З 1 вересня у Нацгвардії повноцінно запрацюють «рекрутери»

У структурі Національної гвардії створено центри комплектування у п’яти містах України. Головний відділ у Києві і підпорядковані відділення – в Одесі, Харкові, Львові і Дніпрі. Заплановано, що до 1 вересня нововведені підрозділи запрацюють у повноцінному режимі.

Мета їхньої діяльності – інформування громадян щодо проходження військової служби у Національній гвардії і проведення первинного відбору на вакантні місця, комплектування резервістами. Співробітники відділень проводитимуть первинні співбесіди і психологічне тестування, інформуватимуть про необхідні документи, відправлятимуть на проходження військово-лікарської комісії, формуватимуть особові справи й відправлятимуть до військових частин. Окрім того, вони відповідатимуть за зв’язки з громадськістю щодо вступу на контракт, до резерву в лавах Нацгвардії або навчання у Національній академії НГУ.

Форми зв’язку з відділом і відділеннями комплектування про бажання вступу на контракт до НГУ: особистий прийом, телефонний зв’язок або заповнення електронної анкети на офіційному сайті Національної гвардії України.

Відділи комплектуватимуть паралельно роботі, яку проводять військові частини власними силами. Окрім місць дислокації групи відділень комплектування виїжджатимуть працювати і до інших населених пунктів свого регіону.

Першочерговими завданнями зараз для відділень комплектування стануть комплектування резервістами, набір військовослужбовців сержантського і старшинського складу, профорієнтація молоді.

За наявності більше одного охочого на вакантні місця відбір кандидатів проходитиме за рейтинговою бальною системою. Критерії відбору – бали за проходження тестів щодо придатності на службу, рівень фізичної підготовки, наявність військової спеціальності, професійної освіти, інших документів та навичок залежно від посади. Також відіграватимуть роль мотивація і попередній досвід. За потреби, додатковий професійний відбір проводитиме командир військової частини за місцем імовірного місця служби.

Багато хто вже встиг оцінити пілотну версію роботи центрів комплектування. Вони працювали в Нацгвардії з лютого 2016 року й принесла результати. Лише в поточному році 990 осіб підписали контракт до Нацгвардії після звернення до центрів комплектування. Близько третини військовослужбовців, що підписали контракт на військову службу в Національну гвардію минулого року – прийшли шляхом проходження через центри комплектування.

Відділення комплектування працюватимуть у новому режимі. Перед їх формуванням було проаналізовано досвід роботи пілотного проекту центрів комплектування в Україні та досвід іноземних колег – зокрема, рекрутерів Національної гвардії Каліфорнії. Тепер тут працюватиме штатний особовий склад, відібраний конкретно для цієї роботи. Будуть формуватися електронні списки наявних вакантних посад. У подальшому розглядатиметься нарощення кола функцій відділу комплектування до повного циклу забезпечення військових частин необхідними фахівцями. Так, як це прийнято у багатьох країнах НАТО, коли рекрутерські центри не лише проводять первинний відбір, а й забезпечують підвищення підготовки або перепідготовку кадрів, укладення контрактів і несуть відповідальність за рівень професійності, перспективність і кар’єрний ріст набраних військовослужбовців.

Інформацію про те, хто може вступити на контракт на військову службу до Національної гвардії, які документи необхідні, які переваги проходження служби в лавах НГУ й багато іншого можна читати тут.

Джерело

Автори