Санкції на часі. 22.03.2023 (відео)
За підсумком візиту Сі до путіна можна констатувати: росія перетворилась на сировинний придаток Китаю.
У так званому проекті стратегічного співробітництва росії та Китаю на 2030 рік все зводиться до будівництва нафтопроводів, газопроводів, збільшення пропускної спроможності транспортних магістралей для вивезення вугілля, металів та сільгосппродукції.
Китай отримуватиме сировину за дуже низькими цінами, що зміцнюватиме його економічні позиції.
Окрім приниження росії, це має тривожні сигнали і для нас, адже Китай отримає мотивацію подовжувати агонію росії, запобігаючи її розгрому. І навіть якщо не йдеться про постачання зброї, приплив юанів може подарувати росії кілька додаткових місяців, за кожен день з яких платиться українською кров’ю.
Це ще раз підкреслює необхідність проведення серйозної китайської політики України – так само як і серйозної, а не хайпової розмови з союзниками щодо нових реалій.
А чим сильнішим буде санкційний тиск, тим менше ці реалії допоможуть росії, і тим швидше вона прийде до безславного фіналу.
1. У лютому 2023 року обсяг постачання газу з росії до ЄС впав на 59,5% порівняно з минулим роком. 80% експорту російського газу вдалося повністю компенсувати за рахунок постачання зі США та Норвегії.
2. Казахстан вперше відправив нафту в обхід росії через Каспійське море.
3. Влада Туреччини поширила серед компаній список товарів, які тепер не можна експортувати до росії, заборона на їх постачання почала діяти 1 березня.
4. Найбільший банк Швейцарії UBS розпочав масові перевірки клієнтів-росіян.
5. На росії у лютому 2023 року обсяг видачі споживчих кредитів знизився на 12,3% порівняно з показниками роком раніше. У той самий час зменшується середній обсяг кредиту, а розмір прострочення зростає.
І далі ж буде.
Ілюстрація: Handelsblatt