Вісті з фронтів. 03.12.2023

Костянтин Машовець

Сьогодні неділя, тому традиційно – довідкова інформація.

1. Згідно останнього указу кремлівського плешивця-недовмерлика загальна чисельність збройних сил російської федерації встановлюється на рівні 2 209 130 осіб. З яких приблизно 1 320 000 становитимуть туловіСЧа в ранзі військовослужбовців.

Цікаво, що у міністерстві нападу ри-фи зразу ж поспішили прокоментувати це рішення свого вищого військово-політичного керівництва двома основними тезами, зокрема:

– мобілізацію ПОКИ проводити не планують;
– призов до війська залишиться у тех же кількісних вимірах, що й до цього. Нібито збільшення буде забезпечуватися за рахунок громадян ри-фи “… которые изъявили желание проходить военную службу по контракту…”.

Насправді, це є випадком прямої та неприхованої брехні. Хоча б з однієї простої причини.

Обсяг російського угрупування зи-си ри-фи, яке зараз оперує на території України, вже складає не менше 450 тисяч чоловік (це без урахування різного роду “росгвардий”, фи-си-би та інших, карателей). А разом з різного роду резервами – вже більше півмільйона.

Десь на 2\3 це – МОБІЛІЗОВАНІ. Основна їх маса була “забрита” у солдати саме у рамках МИНУЛОРІЧНОЇ “часткової мобілізації”. Хоче того кремль, чи не хоче, а їх треба міняти на інших, бо інакше рано чи пізно він отримає черговий “февраль 2017-го”.

Особливо це питання актуалізувалося після недалекоглядних заяв генерала Картаполова про те, що тим, кого “забрили”, доведеться паритись під українськими “касетками”, образно кажучи, “отсюда и до обеда”, в орігіналі “до конца сво”.

Та навіть по самих російських законах “мобілізувати на невизначений термін” виглядає ну дуже сумнівно.

Ця ситуація ще більше “уСУКАбляется” рішенням російського військово-політичного керівництва розгорнути цілий ряд стратегічних резервів, а також непереборним бажанням кремля вести затяжну війну (що, в свою чергу, вимагає підтримувати чисельність свого воюючого угрупування принаймні саме на такому рівні, який існує зараз).

Особливо пікантною стає ситуація тоді, коли у вас в “действующей армии” більше як третина від всього існуючого війська, що різко збільшує у ВСЬОМУ війську “текучку кадров” і витрати на його утримання.

Тому так чи інакше російському військово-політичному керівництву, бажає воно того чи не бажає, доведеться шукати нові “джерела поповнення” у період “від сьогодні” й до березня 2024-го. Причому саме серед своїх власних громадян.

Тому що “альтернативні джерела” у вигляді зеків, умовних “таджиків-гастрабайтерів” чи наловлених в черговий раз чоловіків на окупованих територіях (навіть усіх їх разом узятих) не замінять собою у будь-якому більш-менш значному обсязі мобілізовану частину особового складу цього угрупування.

Висновок тут може бути один.

Російському керівництву рано чи пізно доведеться або проводити чергову хвилю мобілізації, або тримати вже мобілізованих на фронт чоловіків “до упора” (не зрозуміло тільки, до якого саме – кремля чи самих мобілізованих росіян).

Прямо зараз кремль не може дозволити собі якусь масову “мобілізацію” через настання періоду “турбулентності”, пов’язаного зі стартом “електорального циклу”. З тієї же причини “сношати мізки” своїм мобілізованим, які вже більше року паряться у війську, АпАснА (хоча, звісно, кремль спробує у цьому відношенні “протриматися” до березня 2024-го).

Але ж реальна потреба “у м’ясі” від всього цього нікуди не дінеться, й після березня 2024-го весь цей механізм “російської мобілізації”, очевидно, запрацює у зворотному напрямку.

Тобто шойгівска контора бреше “ізначАльнА”. Й призов доведеться збільшувати й мобілізацію проводити також.

2. У продовження попереднього пункту.

Командування противника формує у складі 5-ї загальновійськової армії (ЗВА) Східного воєнного округу (Сх.ВО) дві нових мотострілецьких бригади (мсбр) – 89-у мсбр та 94-у мсбр.

Формування, доукомплектування, розгортання, бойова підготовка й бойове злагодження цих бригад відбувається на матеріально-технічній базі двох вже існуючих бригад – 57-й та 60-й омсбр (обидві зараз на фронті).

Комплектування озброєнням і військовою технікою нових бригад здійснюється з 330-го та 338-го ЦЗМР (центрів забезпечення мобілізаційного розгортання).

По мірі формування підрозділів цих бригад командування противника організовує та проводить з ними бойову підготовку й бойове злагодження на полігонах “Бикинский” (це у Хабаровському краї) та “Сибирцево” (Приморський край).

3. Білоруський фюрер продовжує всіляко сприяти та потурати своєму кремлівському шефу у веденні ним агресивної війни проти України.

Білоруське державне підприємство “Завод точной электромеханики” (с. Станьково, Минська обл.) зараз напружено працює над виконанням замовлення шойгівської богадельні щодо виготовлення 10 тисяч 122-мм некерованих реактивних снарядів типу М-21ОФ до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) типу БМ-21 “Град”.

4. Загальна чисельність особового складу російських збройних формувань, розгорнутих в районі Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), становить більше як 2 500 в\сл.

Причому безпосередньо у протирадіаційному бомбосховищі кризового центру №2 ЗАЕС розміщений російський підрозділ, який нараховує близько 200 в/сл.

На території ЗАЕС російським командуванням також розміщено склад боєприпасів і місце зберігання вибухових матеріалів.

 

Фото: Генштаб ЗСУ