«Працює у Росії» – «Допомагає окупації»

Юрій Гудименко

The Insider, Le Monde і Bellingcat випустили спільну статтю, у якій довели, що російські представництва брендів «Auchan» i «Leroy Merlin» допомагали російській армії.

Більше того. У розслідуванні йдеться про те, що «Ашан» допомагав продуктами окупаційній армії навіть до того, як у березні минулого року видав публічну заяву зі словами «Мы выпекаем в наших магазинах свежий хлеб для украинцев и россиян, что на данный момент жизненно необходимо».

І ще більше того. Розслідування прямо пише з посиланням на свідка, що російське представництво «Ашана» добровільно допомагало МО РФ виконувати план по мобілізації, співпрацюючи з воєнкомами і віддаваючи їм інформацію про працівників для вручення повісток.

Вже зараз вся реклама, всі вивіски «Ашана» і «Леруа Мерлена» в Україні мали б отримувати наліпки «Працює у Росії» і «Допомагає окупації». Але моя петиція, на яку ми з вами майже місяць тому назбирали більше 30000 підписів, досі не розглянута. При тому що за законом Офісу Президента дається на це лише 10 робочих днів, які давно минули.

Фокус: “Ашан” постачав товари ЗС РФ і допомагав мобілізувати своїх співробітників, — Bellingcat 

Французька компанія “Ашан” під час повномасштабного вторгнення безкоштовно постачала товари для ЗС РФ на окупованих територіях України та допомагала російським військкоматам набирати мобілізованих із переліку своїх співробітників.

Forbes Україна: «Ашан» у Росії постачає товари військовим і сприяє мобілізації своїх співробітників – The Insider

Російський «Ашан» від початку повномасштабного вторгнення постачав товари для російських військових на окупованих територіях України, показало розслідування The Insider спільно із Le Monde та Bellingcat. Постачання військовим позиціонувалося як «гуманітарна допомога». У пресслужбі французького «Ашана» все спростовують і кажуть, що компанія «поза політикою».

Auchan Україна вимагає пояснень від французького офісу!

Ми шоковані інформацією, яка була опублікована в журналістському розслідуванні щодо допомоги армії країни-агресорки. Ми терміново звернулись до офісу у Франції. Вони цю інформацію спростовують. Ми очікуємо на офіційну комунікацію.