Уряд і парламент мають сфокусуватися на подоланні енергокризи (брифінг, відео)
Ростислав Павленко: «Євросолідарність» вкотре вимагає від влади запровадити антикризовий енергетичний план
«Європейська Солідарність» з весни цього року, коли росія відновила масштабні обстріли української енергетичної інфраструктури, неодноразово зверталася з конкретними пропозиціями щодо енергопостачання, захисту кожної громади і кожного українця. Про це під час брифінгу нагадав народний депутат Ростислав Павленко.
«Ми бачимо, що влада не справляється з ситуацією. Якими могли б бути пункти такого плану? Перше – питання спрощення доступу до будь-яких необхідних ресурсів: чи це сонячні панелі, чи станції когенерації, тобто додаткового виробництва електроенергії на місцях. Чи це посилення українського виробництва там, де це необхідно, чи це завезення генераторів, але з розумінням того, що це може бути лише тимчасовим заходом, а Україна потребує системніших відповідей. Ми бачимо, що багато громад використовують подібні можливості», – говорить Павленко.
«У парламент були внесені пропозиції щодо вирішення частини цих питань. Ми маємо почати засідання у вересні з того, щоб уряд представив нам системну програму, яким чином буде підтримано можливість завезення відповідних необхідних елементів від сонячних панелей і генераторів до відповідних частин енергетичних станцій до виробництва їх в Україні», – зазначає депутат.
«Другий великий блок – енергетична децентралізація. Петро Порошенко багато разів звертав увагу і уряду, і парламенту на необхідність конкретних рішень в підтримці громад. Повернення коштів, які громади могли б спрямувати на заходи енергетичного забезпечення, на побудову малих енергетичних станцій. Ці кошти могли б бути залучені і від наших партнерів – на побудову відповідних станцій, на розконсервування тих можливостей, які є зараз в громадах, від котелень до малих станцій. Кошти могли би бути спрямовані на підтримку ОСББ, щоб забезпечити найнеобхідніші витрати, щоб працювали ліфти, каналізація, водопостачання і подібні речі», – говорить Павленко.
«Третій великий блок – все, що стосується питань критичної інфраструктури і підготовки до зими. Ми входимо зараз у початок навчального року. Ми бачили спроби урядовців зобов’язати школи ставити собі сонячні панелі. Ми бачили, як намагаються перекласти на самих українців необхідність захистити себе під час осінньо-зимового періоду. Все це – непрофесійний підхід. Не може влада перекладати відповідальність на громадян. Має бути розроблено конкретний і чіткий план для того, щоб Україна могла пройти осінь і зиму, спираючись на гарантоване енергопостачання, розуміючи, що вистачить газу в сховищах, розуміючи, що так чи інакше, але люди будуть зі світлом і теплом», – наголошує народний депутат.
«Ми вимагаємо від Кабінету міністрів підготувати і представити такий план у парламент. Ухвалити всі необхідні для цього законодавчі рішення. Відтермінувати підвищення цін на енергоносії. Відтермінувати всі ідеї про підвищення податків, які ще глибше заженуть економіку в кризу. Зараз час сфокусувати діяльність уряду і парламенту на вирішенні питань енергетики», – переконаний Ростислав Павленко.
Замість агіток про «незламність» влада має показати план, як Україна переживе цю зиму – Ірина Геращенко
Чергова терористична атака росії на критичну інфраструктуру України вкотре показала – держава-агресор не має наміру відмовлятись від своїх геноцидних практик. Про це під час брифінгу сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона закликала міжнародне співтовариство дати відповідну оцінку злочинам росії і притягнути її до відповідальності.
За словами Ірини Геращенко, українська влада замість агіток про «незламність» має показати людям план, як Україна переживе непросту зиму в умовах російських атак на енергетику.
«Минулого тижня Верховна Рада України, майже 270 народних депутатів з усіх фракцій проголосували за те, аби викликати міністра енергетики Галущенка із доповіддю щодо корупції в сфері енергетики. Він так і не з’явився. А мова йшла про те, як використовуються сьогодні кошти, які мають йти на захист об’єктів критичної інфраструктури – ТЕЦ, інших структур, які мають забезпечити життєдіяльність України і української економіки. Наша політична сила буде вимагати виконання цього рішення парламенту і такого звіту», – зауважила Геращенко.
«І друге питання «Європейська Солідарність» ставить сьогодні уряду, Офісу Президента: хто дасть очевидний сценарій, очевидний план виходу з кризової ситуації? Як в цих умовах влада бачить розвиток альтернативної енергетики, щоб забезпечити життєдіяльність країни? Якою має бути ця альтернатива? Бо все перекладається на місцеве самоврядування, в якого забрали кошти військового ПДФО, і на простих українців», – констатує депутатка.
Вона також нагадала про останнє «мудре» рішення парламенту – підвищення акцизів на пальне. «Всі міста зараз стоять на генераторах. Багато шкіл, в яких навіть є генератори, яким поставили їх наші міжнародні партнери, відмовляються їх зараз використовувати через ціни на пальне. Тому що ні в місцевого самоврядування, ні в господарств, ні у простих людей немає цих коштів. А з 1 вересня на кілька гривень буде піднята ціна на кожен літр пального», – говорить Геращенко.
«Європейська Солідарність» наполягає, щоб на наступному пленарному тижні, який буде з 3 вересня, уряд презентував країні план альтернативної генерації, план, як самоврядування, школи, лікарні в цих умовах відсутності світла і тепла будуть намагатися отримати пальне, щоб забезпечити життєдіяльність за рахунок генераторів. Потрібен конкретний план дій, а не «агітки» штовхати про незламність і стійкість. Потрібно допомогти людям вижити і пережити ці складні, надзвичайно драматичні часи», – переконана Ірина Геращенко.