Коли буде час для перемовин

Serg Marco

Всі чогось чекають перемовин після виборів у США. Але перемовини не робляться за тиждень. Це довгий процес, який залежить від стану справ на фронті. Зараз Пітуну немає сенсу домовлятися, ВС РФ покращує своє положення на фронті, й не буде відмовлятися від прогресу, поки він йде.

Які задачі треба нам зараз вирішити:

1) Покращити стан ППО України. Петріоти та ракети до них йдуть вже в Україну, загальна система покращується. Проблему розвідувальних крил теж вирішують. Але це час.

2) Активна оборона у повітрі. Для цього повинні попрацювати F-16. Думаю, що там будуть працювати і модернізовані “Мігі” та “Сушки” в комплексі, але це все треба налагодити, що непросто під час війни. Але рух йде. Це дозволить відсекти авіацію хоча б частково.

3) Нівелювання різниці живої сили та засобів. Це теж в процесі. В нас йде мобілізація, засоби теж йдуть на фронт. В РФ же бажаючих стає все менше, там вже кажуть про потребу мобілізації, бо навіть 25 тис долларів не є достатньою мотивацією, щоб відправляти на фронт пігдогів у достатній кількості. Тобто скоро буде перелом в цьому питанні, треба достояти і вирівняти ситуацію в Донецькій області.

4) Ротація “старих” бригад на фронті. Треба дуже акуратно, щоб не допустити ситуацій як з 115-ю чи 125-ю бригадами, після яких ми досі розгрібаємо пиздець на фронті. Треба завести бригади, витримати час, поки вони отримають достатньо досвіду, щоб тримати ділянку, після чого вивести “старі” бригади, доукомплектувати їх особовим складом і зброєю. Після чого провести повноцінне злагодження. Коли ці бригади відновлять боєздатність і стануть резервом, – це буде саме сильне підсилення фронту. Бо вони самі досвідчені та успішні в цій війні.

5) Роз’їбати декілька важливих обʼєктів у РФ. Показати, що ми це можемо, можемо робити дуже боляче, так, щоб навіть роспропаганда не змогла робити вигляд, що все ок, то якісь уламки впали, вахтьора затрехсотило, траву підпалило. Щоб було дуже боляче. Дуже.

* * *

Я не писав фразу “зараз ми тут”, щоб було зрозуміло де ми, а де мета. І так зрозуміло, що ми дуже далекі від того стану, коли можна приступати до перемовин.

Але ми набагато ближче до цього ніж у 2022 році.

Тому досить бажати простих рішень, ви ж не трампісти.

Автор