Це вже інвестиційні няні чи ще ні?

Ніна Южаніна

В Офісі Президента повідомили, що провели перше засідання «координаційної платформи, яка розглядатиме проблемні питання, що виникають між бізнесом і правоохоронними органами», які надалі відбуватимуться щотижня.

У соцмережах уже назвали таке нібито піклування про бізнес «інвестиційними нянями»:

«П’ять представників від влади (Шурма, Татаров, Соболєв, представники БЕБ і Генпрокуратури) і тільки три – від бізнесу… Це інвестиційні няні чи ще ні?».

Ну, а дехто написав про те, що, будьмо відвертими, всім спало на думку:

«Ще Портнова не вистачає».

Чого очікують від цих зустрічей у владі?

«Знаходитимемо компромісні рішення щодо кейсів у межах чинного законодавства та змінюватимемо закони там, де це необхідно», – зазначив заступник керівника ОП Шурма.

Адже «очевидно, що бізнес і правоохоронні органи часто дуже по-різному трактують законодавство».

Про те, що потрібні системні зміни до Кримінального процесуального кодексу, – ні слова.
Не говорю вже і про ризик-орієнтований підхід у роботі кожного правоохоронного органу. Мабуть, нІкому і нІколи розбиратися.

Тому, незважаючи на зібрання на найвищому рівні, правоохоронці як приходили до суб’єктів господарювання з обшуками, так і приходитимуть.

А тим часом голова податкового комітету також збирається змінювати законодавство, але інше: перезавантажити ДПС, ДМС і БЕБ і, як наслідок, убезпечити керівників цих служб від політичного тиску.

То про що ми, зрештою, дискутуємо, – про захист бізнесу від втручання правоохоронних (а також контролюючих) органів чи про захист силовиків від претензій з боку бізнесу?!

Про державну політику за принципом «лебідь, щука і рак» – точно!

І таку сумну тенденцію ми спостерігаємо з початку каденції цієї влади, тобто вже чотири роки поспіль. Єдине, що – з початку повномасштабної війни вона стала більш очевидною.

Автор