Справи проти військовослужбовців повинні розглядатися об’єктивно та неупереджено і відповідними кваліфікованими органами
Про це, сьогодні, 11 серпня, повідомив під час брифінгу в прес-центрі Міноборони полковник Віталій Голота, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління морально-психологічного забезпечення застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України.
На брифінгу розглядалися питання забезпечення конституційних прав та соціальних гарантій військовослужбовців, які обвинувачені у вчиненні злочинів та утримуються під вартою у слідчих ізоляторах державних установ виконання покарань та гауптвахтах.
Участь військовослужбовців у проведенні антитерористичної операції не завжди сприймається належним чином суддями Донецької та Луганської областей. Мають місце тривалі терміни розгляду справ, а також випадки тиску на затриманих військовослужбовців з тих чи інших причин. Зі слів посадовця, іноді виникає упередженість деяких суддів та негативне їх ставлення до діяльності Збройних Сил України.
— Практика показала, що відновлення військової прокуратури це перший крок до створення системи військової юстиції. Це своєю чергою, позитивно вплине на морально-психологічний стан особового складу. Адже такий підхід буде сприяти не лише у невідворотності покарання, а й попередить скоєння злочинів, — наголосив полковник Віталій Голота.
Він запропонував, з метою недопущення упередженого ставлення до військовослужбовців розміщувати їх у слідчих ізоляторах поза межами вказаних областей та застосовувати запобіжний захід у вигляді арешту тільки у виняткових випадках. Адже особливістю є те, що військовослужбовцю апріорі не вигідно ухилятися від слідства чи переховуватися від працівників правоохоронних органів, оскільки зазначене неминуче пов’язане зі скоєнням ним ще одного злочину, більш важкого — ухилення від проходження військової служби, тобто дезертирство.