Авторинок і волонтерський рух у росії

Антон Сененко

Стало мені цікаво, а що ж там із виходом світових автобрендів з російського автомобільного ринку. І занурився я у світ російських автомобільних ютуб-блогерів.

В принципі, тут не мало б бути для Вас цінної інформації, але таки, мені здається, вона є.

По-перше, дійсно, російський автомобільний ринок нині – це китайці, вази, гази і москвічі, які, по суті, ті самі китайці. Є ще трохи німців, які ввозяться з заводів Китаю, але то таке. Якщо хочеш щось елітне або просто хороше – сірий імпорт з кінським цінником і без офіційних сервісів.

По-друге, всі автоблогери кажуть, що канали поза політикою, що “ета сітуация, што слажилась”, “скарєє би ета нєпанятнасть закончілась”, але ніхто ніде ніяк нічого не засуджує і війну війною не називає. Тобто ще раз підтверджується теза, що рятувати там нікого.

А от далі ще цікавіше.

По-третє, є дуже відомий російський автоблогер, який робить щотижневі огляди автоновин, документалки та тест-драйви. І ось зробив він огляд російського авторинку, мовляв, що з ним сталося за останні 1,5 року – чи дупа-дупа-дупа, чи ми всєх пабєдім.

Десь годину він пояснював телеглядачам, що 24 лютого 2022 року нічого страшного не трапилося. І хоча росіян лякали санкціями і відсутністю будь-яких авто – на порожній від світових брендів ринок підтягнулися китайські брати, які не такі вже й погані за якістю, автоваз і газ – молодці, а запчастини, як і раніше, можна придбати, бо сірий імпорт рулить. Загалом, все не просто добре. А дуже добре і стане ще краще.

Я, чесно, дивився по діагоналі, але суть Ви зрозуміли.

Так от. А санкції-то, виявляється, працюють. Бо заліз я в коментарі до того відео, а там, замість звичайних одобрямсів від глядачів в стилі “Молодець, класну документалку зняв” і “Дякую за новини” щось геть неприємне для автора: “Ти геть придурів, я на запчастини почав витрачати втричі більше!”, “Нащо нам китайські відра? Поверніть європейські авто!”, “В смислі, авто не подорожчали? Ще й як подорожчали!”. І так далі.

Тобто, насправді, попри харахорєньє росіян в чат-рулєтках і коментарях для росТБ, росіяни все ж відчувають, що СВО іде не по плану, і володіти власним авто стає так само проблемно, як це було в часи дідів, коли копійка була мрією, а запорожець – кармою. Тільки нині замість радянського автопрому їх запрошують пересісти на ліфани і чангани.

Тому ще раз – санкції та вихід автобрендів з російського ринку працюють і тиснуть на росіян.

А останнє взагалі мене дуже зацікавило чисто з волонтерської точки зору.

Бо, по-четверте, нарив дуже популярний канал СТО, де вони беруть якийсь джип чи пікап, розбирають до гвинтика і показують все його начиння, як він гниє, чи, навпаки, який він хороший. Такі собі огляди тачок “зсередини”.

Теж та сама тєма – “ми внє палітікі”, “скарєй би ета закончілось…”, але, увага, “…парням нада памагать”. І вони допомагають.

Так само, як ми з Мартіном Олеговичем збираємо гроші на купівлю тачок для ЗСУ, перебираємо їх до гвинтика і відправляємо Силам оборони, це російське СТО вигрібає УАЗи, якісно їх ремонтує і передає російським солдатам в зону еСВеО.

І отут особисто у мене є два висновки.

1. Як би хто там не вважав, в росії є волонтерський рух. Я не знаю, що там по аптечках чи дронах, але, трохи покопирсавшись, вони так само збирають на тачки, ремонтують і відправляють у їхні війська. Конкретно у цього СТО збори чималенькі (хоча, порівнюючи їх аудиторію і, наприклад, мою, – не вражає). Мабуть, нам щастить, що вони ремонтують частіше УАЗи, а не богомєрзкі Навари та Л200, але тим не менш – на фронті колеса є колесами. Особливо, якщо вони віддефектовані та робочі.

Це не погана і не хороша новина. Така реальність.

2. Як би там хто не вважав, в росії є волонтерський рух. Це ж було вже в пункті 1? Так. І це хороша новина. Бо спікер цього СТО постійно скиглить, як парням, каториє ваюют с хахламі нужєн хорошій транспорт. Тобто в російській армії є очевидні проблеми з автівками підвищеної прохідності. І волонтери змушені їх закривати власними силами.

Мені здається, що це досить хороші новини.

Погано, що донатять, і погано, що ремонтують, але добре, що змушені донатити, і добре, що змушені ремонтувати.

Все ж тут дійсно нічого порівнювати можливості українського оборонного бюджету і ядерної наддержави. А воно он як життя повертається.

Загалом, дякую, що допомагаєте своїми донатами нашим Силам оборони навалювати любителям ульяновского автозавода.

І, нагадую, що завтра ми з Мартин Брест десь ввечері (я окремо напишу) підбиваємо підсумки оцього аукціону, де всього за донат від 300 гривень можна автоматично отримати шанс виграти бомбічєскіє призи.

Майте гарний день.
Щиро Ваші.
Проєкт 42 тачки на ЗСУ.

 

Фото: скрин відео блогерів країни-окупанта.

Автор