Про «відпустку Верховної Ради»
Сьогодні (23.07.2024 р. – Ред.) відчув значення розхожої фрази про «іспанський сором», – коли сам нічого поганого не зробив, а за ситуацію і за інших соромно.
Тому, дивлячись на зливу повідомлень у стрічці про «проклятих депутатів», вирішив усе ж розставити деякі крапки над «і»:
1. З 24.02.22 Верховна Рада працює у режимі єдиного неперервного засідання. Під час нього формально закриваються і відкриваються чергові сесії, але інші формальні строки не застосовуються. У цьому сенсі жодних відпусток у Верховній Раді до кінця воєнного стану не передбачено.
АЛЕ…
2. Коли саме починаються і закінчуються конкретні засідання, коли і на скільки оголошуються перерви, залежить від двох людей у Раді:
– Голови ВР Стефанчука (зрідка – його першого заступника Корнієнка), який оголошує перерви,
– і представника «Слуги народу» на Погоджувальній раді.
Бо розпорядок роботи ВР – це рішення Погоджувальної. А ці рішення ухвалюються, залежно від формальної кількості членів у кожній фракції чи групі.
Хоча у «слуг» фактичної більшості давно немає (голосує в середньому 170-180 їхніх членів), формально їх все ще більше 226. На цій підставі представник «слуг» на Погоджувальній фактично одноосібно визначає, які питання розглядатимуться, і як та коли збиратиметься Рада на продовження отого формально безперервного засідання на час воєнного стану.
От і виходить: формальної відпустки немає, але «слугам» дуже її бракує. Тож і визначають рішення Погоджувальної про тривалі перерви. Нинішня, приміром, може тривати аж до 20 серпня.
«Європейська Солідарність» ні на які моря не їде. Якщо прочитаєте щось інше у телеграм-каналах та інший помийках президентського офісу, – не вірте: це просто брехня. Дуже зручно ховатися за анонімністю російської мережі та лити лайно на опозицію.
Наше – допомога фронту, підготовка до наступних засідань…
І так, ми згодні, що перерва практично у місяць – це неподобство. Закон про заборону діяльності в Україні рпц узагалі ні до чого. Він готовий, його можна поставити на розгляд у будь-який момент.
Якщо ви згодні, що це неподобство, ви тепер знаєте, до кого адресувати свій гнів.
“Слуги” бояться розголосу. Дуже оглядаються на соціальні мережі. Активно там живуть. Тож заклик “Працюй, курво!”, який так проситься до ситуації, цілком міг би “слуг” знайти саме там. Де вони відпочивають від народу.
Знайдіть сторінку/акаунт “слуги” у якійсь із соцмереж. І напишіть йому/їй, що думаєте. Це більше допоможе повернути їх до реальності, ніж гнів усередині наших “бульбашок”.