Зло долається спільними силами і розуміє лише мову сили

Вікторія Сюмар

Сьогодні мільйони українців мають одне запитання: а так можна було?!

Можна було збити всі російські ракети за допомогою винищувачів союзників? Можна було задіяти сили сусідніх країн? Зрештою, можна було посилити українське ППО не після, а до нападу.

Бо сьогодні іранські балістичні та крилаті ракети збивав не лише Залізний купол Ізраїлю, але і з американських і британських літаків та винищувачів Йорданії. Готовий був долучитися навіть Єгипет.

І вже під ранок Іран заявив, що «удар досягнув цілі» і все, розходимося.

От так можна було дати по зубах агресору спільно і відразу, і не допустити найкровопролитнішої після Другої світової війни в центрі Європи?

Але ні, ми витримали не одну атаку з понад ста крилатих і балістичних ракет. Які знищували наші міста та критичну інфраструктуру, вбиваючи і відправляючи мільйони українців у вимушену еміграцію біженцями…

Я сподіваюся, що з цієї історії будуть зроблені висновки. Нашими стратегічними союзниками. Бо військові стратегічні угоди – це не лише папір. А після нас росіяни будуть загрожувати вам.

Висновки, що зло долається спільними силами. І розуміє лише мову сили, а не словесні занепокоєння.

Сподіваюся, ця спільність проявиться хоча б у спільному пакеті допомоги Україні та Ізраїлю в американському парламенті, який тепер набирає вже критичної актуальності.


Ірина Геращенко

Коаліція винищувачів США і UK разом із Залізним куполом, який Ізраїль вибудував над своїм небом, добре спрацювали і захистили країну від іранських ракет і шахедів.

Так і мають діяти союзники. Й Україна може поки що тільки мріяти про таку спільну рішучу відсіч.

Ми дякуємо союзникам за їх збройну підтримку, без неї ми б не встояли ці два роки. Але якби зброї було більше і вона була вчасно, ми б зберегли десятки тисяч житів, і Росія не поводилася б так нахабно і безкарно.

Безумовно, всі ми в цей ранок, читаючи чергові новини з Харкова, проводимо паралелі з Україною.

В цей час лідери української діаспори США в Чернівцях зустрічалися з Зеленським.

Andriy Futey, можливо, давайте разом зʼїздимо в Харків, і звідти ви включитеся в ефір CNN і Fox News із закликом до Конгресу розблокувати допомогу Україні? Ціна зволікання – перетворення нашого Харкова на Алеппо. Ми маємо кричати про це. Наша діаспора в США, в якої ж немає проблем з відрядженнями, як в української опозиції, зараз має бути максимально активна в роботі з Конгресом і в окремих штатах.

ОП, можливо, ви нарешті розблокуєте право депутатам займатися міжпарламентською діяльністю, і ми зможемо їхати і переконувати колег, що в України просто немає часу. Всі ж бачать, що 5-6 менеджерів вже не справляються з ефективним інформуванням і тиском на партнерів.

Час грає на Росію, яка щодня вбиває українців. Ми не можемо так довго бути полігоном, де Росія випробовує свою новітню зброю. Якщо це не зупинити зараз, завтра ця зброя полетить на країни Балтії та Польщу.

Можливо, український парламент має збиратися не раз на три тижні? Й зараз час разом із урядом переглянути бюджет, відмовитися від марафонів і доріг і все вкласти в ВПК?

Коли ми почуємо звіт Галущенка, Кубракова і Найєма про ситуацію в енергетиці і знищену інфраструктуру та ефективність витрачених на її захист коштів? Давайте запросимо на цю годину запитань до уряду послів країн G7 і ЄС, українських і закордонних журналістів.

Безпека? Ну, керівників бойових підрозділів ОП висмикнув же з фронту і пригнав у ВР послухати гімн у виконанні депутатів. Не соромно? Якби Найєм залишався депутатом, впевнена, він би зараз першим вимагав такого звіту дуже голосно.

Ви думаєте, в Армії не знають, що ваша анонсована коаліція дронів включає в себе і БПЛА, вироблені фірмочками слуг і друзів ОП, дронів, які неконкурентні, зате дуже дорого обходяться українському бюджету?

Можна підписувати 100 безпекових угод, в тому числі з UK, але зараз у нас немає не те що літаків союзників, а навіть ракет. На фронті снарядний голод.

Можна не відпускати з фронту добровольців, які пішли туди в 2022-му й мобілізовувати нових людей, але солдати закінчаться, якщо не вкладати в зброю і технології.

Постійний телефонний контакт в рамках групи Єрмака-Саллівана – це прекрасно, але де зник Кулеба? В країні ще є міністр закордонних справ?

Ми дякуємо Німеччині за додаткову систему Patriot. Але цього недостатньо для оборони, захисту і перемоги.

Стратегічні безпекові угоди – це не лише виступ в українському парламенті, аплодисменти і підписи. Хотілося б, аби і Україна, і наші союзники оперативно і ефективно змінювали нашу тактику СПІЛЬНОЇ відсічі злу. Хочеться, аби в українських дітей був шанс пожити без війни, яка триває вже 10 років.


Микола Княжицький

Вболіваючи за Ізраїль, усвідомлюючи, що війна на Близькому Сході не вигідна Україні, я читав новини з Харкова.

Туди теж летіли ірансько-російські дрони. Але там не було збройних сил США та Великобританії.

Не було їх і у 2014-му, і у 2022-му.

Я дуже вдячний союзникам за підтримку. Але для людей важлива не лише підтримка, а й порятунок.

Чим росія краща за Іран? Ми маємо зробити все, щоб це зрозуміли союзники. І самі, правда, маємо показати їм, що близькі до них ціннісно, будуємо кращу демократію у світі. Адже підтримка Ізраїлю має як геополітичний, так і історичний вимір, як розрахунок, так і емоції.

Вибудувати у партнерів позитивну емоцію співчуття і розуміння України – наше завдання.


Кирило Данильченко

Персы-шииты, воюя с сионистами, убили трех иорданцев-суннитов и ранили бедуина-суннита.

Нам же не стоит вырывать волосы насчет того, что это британские самолеты с базы Акротири сильно помогли, там те самолеты наносили недавно удары по хуситам, аж 6 штук взлетало.

Или иорданские ВВС, – конечно, они будут сбивать массово пролетающие над своей территорией десятки камикадзе, это не залет на пару минут.

Причина отражения массированной атаки очень простая.

Страна размером с Черкасскую область годами пилит 10 батарей ПРО “Железный купол”, 2-3 батареи “Хеца”, где одна ракета перехватчик стоит 3-4 млн. долларов, 4 батареи “ПАС-2″, что-то мне кажется с GEM-T” новыми, что против баллистики работают. И содержит 300+ самолетов, из которых 10% пятого поколения.

При любой администрации они закупают технику, при любом политическом кризисе, а 5 кабинетов сменилось и куча выборов досрочно – это кризис, при любой ситуации находят время на слушания парламентские сколько и чего закупить.

Армию сокращают, чего-то не хватает, но критичные вещи, позволяющие иметь отрыв от агрессивных соседей, они финансируют и с США работают, чтобы помощь выделялась.

Сейчас лучший момент, чтобы решить с ядерной программой Ирана и производством шахедов. Не надо даже коалиции как с Ираком, чисто воздухом на дозаправках, через территорию тех, кому иранцы ломали нефтяные заводы и с кем воевали в Йемене.

Держу пальцы скрещенными.

Автор