Санкції на часі. 10.02.2023 (відео)

Ростислав Павленко

Мірою того, як рашистські відомства підбивають підсумки 2022 року, картина втрат стає для них усе більш безрадісною.

І це при тому, що обвальними втрати почали ставати з листопада-грудня минулого року, що не може ігнорувати вже й російська статистика.

Протягом року надходили повідомлення про різні обмеження, застосовані у рамках різних пакетів та окремо, а також заходи, які країни та їхні об‘єднання вживали, щоб жити без росії. Деякі заходи мали помітний ефект одразу, але більшість вкладалась у відкладений кумулятивний результат. І нині він лише починає проявлятися.

Наприклад, російський бюджет пережив обвальне падіння доходів від експорту після введення ембарго на російську нафту та скорочення постачання газу до Європи. У січні Федеральна митна служба перерахувала до федеральної скарбниці на 31% менше, ніж того ж місяця роком раніше.

При тому експортні збори митниці обвалилися майже вчетверо – 74,2 млрд. рублів проти 262 млрд. у січні-2021. В результаті збори експортних мит на нафту зменшились вдвічі в річному вираженні. Доходи від експорту газу впали на 21%. Продаж металів, третьої найбільшої статті російського експорту, впав на 25%.

Сукупні доходи російського бюджету у січні, за даними Мінфіну, впали на 35%. А витрати збільшились на 59%.

Тим часом фіксуються й інші втрати:

1. Протягом 2022 року Газпром втратив понад 80% ринку збуту в Європі.

2. Чистий прибуток підприємств рф у січні-листопаді 2022 року був на 11,6% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. У листопаді чистий прибуток російських підприємств упав на 38,1%.

Пізнішу статистику, очевидно, показувати страшно.

3. Чеський постачальник електроенергії CEZ повідомив, що ініціював позов проти російського гіганта Газпрому у міжнародному арбітражному суді в Женеві,

Окрім прямих втрат від санкцій, росія заплатить і за зухвалість свого керівництва у спробі «заморозити Європу».

На свавільне рішення Газпрому не постачати газ уже подали позов німецькі компанії. Очевидно, решта європейців не забариться.

4. ЄС вимагає від європейських банків будь-якими способами піти з росії.

Європейський центробанк посилює тиск на банки зони євро, вимагаючи, щоб вони припинили бізнес у рф.

5. Обіг роздрібної торгівлі у росії 2022 року знизився на 6,7% проти показника за 2021 рік.

«Дрібна» торгівля тримається найдовше і падає найповільніше. І якщо пішла «в мінус» і вона – перспективи у рашистів кепські.

І далі ж буде.

Автор