Санкції на часі. 06.05.2022

Ростислав Павленко

На росії дедалі сильніше проявляються наслідки санкцій, які руйнують спроможність рашистської економіки для підтримки агресивної війни і навіть рівня життя московитів.

Такі процеси розганяються повільно – але, набравши хід, стають незворотними і утягують московію на дно.

1. Видобуток нафти в рф падає і може ніколи не відновитися. За словами генерального директора Вritish Рetroleum Бернарда Луні, у березні було втрачено півмільйона барелів на добу, які до кінця квітня досягли 1 млн. барелів на добу, а цього місяця цілком може зрости до 2 млн барелів на добу.
У рф очікують, що цього року вона може втратити близько 17% свого довоєнного видобутку нафти. Інші оцінки песимістичніші щодо долі держави-бензоколонки.
Генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо заявив, що потенційно ми можемо побачити втрату понад 7 млн барелів на день експорту російської нафти та інших рідких вуглеводнів внаслідок поточних та майбутніх санкцій або «інших добровільних дій».
Німеччина будує новий LNG-термінал. Німеччина почала будівництво 1-го з чотирьох, нового LNG-терміналу, який допоможе країні відмовитись від російського газу. Проект планується закінчити за 10 місяців.

2. Найбільша в рф судноплавна група “Совкомфлот” змушена продати до однієї третини своїх судів, щоб погасити кредити до введення санкцій. За даними списку Ллойда, велика російська судноплавна компанія хоче продати третину своїх судів до запровадження санкцій. ЄС та Великобританія дали банкам термін до 15 травня, щоб розірвати відносини із «Совкомфлотом». «Совкомфлот» веде переговори про продаж 40 зі 121 корабля покупцям у Дубаї та Китаю.

– А якщо це спроба сховати флот від санкцій – вона невдала: санкції фіксуються щодо конкретних кораблів на конкретний час, коли вони ще ходили під московським триколором. І купівля «іншим прапором» їх не врятує.

3. Усі автозаводи, які виробляють легкові авто у росії зупинено. Останній працюючий автозавод АвтоВАЗ відправив своїх співробітників у корпоративну відпустку, повноцінно з неї завод вже не вийде через відсутність комплектуючих. Максимум, тимчасово запускатимуть лінії на короткі проміжки часу після накопичення запчастин.

4. Заводи у росії відклали процес переходу на власну генерацію енергії. Це сталося через дефіцит закордонного обладнання і пусконалагодження на тлі антиросійських санкцій, що посилюються. Російські промислові компанії зупиняють переговори щодо будівництва нових блок-станцій. За раніше укладеними договорами наразі переглядаються умови. Учасники ринку наголосили, що вартість обладнання з Європи вже зросла на 10%. При цьому ті компанії, які ще продовжують роботу в рф, почали просити передоплату в розмірі 90%, хоча раніше вона була не більше 10%.

5. Власники ТЦ у росії стали масово продавати будівлі. Голова Спілки торгових центрів заявив, що власники почали активно виставляти на продаж будівлі. На ринку вже з’явилося близько 100 пропозицій, що більше у 2-3 рази порівняно з аналогічним показником минулого року. Загалом у рф працюють близько 3 000 ТЦ. Через закриття великої кількості іноземних брендів трафік торгових центрів скоротився на 10% порівняно з минулим роком та на 25% порівняно з позаминулим. Крім того, закордонні компанії становили близько 30-40% орендарів, тож дохід власників торгових площ значно скоротився.
Як ознака падіння звичного рівня життя, продаж одягу в рф впав на 23%. До цього призвело закриття магазинів великих закордонних брендів, таких як H&M, Zara, Levi’s та Mango.

І це лише початок.
Далі буде.

 

Фото © Станіслав Юрченко

Автори