ГПУ спільно з СБУ викрито незаконну схему, спрямовану на заволодіння та розтрату державних коштів, які передбачались для ремонту морського судна-буксиру «Олександр Охрименко»

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Головного управління контррозвідувального захисту економіки Служби безпеки України, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння та розтрати держаних коштів в особливо великих розмірах за ч. 5 ст. 191 КК України.

Установлено, що протягом 2016 року службові особи Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» організували та провели конкурсні торги щодо визначення виконавця робіт по ремонту суднових технічних засобів та корпусних конструкцій морського судна-буксиру «Олександр Охрименко», який належить державі та перебуває в користуванні державного підприємства. Переможцем зазначених торгів визначено ТОВ «Міленіум Меритайм», з яким і було укладено відповідний договір.

В рамках виконання умов зазначеного договору, службові особи ДП «Адміністрація морських портів України» за попередньою змовою зі службовими особами певного суб’єкта господарювання та інших компаній – підрядників та постачальників, протиправно виготовили та в подальшому використали низку документів про обсяги і вартість ремонтних робіт, на підставі яких на банківські рахунки переможця конкурсних торгів перераховано бюджетні кошти в сумі 49 млн грн.

Реалізуючи злочинну схему, спрямовану на заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, частина вказаних коштів у сумі 5 млн грн була перерахована на банківські рахунки інших суб’єктів господарювання, які жодних послуг з ремонту суднових технічних засобів та корпусних конструкцій морського судна-буксиру «Олександр Охрименко» не надавали, та в подальшому через низку підприємств з ознаками фіктивності переведена у готівку та розподілена між учасниками протиправної оборудки.

Таким чином, внаслідок вказаних неправомірних дій державі завдано збитків на суму майже 10 млн грн.

На даний час на території трьох областей проводяться санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях та місцях проживання осіб, які причетні до вчинення злочину, зокрема і на морському судні-буксирі «Олександр Охрименко».

Довідково: за скоєне кримінальне правопорушення вказаним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Джерело

Автор