Порошенко: Ми маємо вивчити уроки єдності й боротьби

Петро Порошенко

Прожити життя так, щоб навіть через 115 років після твого народження окупанти боялися одного твого імені.

Степан Бандера.

Борець за свободу України, якого окупантам вдалося вбити, але не перемогти. І навіть після загибелі він не дає катам спокою — надихає нові покоління українських воїнів і лякає грізним поглядом орди завойовників-заброд.

Не дарма перші колони росіян у 2022 році наші захисники палили на «бандеромобілях» не тільки американськими Javelin та британськими Nlaw, а й саморобними народними українськими «Бандера-смузі»! Не просто так сьогодні на Львівщині російським ракетним ударом знищено дім-музей Романа Шухевича та пошкоджено університет, де навчався Бандера.

Росіяни діють як нацисти, бо вбивають за національною ознакою.

Сьогоднішня наша боротьба продовжує той спротив і непокору, які започаткували попередні покоління українців. Ми маємо вивчити уроки єдності й боротьби. Ми повинні надихатися великими українцями і ставати краще. Ми боремося і обов’язково переможемо, як би не було важко.

Бо прийшов час, коли один каже «Слава Україні!», а мільйони відповідають «Героям слава!».

* * *

Жити треба так, щоб тебе памʼятали, а вороги боялися навіть після смерті.

Це про наших Степана Бандеру і Романа Шухевича.

Місце, яке цілеспрямовано знищили сьогодні росіяни, — не просто музей, це колишня штаб-квартира Головнокомандувача УПА.

Це місце, де приймалися надважливі рішення для України 20 століття. Місце, де створювалася основа української армії та ідея незалежної української державності.

Росіяни як справжні нацисти знищують нашу національну памʼять. Це і музей Марії Примаченко, і музей Сковороди, і університет, де вчився Бандера.

Але памʼять не спалиш ракетами.

Ми з Мариною Порошенко вирішили відбудувати знищений сьогодні музей Шухевича, щоб зберегти його для нащадків.

Наш Фонд Порошенка профінансує всі необхідні роботи.

Роман Шухевич був надзвичайною людиною. Він завжди знав, куди рухатися. На початках він створив перший український бізнес Галичини і навіть рекламував фірму DAIMON, яка нині називається Duracell.

А завдяки грошам не просто створив, але й фінансував величезну для того часу Українську повстанську армію.

За час існування УПА вдалося створити цілу українську державу в підпіллі. Зі своїм урядом, зі своїми грошима. Тільки за час існування УПА через неї пройшли близько 400 000 українців.

Шухевич ще тоді казав, що ми мусимо безкомпромісно боротися… Свободи нам ніхто не подарує.

Щоб знайти його будинок, СРСР влаштував блокаду Львівської області. Було задіяно близько 4 тисяч радянських силовиків. Через три місяці — стукіт у двері. Чекісти. Але він не дався в полон. Навіть після загибелі вони привезли малого сина Шухевича для опізнання тіла. Боялися, що це не він, боялися його помсти.

Його бояться й досі. Бо сьогодні туди влучив дрон.

Це історія великого Головнокомандувача. Який зміг збудувати державу всередині імперії. Який зміг створити українську армію з нуля. Який безмежно вірив в Україну…

Ми, українці, памʼятаємо. Музей житиме.

Автор