Санкції на часі. 08.02.2023 (відео)

Ростислав Павленко

Західний світ адаптує санкції для того, щоб вони досягали максимального ефекту, позбавляли рашистів ресурсів, менше впливали на світову економіку, залучали до підтримки тиску на росію треті країни – і відтак обмежували можливості росії обійти ці санкції.

Прикладом такого підходу є запроваджені обмеження на ціни нафтопродуктів.

Головна мета західного ембарго – знизити прибутковість експорту енергоносіїв із росії.

Китай, Індія та інші країни, які кремль називає “дружніми”, нав’язують рашистам суттєві знижки, що дає їм причини також підтримувати західну стелю цін. Це призводить до того, що на ринку немає дефіциту, ціни на нафту та паливо знаходяться на прийнятному рівні, а експортні доходи рф падають.

Це продовжує підривати ресурсну базу агресії рф. Далі плануються нові обмежувальні заходи, а вже існуючі продовжують підточувати російську економіку.

1. Мінфін росії у січні 2023 року вперше продав золото (3,6 тонни) із Фонду народного добробуту для покриття дефіциту бюджету.

Крім того, відомство продало 2,3 млрд юанів з цією ж метою. Разом із золотом угоди принесли 38,5 млрд. рублів.

При цьому, бюджетний дефіцит у січні 2023 року становив 1,76 трлн рублів – тож навіть розпродаж резервів не дозволяє перекрити дірку, яка збільшується.

2. Російським аграріям, виявилося, нікуди подіти свою продукцію через санкції та порушення логістики.

Десятки мільйонів тонн сільськогосподарської продукції знаходяться на зберіганні, і 46% компаній не знають, що з ними робити. Про надлишки говорять від 37 до 80% опитаних аграріїв.

У поточних цінах у зоні ризику запаси на суму близько 260 млрд руб. Для того, щоб ця цифра не зросла ще більше, росії необхідно буде експортувати щомісяця обсяг зернових, близький до рекордного, – понад 4 млн т. А це практично нереально.

3. У Швейцарії на рівні лідерів провідних партій обговорюється питання змін у політиці нейтралітету, які б дозволити постачати Україні зброю та боєприпаси, виготовлені Швейцарією.

“У нас не повинно бути вето на те, щоб забороняти іншим допомагати Україні. Якщо ми робимо це, то підтримуємо росію, а не дотримуємося нейтральною позиції”, заявив Тьєррі Буркарт, лідер Партії лібералів FDP (одна з найбільших у Швейцарії), яка подала пропозицію до уряду дозволити реекспорт зброї.

4. Громадяни провідних країн світу адекватно бачать роль росії в світі.

Відповідно до результатів опитування Інституту дослідження громадської думки Allensbach спільно з Центром стратегії та вищого менеджменту, 82% опитаних німців назвали росію країною, яка становитиме найбільшу загрозу в найближчі роки.

Тим часом 65% опитаних агенцією Gallup американців вважають, що Україна має звільнити свої території, і США повинні нам у цьому допомагати, навіть якщо це означає «продовження конфлікту».

Така громадська думка є основою для політиків продовжувати підтримку України – і саме на підтримку цих настроїв мають працювати всі українські інформаційні засоби.

5. Олімпійські керівники Швеції, Данії, Фінляндії, Ісландії та Норвегії закликали заборонити участь спортсменів із росії та білорусі у Парижі 2024 року.

Перед тим Естонія, Латвія та Литва виступили проти того, щоб російським та білоруським спортсменам дозволили змагатися як нейтральним.

І далі ж буде.

Автори