Трошки реальності для експертів

Serg Marco

Блд.
Трошки реальності для експертів по “не все так очевидно зі знищенням дамби”.

Щоб підірвати дамбу на Казаровичах у березні 2022 року знадобилось 1800 кг тротилу та ще й шнурами до УР-77 докидували. Було два підриви, перший – 1000 кг тротилу, і його не вистачило. Під другий підрив вибухівку кидали просто в воронку від першого вибуху, з шнурами до УР-77. Другий підрив зміг пошкодити шлюз, і вода пішла в Ірпінь. І це тільки підрив шлюзу. І там дамби самої метрів 700, мабуть.

Новокаховська дамба мала 16.5 метрів у висоту. Це висота пʼятиповерхівки. Довжина майже 4 км.

Ніяка ракета не може знищити цю дамбу. Навіть десять ракет.

ОТРК не розраховані на знищення таких споруд. Тому росіяне і не бʼють по дамбах і великих мостах. Бо ОТРК – це для знищення штабів, складів, а не для того, щоб у спорудах, які з десятків метрів бетону зроблені, пробивати отвори.

Новокаховська дамба була знищена знизу, те, що я бачив по фото, там, судячи зі всього, закладували тротил на колони під воду. Замінували окремо кожну колону, підірвали, кумулятив знищив під водою колони, і руйнування почалось знизу. А потім тиск води просто обрушив дамбу.

Таке мінування – це робота на декілька днів групою саперів. І я не вважаю за можливе, що українські диверсанти притарабанили на горбах від 4 і більше тонн вибухівки (більше, я вважаю, але точну кількість не скажу) та змогли його розмістити на опорах, в шлюзі та машинному відділенні ретельно охороняємого обʼєкту, та так, щоб росіяне цього не помітили.

Це просто неможливо.

Прильоти такої вибухової дії, що могли нанести пошкодження дамбі (не плутати з автомобільним мостом збоку дамби, там просто шар асфальту на металевих конструкціях, і то його скільки Хаймарсами били), були б зафільмовані росіянами, такі прильоти неможливо скрити, як і сліди прильотів ЗВЕРХУ. А їх, судячи зі всього, немає.

А тут чомусь відеопідтверджень прильотів великої потужності немає, але дамба просто зруйнувалася на ровному місці майже по всій довжині.

Дамбу було зруйновано професійно і в цілому. Ціллю було не тільки підняти воду (вистачило б знищення шлюзу), а саме знищити повністю дамбу. Принести в Україну екологічну катастрофу на мільярди доларів та зробити на довгий час ті території непридатними для проживання.

Це тероризм. І це єдине, на що спроможна Росія.


Роман Донік

Наратив в мережі про те, що війська росії хотіли “трошечки” підірвати, але далі все пішо не за планом, – це чисто російський вкид для того, щоб уникнути відповідальності. В армії окупантів інженерні підрозділи достатньо фахові. Більше того, вся проектна документація на всі ці споруди в них є. Як і “старорежимні” фахівці. Тому не виправдовуйте окупантів, будь ласка. Це продуманий акт. Вони розуміли всі наслідки і саме це ставили за мету.

Закриваючи тему “хотіли на пів шишечки” та “не могли ж вони залишити самі Крим без води”. А от це реально. Могли. Тому що вода в Крим і підрив – це різні взагалі не пов’язані в моменті речі.

Просто треба розуміти, що рішення для певного часу приймають різні люди на різних рівнях. Виконання військових планів та їх планування не має відношення на певних рівнях до стану Криму та планування чогось на окупованому півострові. Це різні задачі. Це різні люди. Це різні плани та розрахунки. І зі взаємодією між ними проблема. А ще треба розуміти, яка задача стратегічно для них важлива. І як поєднати різні рівні та різні задачі. От якраз зі стратегічним плануванням у них є певні проблеми. Доведено 22-23 роком.

 

Інфографіка: NV

, ,