Петро Порошенко знову на Південному фронті (фото, відео)

Порошенко на Південному фронті: Робимо все, щоб наша армія щодня дедалі більше «розчаровувала» ворогів

 

Петро Порошенко, який побував у підрозділах на Південному фронті і передав бійцям автівки, техніку та оснащення, у коментарі журналістам подякував волонтерам, які знову підставляють плече нашим захисникам.

Він також повідомив, що на цьому етапі війни йдеться про постачання у війська не просто бронежилетів чи кевларових шоломів, а й серйозних зразків техніки. Як відомо, Фонд Порошенка спільно з ГО «Справа Громад» та «Res_Publika. Брати по Зброї» передає для захисників України автівки, БПЛА, зброю та спорядження.

«Ми отримуємо замовлення від офіцерів, від артилеристів, від морпіхів моторизованих підрозділів і намагаємося зробити так, щоб приїжджати з подібними подарунками. Хочу сказати, що вже менше просять броників, менше просять кевларових шоломів», – констатує Порошенко.

«Відбувається це абсолютно з тою самою послідовністю, що і в 2014 році. Волонтери взяли на себе перший удар, коли за перші 3-4 місяці де-факто значна частина українських військових засобами захисту була забезпечена за рахунок волонтерів. І я дякую всім, хто волонтерив, хто робив все можливе, щоб завезти в країну, виготовити хто бронежилети з кевларом, хто плитоноски якісні», – говорить Порошенко.

«Ми «вихопили» вже крайні 2000 шоломів, їх також на сьогоднішній день ті, хто від нас отримали броніки, сьогодні отримали», – говорить п’ятий Президент.

«Сьогодні ми переходимо на якісно нові структури постачання. Це буде вже інша техніка, включно з броньованою технікою, інші «крила» – вони будуть не просто квадракоптерами, інші пікапи – все, що ми зможемо зробити», – анонсує Порошенко.

Під час поїздки на Південь Порошенко передав у 28-му бригаду два пікапи, генератори і «Старлінки». Артилеристи з 36-ї бригади морпіхів отримали ще один пікап та безпілотник з тепловізором Autel EVO II.

«Я пишаюся, що армія, яка була створена, а не будь-які угоди, будь-які санкції чи меседжі, врятувала Україну. Це були три місяці рятування держави. І Збройні сили України здивували світ – в приємному сенсі, здивували українці. І точно розчарували Путіна. Я прагну, щоб таких розчарувань для Путіна з кожним днем, з кожним тижнем було більше і більше. Ми будемо докладати до цього максимум зусиль», – говорить Порошенко.

Загалом від початку широкомасштабного вторгнення 24 лютого структури Порошенка передали допомоги на 300 млн грн.

Фонд Порошенка тісно співпрацює з волонтерами ГО «Справа громад» і «Res_Publika. Брати по Зброї», які окремо також зібрали десятки мільйонів гривень для підтримки захисників України.

Наразі триває збір коштів на партію вантажівок Leyland DAF, на БПЛА H10 Poseidon Mk II та іншу техніку для українських підрозділів. Фонд Порошенка традиційно подвоює зібрану волонтерами суму.

Джерело

 

«Отримали нову серйозну “пташку” та пікап, будемо давати чортів ворогам» – артилерист Валерій Прозапас

 

Морпіхи з 36-ї бригади отримали новий пікап та безпілотник Autel EVO II з тепловізором. Петро Порошенко, який побував на південному фронті, після передачі техніки у 28-му бригаду заїхав і в 36-ту. Тут зустрівся із депутатом Запорізької міськради Валерієм Прозапасом, який зараз захищає Україну.

«Як завжди Петро Олексійович приїжджає в бойові підрозділи не з порожніми руками. Сьогодні ми отримали і пікап, ми отримали і «пташку», це безпілотник для нашої артилерійської роботи», – говорить Прозапас.

«Нам обіцяють ще приїзд, і там будуть теж цікаві речі. Тому ми вдячні і будемо тепер нарощувати свої спроможності як бойовий колектив», – пояснює військовий.

За словами Прозапаса, серед його побратимів 90% вже мають бойовий досвід: «ще з 2014, 2015 років, тому з такими людьми служити честь, і виконувати ці завдання ми будемо спроможні».

«Офіцер Прозапас вам дуже добре відомий. Зараз він розташований на позиції – ми не скажемо де, сьогодні ввечері відбуває на позиції, не скажемо куди. Але з метою давати чортів російським нелюдям», – говорить Петро Порошенко.

«Я зараз мав можливість поспілкуватися з бійцями батареї, бійцями підрозділу, я переконаний, що російським загарбникам не поздоровиться. А щоб наші бійці швидше доїжджали до місця, звідки вони будуть бити, щоб не тільки на «саушках», а й на колесах, від імені «Братів по Зброї» сьогодні передаємо цього коня. Isuzu, дуже гарний двигун, дизель, повноприводний», – показує Порошенко пікап.

За словами Прозапаса, автівки – це саме те, що вкрай необхідне у військах: «ми якраз планували переміщення, і не вистачає такого. Думали з хлопцями – як, хто, у вантажних автомобілях, нашого єдиного джипа якось не вистачало. Так що всі поїдемо тепер в комфорті».

Порошенко повідомив, що проект забезпечення військових великою технікою, який реалізується разом з волонтерами ГО «Справа Громад», буде нарощуватися.

«Ми ще плануємо завезти з Британії, якщо у нас все вийде, й інші «смаколики» у вигляді вантажівок повноприводних шість на шість. І 36-та не залишиться поза нашою увагою, бо тут круті, розумні, сміливі, патріотичні, найпрофесійніші морпіхи в Україні», – наголошує п’ятий Президент.

Порошенко також зауважив, що налагоджується системна співпраця з виробниками безпілотників. «Пташка» дуже крута. З цієї першої партії починається величезна співпраця з виробником. Ми переконані, що передаємо в надійні руки. Вони мають планшети від нас з програмою, мають «очі» від нас. А вже те, як вони ними скористаються, у мене немає жодного сумніву.  Вона варта кожної копійки, яку за неї віддали», – говорить Порошенко.

Підтримка Збройних сил України – наразі головний пріоритет благодійної діяльності Петра Порошенка. З 24 лютого на потреби армії витрачено близько 300 мільйонів гривень.

Фонд Порошенка тісно співпрацює з волонтерами ГО «Справа громад» і «Res_Publika. Брати по Зброї», які окремо також зібрали десятки мільйонів гривень для підтримки захисників України.

Джерело

Автори