Держприкордонслужба планує розширити повноваженя відомства

Новопризначений голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал заявив, що у відомстві розглядають питання про розширення повноважень.

Про це він розповів в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс Україна».

«Якщо говорити про основні завдання, то йдеться про тактичне посилення підрозділів на кордоні. На сьогодні багато наших підрозділів мають, на мій погляд і на думку багатьох експертів, дуже великі ділянки відповідальності. Ефективно організувати службу на таких ділянках дуже складно. Тому ми плануємо все-таки збільшити присутність прикордонників на кордоні і розгорнути нові підрозділи», – заявив Петро Цигикал.

За його словами, це питання буде погоджуватися з керівництвом країни, оскільки воно потребує певних фінансів.

У цю систему вписується й активізація діяльності дільничних інспекторів на другій лінії кордону.

«Якщо розглянути систему охорони кордону загалом, то на першій лінії у нас стоять прикордонвідділи, а на другій лінії – інспектори. Ми плануємо, щоб дільничні були підготовленими спеціалістами, які пройдуть додаткове навчання в нашій академії. Їхнє завдання – робота з місцевим населенням для профілактики злочинів: робота з молоддю, в школах, на місцевих зборах. Тобто дільничний інспектор має жити життям тієї громади, яка є безпосередньо на лінії кордону», – пояснив голова Держприкордонслужби.

Він додав, що цей процес поки що перебуває на ранній стадії, тому якихось конкретних рішень немає.

Петро Цигикал наголосив, що прикордонвідомства планує розпочати оновлення свого парку плавзасобів, що дуже важливо для морської охорони.

Департамент комунікації МВС України

Джерело

Автори