Вісті з фронтів. 18.02.2024

Костянтин Машовець

Зразу попереджу, тут про Авдіївку не буде. Мені треба “зібратися з думками” на цей рахунок, але сьогодні неділя, тому – “різне”.

1. Декілька діб тому противник відновив наступальні дії на Лиманському напрямку, ввівши у бій цілий ряд додаткових сил і засобів. Зокрема, по напрямку на с. Ямполівка у бій введена майже вся 67-а мотострілецька дивізія (мсд) 25-ї загальновійськової армії (ЗВА) у складі 31-го, 37-го мотострілецьких полків (мсп), 19-го танкового полку (тп) та ряду приданих підрозділів.

Противник діє у першому ешелоні силами не менше 3-х посилених мотострілецьких батальйонів (мсб). Безпосередню участь у атакуючих і штурмових діях бере особовий склад штурмових підрозділів, сформованих на базі цих частин. Однак, просунутись до с. Ямполівка противнику так і не вдається.

Така сама спроба повернути у бій підрозділи 7-го окремого мотострілецького полку (омсп) зі складу 11-го армійського корпусу (АК) східніше с. Іванівка (Куп’янський напрямок) також особливих “дивідендів” противнику не принесла.

В свою чергу, південніше спроба противника “зайти у фланг” нашим підрозділам, які обороняються по рубежу Кислівка – Котлярівка, силами перегрупованих в район Крохамального – Табаївки підрозділів 2-ї “таманської” мотострілецької дивізії (мсд) зі складу 1-ї “гвардійської” танкової армії (гв. ТА), очевидно, виявилась, скажімо так, “не зовсім вдалою”. Противник був вимушений переспрямувати свої зусилля замість просування вздовж дороги Куп’янськ – Сватове у північно-західному напрямку з амбітними планами на більш “приземлену” ціль – с. Піщане. Однак, дії 2-ї мсд противника виявились настільки “вдалими”, що їй з досить значними зусиллями поки вдається не те щоб кудись просунутись, а просто утримувати район с. Табаївка.

Думаю, позапланове “пожвавлення” 7-го омсп противника на напрямку Іванівка – Степова Новоселівка має пряме та безпосереднє відношення до введення у бій “таманців” із 2-ї мсд противника південніше цієї ділянки.

2. Південніше м. Бахмут по напрямках на с. Кліщіївка та с. Андріївка (точніше, їх руїни) противник масовано задіяв мотострілецькі полки територіальних військ (мсп ТрВ) зі складу 6-ї мотострілецької дивізії (мсд) 3-го АК – 1008-й та 1194-й мсп ТрВ. Поки безрезультатно.

Протягом кількох діб противник організував цими силами та засобами серію атакуючих та штурмових дій, але максимум чого спромігся досягнути – зайняти східніше с. Кліщіївка “півпосадки” на іншому боці залізниці.

Головним сенсом дій противника на Бахмутському напрямку, ймовірно, залишається вихід до каналу “Сіверський Донець – Донбасс” на максимально можливій по фронту ділянці.

3. В районі тактичного плацдарму ЗСУ на лівому березі р. Дніпро в районі с. Кринки противник продовжує свої спроби його ліквідувати. Головним чином діють зведені штурмові підрозділи (в тому числі типу ШТОРМ) зі складу 26-го та 28-го мсп 70-ї мсд, 144-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр), 328-го та 337-го десантно-штурмових полків (дшп) 104-ї десантно-штурмової дивізії (дшд), а також знову “восставшей из пепла” 810-ї окремої бригади морської піхоти (обр МП).

Окрім того, очевидно, готується приєднатися до цієї кУмпанії й зведений штурмовий підрозділ (до штурмової роти) зі складу 61-ї обр МП. Він та ще один такий же, для “действий на островах” зі складу цієї ж бригади, нещодавно закінчили процес формування та бойового злагодження у новій якості.

А поки українським плацдармом “займаються мотострільці” з 70-ї мсд, та так вдало, що 26-й мсп цієї дивізії нещодавно втратив 1 чи навіть зразу 2 позиції у Кринках. В оригіналі: “пересечь трасу не удалось, вообщем у нас – минус позиция… даже не знаю что кб говорить будем…” (с).

На даний момент ситуація на ділянці Козачі Лагері – Корсунка характеризується зразу декількома характерними ознаками:

– Противник намагається приховано підтаскувати “поближче” до плацдарму досить суттєву кількість мінометів і станкових гранатометів (як протипіхотних типу АГС-17, так і протитанкових типу СПГ-9), розміщувати їх на добре замаскованих вогневих позиціях.

– Активно здійснює заходи з підвищення рівня взаємодії та бойового управління підрозділами й частинами, які розгорнуті на цьому напрямку, особливо у контексті розвідки\моніторингу “ситуації на воді” (очевидно, варто очікувати найближчим часом зростання наполегливих спроб противника якщо не повністю перервати процес матеріально-технічне забезпечення\МТЗ, поповнення та евакуації\ротації наших передових підрозділів на лівому березі, то принаймні суттєво його обмежити).

– З’явилися певні ознаки зростання бажання противника “повернутися у повний зріст до питання контрбатарейної боротьби” на вказаному напрямку. Є інформація, що противник притягнув сюди декілька цікавих “установок” для цього.

– Ну й українські БПЛА, це тут “хіт сезону”. Вони настільки “задовбали” російські війська на даному напрямку, що останні намагаються налагодити\вдосконалити своєрідну систему оповіщення на тактичному рівні, по сигналах якої буквально “ховаються по норах”. Через це основний обсяг бойової діяльності російських військ у районі плацдарму відбувається переважно у темний час доби, як у простітуток.

4. На завершення декілька зауважень “технічного” характеру:

– В наступному огляді розглянемо деякі останні зміни у складі УВ противника “Белгород”, вони носять достатньо характерні ознаки.

– “Розбір по Авдіївці” вийде трохи пізніше, бо ситуація по суті ще далеко не завершилась.

 

Фото: 36 ОБрМП імені контрадмірала Михайла Білинського

Автор