Свободу медійникам-заручникам кремля!

Ірина Геращенко

ВР звернулася до ООН, парламентів та урядів держав-членів ЄС та НАТО, Європарламенту, міжпарламентських Асамблей, МКЧХ Міжнародної федерації журналістів, Європейської федерації журналістів, Міжнародної неурядової організації «Комітет захисту журналістів», Міжнародної неурядової організації «Репортери без кордонів» щодо забезпечення звільнення та повернення в Україну полонених та незаконно утримуваних журналістів №11034.

Наразі відомо щонайменше про 26 медійників, яких незаконно утримує РФ у своїх тюрмах і на тимчасово окупованих територіях.

Серед них Владислав Єсипенко та Ірина Данилович, які були незаконно засудженні в Криму; Сергій Цигіпа, викрадений 12 березня 2022 року в Новій Каховці; Дмитро Хилюк, який був викрадений 3 березня 2022 року на Київщині з подвір’я власного будинку та вивезений в Росію; Максим Буткевич, засуджений окупантами до 13 років вʼязниці.

Важко говорити про людей, яких знаєш особисто. Яких шануєш і любиш.

До полонених журналістів не допускають МКЧХ, на них здійснюється психологічний тиск і тортури, умови їх утримання порушують принципи міжнародного гуманітарного права.

РФ відмовляється включати журналістів у списки на обміни, хоча вони не є комбатантами і мають бути негайно звільненні без всяких передумов.

ВР закликає міжнародні організації, в тому числі журналістські, використати всі можливості для звільнення українських цивільних полонених, зокрема й медійників.

Звернення підтримали 293 народних депутати.

З початку повномасштабного вторгнення загинуло 70 журналістів, українських і міжнародних. При виконанні своїх обовʼязків, допомагаючи евакуйовувати цивільне населення, закатовані окупантами, як Макс Левін… Памʼятаємо кожного. Маємо боротися за звільнення полонених журналістів.

Але соромно розглядати постанову про журналістів у відсутності представників ЗМІ у парламенті. В ВР мають повернути журналістів. Це дуже важливо.

Ну, й звернула увагу голови ВР, що наша боротьба за звільнення полонених має тривати на всіх міжнародних майданчиках. А для цього треба розблокувати міжпарламентську дипломатію.

Автор