Відверте інтерв’ю міністра фінансів Марченка

Ніна Южаніна

Досить відверте інтерв’ю міністра фінансів Марченка вийшло на «Економічній правді». Я б навіть сказала, несподівано відверте.

Частина його стосується проблем у податковій і у відносинах бізнесу з податковою.

Наприклад, щодо скарг бізнесу на блокування податкових накладних. За словами міністра, горезвісна жовтнева постанова уряду №1154 покликана була мінімізувати зловживання, вимивання ПДВ із бюджету «за відсутності майже всіх перевірок». Але…

«Завдання тієї постанови – мінімізація схем. Що вийшло? Податкова отримала рішення Кабміну, але спосіб його застосування виявився таким, яким виявився».

Тобто фактично в Мінфіні визнали, що механізм блокування ПН/РК, прийнятий восени минулого року, виявився недолугим і шкідливим для бізнесу, який втратив дорогоцінний час та нерви на доведення правоти своєї позиції і продовжує втрачати.

Далі – ще красномовніше.

«Інколи податковим органам простіше поставити “знак питання” бізнесу, який працює і до якого немає питань, ніж виявляти злочинців, які мінімізують податкові зобов’язання».
«…страждає, як правило, той бізнес, до якого можна дістати рукою. Набагато простіше знайти легального виробника».

А це означає, що через перманентні зміни алгоритмів роботи СМКОР не шахрайські схеми руйнуються, а потерпають законослухняні платники  (що й треба було довести).

Навіщо ж тоді постійно «вдосконалювати» систему замість того, щоб скасувати її дію хоча б на період воєнного стану?

Цікаво також було почитати відповідь на запитання, який вплив на ДПС має голова податкового комітету Данило Гетманцев.

«Звичайно, голова комітету впливає на діяльність податкової і впливав незалежно від керівника. На діяльність Мінфіну він також має вплив, адже ми залежні від законодавчих змін».

А що – так можна було?!

Міністр додає, що, якщо до війни було більше залученості в діяльність податкової і митниці, то зараз його фокус уваги «змістився на міжнародний фронт». Ну, це логічно і зрозуміло.

Є в інтерв’ю і про маленькі зарплати податківців, і про потенціал служби, зважаючи на такі зарплати.

 

Фото: Дмитро Ларін / УП