мінімалку!” – заперечите ви. Так, збільшив. Так само, як кожна компанія починає збільшувати зарплатні своїм працівникам, збільшивши обсяги продажів зі зрозумілою метою – збільшити привабливість своєї компанії для працівників потенційних і зберегти працівників наявних. Збільшила у першу чергу – в державному секторі.

Економіка України реально підросла. Товарів і послуг українці виробляють більше. Тому уряд підвищив мінімалку, і інфляції не сталося, бо люди понесли свої гроші в приватний сектор, а там їх з радістю забезпечили наявною товарною масою. Як я про це і писав тоді.

Уряд і надалі робитиме такі кроки, але тільки відповідно до підростання економіки і малими порціями – зараз от обіцяють пенсії збільшити.

Але перш ніж наші середні з/п доростуть до європейських, нам треба пройти ще чималий шлях. І не на акціях протесту пройти, а за верстатами, за компами з AutoCADом та у цехах з ключами та шуруповертом. Все інше – популістично-більшовицька маячня від лівоти, юльканів і ригів.

Ви – самі ковалі свого щастя, збагнути час. Як зрозуміли – дійте. А ні – можете далі плакатися: сьогодні – “якого лихого піднімають мінімалку?”, а завтра – “де наші європейські з/п”? А ну й ще закликати розчавити корупцію і посадити Ахмєтова.

Може полегшає?

PS. Вибачте що багато букафф – накипіло.

Share

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial