Фракція «ЄвроСолідарності» прозвітувала за рік роботи в парламенті (фото, відео, презентація)
Микола Княжицький: Наше завдання – зберегти результати величезної роботи, зробленої з 2014 року
В Україні досі недооцінюють ту величезну роботу, яка була зроблена і українським Президентом, і українським парламентом в період між 2014 і 2019 роками – про це під час звіту фракції «Європейська Солідарність» сказав народний депутат Микола Княжицький.
«Наше завдання ці наші досягнення зберегти. Воно непросте і дуже відповідальне. Коли говорити про гуманітарні питання, ми робили все для того, щоб продовжити сильне створення української церкви і заборону діяльності російської церкви в Україні. Після отримання Томосу, після побудови сильної, незалежної української церкви, на жаль, російська церква продовжила свою згубну діяльність в Україні. Ми бачили з звітів Служби безпеки України, інших слідчих органів як московські попи продовжують знищувати нашу самоідентифікацію, займаються колаборантською діяльністю, повідомляючи координати ворожій армії тих чи інших українських об`єктів. Ми бачимо який згубний вплив вони далі мають на українське суспільство. Тому нашою відповідальністю було зробити все, щоб заборонити діяльність російської церкви в Україні», – наголосив Княжицький.
«Тому ми подали закон 8221, який чітко забезпечував би таку заборону. На жаль, парламентська більшість відмовилася вносити його в зал. Було внесено в зал урядовий законопроект, який насправді імітував діяльність із заборони російської церкви, порушуючи в тому числі деякі європейські норми і не будучи ефективним всередині України.
Попри те ми підтримали цей закон, бо вітаємо кожен рух до того, щоб обмежити діяльність церкви і розуміємо, що маємо докласти я до того, щоб кожен закон навіть такий неефективний нарешті запрацював. І українська церква розвивалася, і російська церква не мала впливу на наші душі, і не зраджувала тут основні принцип б на яких будується наша держава», – говорить депутат.
«У комітеті з питань гуманітарної політики представники «Європейської Солідарності» спільно з іншими депутатами нашої фракції напрацювали цілу низку поправок до урядового законопроекту. Маємо надію, що ці поправки буде підтримано в комітеті, і буде підтримано залом», – говорить Княжицький.
Він також зауважив, що тривають атаки на українську мову і культуру. «Всі ми пам’ятаємо, коли на виконання рішень Венеційської комісії і рекомендацій щодо нашого кандидатства у Європейському Союзі, ми прийняли закон про захист національних меншин. Національні меншини почувають себе в Україні не гірше, ніж українці, ніж будь-яка інша нація нашої багатонаціональної країни. Попри те, під впливом деяких членів Європейського Союзу, зокрема Угорщини, намагалися внести серйозні зміни у цей законопроект. А деякі українські політики намагалися, прикриваючись цим законопроектом, фактично скасувати наше надбання, яке ми маємо після прийняття закону про забезпечення функціонування української мови як державної.
Депутати нашої фракції разом з представниками інших фракцій доклалися до роботи над цим законопроектом. Ми зробили такий законопроект, який захистив українську мову, захистив усі наші досягнення і був прийнятий нашими європейськими партнерами як такий, що гарантує поступ», – констатує депутат.
Княжицький також зауважив, що атака на українську мову була закладена і в законопроєкті про вивчення англійської.
«У цьому законопроєкті були норми, які повністю забороняли українську мову в кінотеатрах. Завдяки представникам «Європейської Солідарності» ці норми були виключені. Ми продовжуємо працювати над проектом про розвиток англійської мови, щоб цей проєкт був ефективним і щоб жодні антиукраїнські новації туди знову не потрапили», – наголошує Княжицький.
«Ми прийняли цілу низку проектів, які захищають українське книговидавництво і обмежують ввіз літератури з країни-агресора, і літератури російською мовою. Ви якщо зайдете в українські книгарні зараз, то побачите величезну кількість книжок, які продаються. Парадокс, але зараз під час повномасштабного вторгнення українська книговидавнича галузь відчуває цілий ренесанс. Відбулося це завдяки ініціативі «Європейської Солідарності» і наших колег, які спільно з іншими колегами подавали законопроекти по захисту книговидавництва», – нагадав Микола Княжицький.
«Є багато незавершених речей. Ми і зараз бачимо приклади, коли представники різноманітних гумористичних груп на загальнонаціональних каналах у так званому марафоні намагаються знущатися з української мови, принижувати українських переселенців, принижувати мешканців сходу і півдня. Наша фракція виступає категорично проти цього, і законодавчо і далі буде робити все, щоб припинити ці потуги», – говорить Княжицький.
Ірина Геращенко: Завдання на 24-й рік – збереження єдності і здорового глузду
Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час звітного брифінгу фракції заявила, що ключова задача на 2024 рік – це збереження єдності, здорового глузду.
«Це дуже важливо сьогодні для країни, віри в інституції і збереження інституцій. Тому що ми бачимо спроби зруйнувати інституції, починаючи від уряду, який став філією Офісу президента, і закінчуючи парламентом. Для цього нам потрібно кілька речей. Це безумовно прозора робота парламенту, підзвітна робота парламенту, і тут ми не тільки говоримо, а й демонструємо власним прикладом», – зазначає Геращенко.
«Ми маємо повернути годину запитань до уряду, щоб уряд був підконтрольним парламенту. А Шмигаля за два роки ми в парламенті бачили аж один раз. Ми бачимо, що з цим непрофесійним урядом – біда, і тут потрібно не просто якісь косметичні зміни вносити на рівні міністра ветеранів, а формувати вже не уряд навіть національної єдності, а уряд національного порятунку. Де буде зрозуміла економічна програма, гуманітарна програма, програма руху до ЄС і НАТО з послідовними планами, не в останню хвилину написаними, а створеними завчасно, і звичайно серйозною аналітичною роботою», – наголошує Геращенко.
Ірина Геращенко: Дві з половиною тисячі наших партійців на фронті, ми чекаємо від Президента якісний закон про мобілізацію
Для команди, 2,5 тисячі членів якої на фронті, питання мобілізації є надзвичайно важливим . Про це сказала під час брифінгу співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона вкотре наголосила: мобілізація – це повноваження Верховного Головнокомандувача, від якого чекають якісного законопроєкту.
«Наприклад, наш Степан Барна в «десятці» вже два роки цей легендарний підрозділ знаходиться під Бахмутом. Або наші партійці під Авдіївкою. Ми усвідомлюємо, як цим бригадам потрібне поповнення, відновлення, ротація, демобілізація. Тому що бути два роки під Бахмутом чи під Авдіївкою – чи на блок-посту, чи в військкоматі в Києві це різні історії», – наголошує Геращенко.
«Тому ми вважаємо, що мобілізація потрібна. Більше того, наша команда вісім разів голосувала і за мобілізацію, і за продовження воєнного стану, за ці закони, які президент Зеленський як Верховний Головнокомандувач вносив до сесійної зали. Ми наполягаємо на тому, що саме Верховний Головнокомандувач має подати законопроєкт про посилення і структуризацію мобілізації як очільник цього безпекового напрямку держави згідно своїх конституційних обов’язків і повноважень», – переконана депутатка.
«Дуже важливо, аби там були передбачені умови для демобілізації, наприклад, онкохворих чи тих людей, які мають важкі поранення», – говорить Геращенко. Вона також порадила спікеру Стефанчуку побувати у бойових підрозділах на фронті.
«Хай поспілкується, може, він запитає, де ж ті дрони на 42 млрд, які вони закупили начебто. Як військові ставляться до марафону, чи треба сьогодні 2 млрд на марафон, чи їх потрібно направити на фінансування однієї з бригад», – зауважує Геращенко.
«Але сенс в тому, що всі неконституційні і корупційні обмеження не можуть існувати в законі про мобілізації. Хочете вносити якісь ініціативи – кладіть їх в основу законопроєкту, будемо дискутувати в залі, рухатися по ним, але ніякими підзаконними актами це не можна посилювати всупереч закону. І такою буде наша позиція, ми чекаємо все-таки законопроєкт не імені колективної Безуглої, а поданий від президента Зеленського», – наголошує співголова фракції.
Ніна Южаніна: Майбутнє України залежить від умов для українського бізнесу та іноземних інвесторів
Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час брифінгу фракції заявила, що перспективи України залежать від умов, які будуть створені для українського бізнесу та іноземного інвестора.
«Саме від цих факторів залежить, чи наші люди будуть отримувати зарплату. Чи вони зможуть залишатися, працювати і жити в Україні і отримувати весь спектр послуг від держави. Наші ініціативи протягом 2023 року якраз і були спрямовані на спрощення, а не ускладнення умов роботи в Україні, на зниження, а не підвищення тиску на інвестора. Для прозорості і простоти роботи, а не схем і сваволі перевіряючих органів. На конкурентні умови, а не доступ окремих груп до бюджетних грошей», – зазначає Южаніна.
Вона нагадала, що у 2023 році левова частка зусиль йшла на захист волонтерів, меценатів і юридичних осіб для підтримки Збройних Сил.
«Абсолютно була відсутня така робота в уряді, яка би давала надію і розуміння всім, хто опікується допомогою, як далі діяти. Це і по сплаті платежів про ввезення окремих товарів для Збройних Сил. Це і що стосується окремих переліків, які не встановлювалися урядом протягом 16 місяців широкомасштабної війни, переліку товарів, які могли ввозити юридичні особи за власний кошт. Все це нам вдалося врегулювати поправками. До речі, цей перелік взагалі відмінений. Тепер юридичні особи можуть надавати і не сплачувати податки з допомоги, яку надають Збройним Силам України», – констатує депутатка.
«Рік був складний і тому, що після 2022 року, коли було прийнято ряд ліберальних змін, було прийнято рішення, що вони будуть існувати не до закінчення воєнного стану, а їх терміново треба відміняти, бо здалось владі, що бізнес почав відновлюватися і вже може платити податки на довоєнному рівні і повернутися на цю систему адміністрування», – нагадала Южаніна.
«Навіть коли повертали акцизний податок на пальне, саме за нашої ініціативи вдалося провести норму щодо пального для Збройних Сил, щоб це дизельне пальне не оподатковувалося акцизом. Всі такі ініціативи важливі і робочі, але переважна більшість громадян не знає, що це наша робота в комітетах і наш професійний підхід до всіх ініціатив, які були протягом цього року», – говорить Южаніна.
«Нам все ж таки вдалося врегулювати щодо повернення документальних планових перевірок. Чи може зараз бізнес витримати тиск правоохоронців? Чи може зараз бізнес бути на такому ж рівні як в довоєнний період? Ми все робили для того, щоб і для малого, і середнього бізнесу, і великого, який залишився працювати, не так багато його в Україні, все ж таки умови були стерпні», – пояснює Южаніна.
«Зараз головне – не дати зруйнувати те маленьке відновлення, яке жевріє всередині країни. Ми не можемо дозволити, щоб громадяни продовжували виїжджати, щоб бізнес релокувався не на Захід України чи в більш безпечні місця, а за межі України. Вся наша робота весь цей рік була спрямована саме на підтримку України, для того щоб ми тут жили, працювали, сплачували податки і робили бюджет спроможним забезпечити хоча би найнеобхіднішим», – резюмує Южаніна.
Климпуш-Цинцадзе: Стефанчук перевищив свої повноваження, і мета зрозуміла – перешкоджати міжнародній діяльності депутатів «ЄС»
Руслан Стефанчук перевищив свої службові повноваження, підписавши розпорядження про закордонні відрядження народних депутатів, фактично закріпивши за собою право контролювати такі поїздки депутатів. Це рішення має бути скасоване. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу.
«Ми весь час протягом цього року стикалися з перешкоджанням нашій діяльності на міжнародній арені. Перешкоджанням діяльності як очільника нашої політичної сили Петра Порошенка, так і нас як народних депутатів», – підкреслила депутатка.
Вона нагадала, що співголова фракції Ірина Геращенко неодноразово була позбавлена можливості брати участь в роботі різних міжнародних організацій як офіційна представниця фракції, зокрема в Парламентській асамблеї ОБСЄ. Також Володимир Ар‘єв був позбавлений можливості участі як офіційний член від фракції в парламентській делегації ЄвроНЕСТ. «Мені, Марії Іоновій, Ірині Фріз, іншим колегам, на жаль, постійно ставили палки в колеса. І ми бачимо, що цей процес продовжується», – наголосила голова комітету.
«Вчора ми побачили нове розпорядження Голови Верховної Ради України про порядок закордонних відряджень. І ми розуміємо, що це розпорядження спрямоване безпосередньо проти однієї політичної сили, а саме фракції «Європейська Солідарність». На нашу думку, це розпорядження порушує засадничі речі представництва народними депутатами інтересів своїх виборців як всередині країни, так і на міжнародній арені», – заявила Климпуш-Цинцадзе.
«Ми вважаємо, що це розпорядження є перевищенням службових повноважень спікером і є, на жаль, тим розпорядженням, яке буде перешкоджати захисту національних інтернів України», – наголосила вона.
«В той час, коли нам потрібно посилити своє представництво на міжнародній арені для того, щоб не тільки наростити допомогу Україні, а просто зберегти ту допомогу Україні, яку ми маємо до цього часу», – сказала депутатка.
«Ми сподіваємося, що нам вдасться добитися спільно з іншими колегами, будемо закликати інших колег, відміни цього розпорядження. Ми готуємо цілий комплекс заходів для того, щоб не дати цим авторитарним тенденціям всередині українського парламенту розвиватися далі», – сказала вона.
Артур Герасимов: Формула української перемоги – це Армія, Мова, Віра, ЄС і НАТО
Сьогодні Україну об’єднує одна мета – це перемога у війні за майбутнє. Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов на брифінгу.
«Сьогодні для України є одна об’єднуюча мета – це перемога у війні за наше майбутнє. І формула української перемоги це Армія, Мова, Віра, ЄС і НАТО», – сказав Герасимов.
За його словами, складові цієї формули – ефективне використання українських можливостей, здобуття міжнародної підтримки на шляху до ЄС і НАТО, підтримка українського війська, відповідність критеріям членства в ЄС і НАТО.
«Але також це і розвиток української економіки, захист українського гуманітарного простору. І саме тому наші пріоритети – це, перш за все, підтримка українського воїна, підтримка української армії, європейська та євроатлантична інтеграція, міжнародна діяльність і робота міжнародних організацій. Це економічна безпека нашої держави, підтримка української мови, української культури, захист нашої віри», – наголосив Герасимов.
Ростислав Павленко: Ми послідовно захищаємо законодавче збільшення підтримки ЗСУ
Фракція «Європейська Солідарність» послідовно вимагає збільшення підтримки Збройних Сил України. Про це під час брифінгу про підсумки роботи фракції у 2023 році сказав народний депутат Ростислав Павленко.
«Кожного разу – від бюджету до конкретних законопроєктів – ми обстоюємо і вимагаємо збільшення підтримки Збройних Сил України. Ми вимагаємо ухвалення законопроєкту, який чітко дозволить Головнокомандувачу Збройних Сил України подавати Президенту України представлення на призначення і звільнення командувачів родів військ, керівника Генерального Штабу. Для того, щоб військові могли спокійно працювати, а політики не могли втручатися у їхню роботу і дестабілізувати найважливішу на сьогодні роботу Збройних Сил України», – пояснює Павленко.
«Ми вимагаємо ухвалення закону щодо автоматичного електронного визначення статусу учасника бойових дій. Є дуже чіткий законопроєкт, який дає 6 днів на те, щоб людина, яка воює, отримала всі необхідні, визначені законом переваги. На жаль, поки що це питання не вирішується», – констатує депутат.
«Це і питання збереження того природнього зв’язку, який склався між громадами і бригадами. Ми наполягаємо, щоб розширити з 10% до 30% норму відрахування від ПДФО, які будуть спрямовані безпосередньо в бригади, тому що бійці, командири знають краще що саме закуповувати, в якій кількості і яким чином», – зазначає Павленко.
Фракція «Європейської Солідарності» прозвітувала за рік роботи в парламенті
Фракція «Європейська Солідарність» відповідно до закону прозвітувала за рік роботи у Верховній Раді.
«Формула української перемоги – це Армія, Мова, Віра, ЄС і НАТО. Саме тому наші пріоритети – це перш за все підтримка українського воїна, підтримка української армії, підтримка ЗСУ. Європейська та євроатлантична інтеграція, міжнародна діяльність і робота міжнародних організацій. Це економічна безпека нашої держави, це підтримка української мови, української культури, захист нашої віри», – говорить співголова фракції Артур Герасимов.
Співголова фракції Ірина Геращенко також нагадала, що більше 2,5 тис представників «Європейської Солідарності» стали до лав ЗСУ та Сил оборони країни. «На жаль, 74 наших колеги, наших партійців загинули. На жаль, 43 дитини членів родин наших партійців і наших колег, депутатів різних рівнів втратили батька на війні. Наша партія першою прийняла рішення, що під час повномасштабного вторгнення бюджетні кошти, які ідуть на фінансування партій, мають бути спрямовані саме на підтримку ЗСУ. На ці цілі ми перерахували 54 млн, аби вони пішли на закупівлю дронів, тепловізорів, всього, що так сьогодні є в дефіциті в ЗСУ. 28 млн 300 тис пішли на закупівлю вантажівок DAF», – говорить Геращенко.
«Наші партійці, депутати є волонтерами. Ми пишаємося нашими регіонами, адже там створено 284 волонтерські хаби представниками партій, депутатами різних рівнів, 73 з них працюють в екстремальних умовах в наших партійних офісах», – зауважує Ірина Геращенко.
Як повідомили на брифінгу, загалом за 2023 р. було подано 223 проєкти законів, постанов і заяв, авторами або співавторами яких були депутати фракції «Європейська Солідарність». У тому числі 134 законопроєкти (46 – виключно членами фракції «ЄС»), 88 проєктів постанов (26 – виключно від «ЄС») і проєкт заяви.
З усіх законопроєктів, авторами або співавторами яких були депутати від «Європейської Солідарності», 20 стали законами. Ще 5 – вже прийнято і передано на підпис Президента України. 8 – було прийнято в І читанні (очікує або готується на ІІ читання). Також у 2023 р. прийнято і підписано 34 постанови, авторами або співавторами яких були народні депутати від «ЄС». Чимало ініціатив фракції лягли в основу альтернативних законопроєктів від правлячої партії, що підтверджує їхню актуальність.
«Кожного разу – від бюджету до конкретних законопроєктів – ми обстоюємо і вимагаємо збільшення підтримки ЗСУ. Ми вимагаємо ухвалення законопроєкту, який чітко дозволить Головнокомандувачу ЗСУ подавати Президенту України представлення на призначення і звільнення командувачів родів військ, керівника Генерального Штабу. Для того, щоб військові могли спокійно працювати, а політики не могли втручатися у їхню роботу», – пояснює народний депутат Ростислав Павленко.
«Ми вимагаємо ухвалення закону щодо автоматичного електронного визначення статусу учасника бойових дій. Є дуже чіткий законопроєкт, який дає 6 днів на те, щоб людина, яка воює, отримала всі необхідні, визначені законом переваги. Ми наполягаємо, щоб розширити з 10% до 30% норму відрахування від ПДФО, які будуть спрямовані безпосередньо в бригади, тому що бійці, командири знають краще що саме закуповувати, в якій кількості і яким чином», – зазначає Павленко.
Народна депутатка, Голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначає: «один з головних пріоритетів нашої роботи протягом всіх попередніх років і протягом 2023 року було наше наближення до Європейського Союзу і до Північноатлантичного альянсу. Зараз уряд на основі звіту Єврокомісії має затвердити план заходів. Ми наполягаємо і звертаємося до уряду, щоб цей план нарешті був затверджений і цей план має стати важливою складовою законодавчої роботи Верховної Ради України».
В Україні досі недооцінюють ту величезну роботу, яка була зроблена і українським Президентом, і українським парламентом в період між 2014 і 2019 роками – говорить народний депутат Микола Княжицький.
«Наше завдання ці наші досягнення зберегти. Воно непросте і дуже відповідальне. Коли говорити про гуманітарні питання, ми робили все для того, щоб продовжити сильне створення української церкви і заборону діяльності російської церкви в Україні», – зазначає нардеп.
«Зараз головне – не дати зруйнувати те маленьке економічне відновлення, яке жевріє всередині країни. Ми не можемо дозволити, щоб громадяни продовжували виїжджати, щоб бізнес релокувався не на Захід України чи в більш безпечні місця, а за межі України. Вся наша робота весь цей рік була спрямована саме на підтримку України, для того щоб ми тут жили, працювали, сплачували податки і робили бюджет спроможним забезпечити хоча би найнеобхіднішим», – говорить народна депутатка Ніна Южаніна.