США передають Україні боєприпаси зі складів в Ізраїлі та Південній Кореї – NYT

США використовують свої запаси зброї в Ізраїлі та Південній Кореї, щоб передати їх в Україну. Про це повідомляє 5 канал з посиланням на The New York Times.

Зазначають, що озброєння українських військових достатньою кількістю артилерійських снарядів – частина широких зусиль США для підвищення бойової міці Сил оборони України.

Наразі США передали та пообіцяли передати Україні трохи більше мільйона 155-мм снарядів. Частина з них надходить із Ізраїлю та Південної Кореї.

NYT пише, що ізраїльські та американські офіційні особи повідомили, що близько половини з 300 тисяч боєприпасів зі складів США в Ізраїлі вже відправили в Європу. Згодом вони будуть доставлені в Україну.

Водночас підкреслюють, що Ізраїль сумнівався у доцільності таких дій, оскільки досі не передавав в Україну озброєння.

Ізраїльські офіційні особи заявили, що Ізраїль не змінив своєї політики щодо ненадання Україні летальної зброї, а скоріше погодився з рішенням США – використовувати власні боєприпаси на свій розсуд.

“На підставі запиту США певне обладнання було передано Міністерству оборони з його запасів в Ізраїлі”, – йдеться в заяві речника армії Ізраїлю з посиланням на Міністерство оборони.

А от у Південній Кореї легше сприйняли таке рішення США, але заперечували проти поставки боєприпасів напряму в Україну. Уряд Південної Кореї не хотів, щоб артилерійські снаряди з маркуванням ROK з’явилися в Україні, порушуючи правила експорту південнокорейської зброї.

Тож було досягнуто компромісу – артилерійські снаряди з корейських запасів будуть відправлені для поповнення американських запасів.

Крім того, США придбають 100 000 нових артилерійських снарядів у Південній Кореї.

Джерело

 

Фото: Генштаб ЗСУ

Автори