Очікуване вето

Ірина Геращенко

Зеленський очікувано наклав вето на закон про закриті декларації.

Це – реакція на протест суспільства, на петицію, на опитування, де 80% українців чітко усвідомлюють, що саме Банкова відповідає за корупцію, вона сформувала списки слуг у ВР і визначила міністрів.

Нагадую, саме слуги проголосували за закриті реєстри.

Суспільство не сприйняло цього. Особливо на фоні всіх скандалів про нові машини і будинки на Печерську вчорашніх ноунеймів, які за 4 роки стали майже олігархами.

Шкода, що Зеленський нічого не сказав про необхідність декларування радників ОП, які сьогодні керують країною, нахабно втручаються в роботу місцевого самоврядування, дають вказівки силовикам і судам, впроваджують політичну цензуру, беруть участь у нарадах з державною таємницею й ні за що не відповідають.

Європейська Солідарність вносить законопроєкт про негайне декларування радників ОП. Як треба посилити це петицією – зробимо!

Нагадаю, за відкриті декларації проголосувало лише 199 депутатів. «ЄС» була за.


Марк Савчук

Отже, давайте ще раз пригадаємо як це було.

▪ 5 вересня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №9534, який відновлює декларування для держпосадовців і депутатів Верховної Ради. Але закон проголосований з правкою, яка фактично ЗАКРИВАЄ декларації ще на 1 рік.

▪ 6 вересня Ябчанка Олександр Володимирович реєструє петицію на сайті Президента України, яка закликає Президента ветувати закон та зробити декларації відкритими. Десь за одну добу кількість підписів зростає до 83 854. Збір підписів припиняється (щоб випадково не провести перепис всього населення України 😆). Це одна з най-, або, може, й найпопулярніша петиція на сайті Президента за всю історію.

▪ Далі цікавіше. Після того, як стає зрозуміло, що президенту доведеться ветувати закон (через суспільний розголос), з’являються досить дивні меседжі від влади:

1) Від віце-премєркі Стефанішиної:

“Зеленський знає, що питання відкриття реєстрів декларацій посадовців не є критичним для початку переговорів щодо вступу України в ЄС”, – Стефанішина.

Це наш “головний комунікатор по вступу до ЄС”, якщо що. Висновки робіть самі.

2) Пост Арахамії про нібито маніпулятивні звинувачення в бік президента за те, що він несе відповідальність за боротьбу з корупцією. Влада горить, бо не хоче нести відповідальність за свої помилки (як, наприклад, той же закон про декларування №9534).

Я реально не розумію нафіга цей двіж-паріж? Ви проголосували закон. Закон закриває декларації ще на рік. Народ горить, бо корупції в країні дофіга. Чому? Тому що замість того, щоб робити реформи, Офіс Президента всім рулити поставив Татарова та його кентів.

А тепер оце нитьє про “не є критичним” та “маніпулятивні звинувачення в бік Президента”.

І так всюди. Енергетика (привіт, Шурма), судова реформа (привіт, Князєв і Смірнов), правоохоронні органи (привіт, Татаров).

То з’ясовується, що навіть коли в тебе “вся влада в країні” та телемарафон, все одно можна отримати петицію проти рішення влади на 83к підписів за одну добу.

Дякую всім, хто голосував за петицію! Суспільний тиск, хоч і не завжди, але працює!


Володимир Ар’єв

Вето на закон про е-декларування під тиском громадськості президент наклав. Нову редакцію закону з негайним відкриттям декларацій запропонував. Чудово.

Але «забув» додати туди ж декларування радників свого офісу, своїх уповноважених і працівників патронатної служби.

Така от часткова антикорупція.

Автор