Ці мужні хлопці множать на нуль «другу армію світу» у Соледарі – Порошенко (фото, відео)

 

Петро Порошенко привіз прапор та коїни (пам’ятні монети) легендарній 46 окремій аеромобільній бригаді, яка тримає оборону в Соледарі. В нинішній приїзд на Донеччину Петро Порошенко також привіз 79-й окремій десантно-штурмовій бригаді планшети, телевізори, призначені для того, щоб розвідка могла коригувати вогонь, зимові шини та мобільний банно-побутовий комплекс.

«Зараз вся країна та навіть світ, затамувавши подих, слідкує за легендарною 46-ю окремою аеромобільною бригадою, яка тримає оборону в Соледарі. Слідкує та молиться за наших захисників», – наголосив Порошенко.

«Ці мужні хлопці множать на нуль «другу армію світу» та руйнують всі міфи, що Соледар захоплений росіянами чи зданий», – заявив п’ятий Президент України. Він розповів, що мав змогу зустрітися із воїнами 46-ї, поспілкуватися, подякувати за  захист української землі.

«Хлопці кажуть, що ситуація важка, але контрольована. Плітки росіян про те, що бригада в оточенні – не відповідають дійсності. «До оточення ще дуже далеко, і ми точно їм цього не дозволимо», – сказав мені полковник бригади», – розповідає Порошенко.

«Моральний дух і мотивація воїнів надзвичайно високі. Бо вони б’ються за своє і не збираються нікому віддавати. На знак подяки та пошани разом з Віталієм Гайдукевичем передали прапор  та коїни кращим із кращих – нашій 46-й бригаді», – зазначив він.

«Хочу сказати, що ні в кого такого прапора, як у 46-ї немає. Коїни, якщо просто казати, – то це один із символів переходу на стандарти НАТО. Я поїздив багато в світі, і зустрічався із командирами великих частин країн НАТО – і американськими, і німецькими, і британськими. У кожної бригади є свій коїн. Сама бригада встановлює, які привілеї має той, хто має коїн. Насправді, це можливість розповсюджувати інформацію про бригаду», – пояснює Порошенко.

«Наші друзі з бригади брали безпосередню участь у затвердженні цього коїну, це є плід спільної роботи. І якщо ми говоримо про підняття морально-бойового духу, то ту важко переоцінити роль цих речей», – переконаний п’ятий Президент.

«Вдячний командиру бригади та всьому особовому складу. Вся Україна пишається вами», – додав Порошенко.

Заступник командира бригади зазначив, що ситуація на ділянці відповідальності бригади зараз складна, але контрольована: «ситуація непроста, складна. Хлопці тримаються. Тому ваш приїзд дуже доречний і вчасний».

Десантник високо оцінив привезений Порошенком бригадний прапор, а також коїни. «Це щось неймовірне. Прапор – це просто шедевр. Коїн – це шедевр, плюс незвично. Його береш в руки і вже не хочеться нікому віддавати», – сказав заступник командира.

Як розповів журналіст і громадський діяч Віталій Гайдукевич, після 2014 року волонтерська група і спільнота НОВЕ ВІЙСЬКО взялася за новій однострій, символіку й відзнаки ЗСУ.

«Перший почесний (або мотиваційний прапор) зважилася зробити 24 бригада імені Короля Данила. Потім – 93 бригада Холодний Яр. Потім – 72 бригада Чорних Запорожців. Потім ще було чимало підрозділів, які на додачу до офіційного бойового зробили собі і прапори зі своєю символікою. Цю традицію зародили ми і зараз намагаємося її підтримувати», – написав Гайдукевич.

«Першими до мотиваційних прапорів системно підійшли в ДШВ. Чого? Бо «Завжди перші». Свої прапори вже отримали 95 і 80. Ми вже допомогли із прапором 79й. І от – 46-та. Далі буде», – пише Гайдукевич. Він також повідомив, що Фонд Порошенка профінансував виготовлення символіки для десантників.

«І ще… коїни. Красива і поки мало поширена традиція почесних подарунків – коїн із символікою частини, або присвятою якійсь події. Придумали, виготовили, подарували. Командир 46-ї тепер може дякувати бійцям не папірцем «Грамота», а красивим коїном. Коло замкнулося – наша команда започаткувала процес, наша команда сприяє, щоб культура військової символіки розвивалася і шанувалася», – пише Гайдукевич.

Джерело

Автори