Гарматне м’ясо орків

Роман Донік

Деяку схвильованість у українців викликали новини, що на окупованих територіях примусово вигрібають чоловіків під мобілізацію. Що теоретично збільшує (якщо це не картинка для ЗМІ та не 2-3 денна операція з дезінформації) кількість особового складу в угрупованнях найманців і надає їм перевагу. Я вам просто опишу, як це бачу я, за наявності тієї інформації, яка в мене є, та з урахуванням того, що я бачу навкруги вже 9-й рік.

Простими словами. Це не експертна думка, дякую тобі Боже, що я не експерт. Це те, як бачу я, щоб ви собі не вигадували зайвого. Бо саме цього від нас хоче ворог. Щоб ми панікували та вигадували.

Якщо мислити лінійно і сприймати всю інформацію за чисту монету, то зараз всі ці фінти з загоном місцевих мешканців окупованих територій в мобілізацію можуть мати два варіанти.

Перший варіант, що душогуби накачують гарматним м’ясом свої підрозділи і під примусом заставлять їх іти атакувати укріплену лінію оборони ЗСУ. А потім, коли (за їх логікою) передній край ЗСУ буде виснажений, в якості резервів вдарять кадрові російські війська. Це все буде точково перемішане з ударами ЧВК Вагнер, російським спецназом та найманцями, що мають бойовий досвід. Ці точкові удари можуть плануватися в стик бригад та батальйонів для теоретичного прориву лінії оборони.

Другий варіант, більш простий. Місцевих зганяють, роблять якусь видимість, що вони пішли в підрозділи, роздувають медійно їх кількість, а потім туди тихенько заходять регулярні війська РФ, і далі вже по сценарію. Не обстріляне російське м’ясо пре на наш передній край, обстріляні вагнерівці, спецназ тощо пробують проломити оборону в стиках та місяцях, які їм здаються слабкими.

Третій варіант, що то готують картинку під захід російських «миротворців», я не розглядаю. То було б сильно просто та безкровно як для душогубів, що хочуть нас знищити. То на них не схоже.

Воно як би виглядає загрозливо. З урахуванням кількості взятих фактично в заручники “мобіків”. Але є одне але. Навіть декілька.

Перше. Про те, що росіяни підуть “з плеч” місцевих найманців, було відомо (як варіант) ще з початку ескалації. Я пам’ятаю розмови між комбатами та комбригами про це ще на початку літа. І з того часу наші військові розглядали такий варіант як вірогідний. І готувалися.

Друге. Місцеві, яких “забрили” в мобілізацію, воювати не будуть. Нема досвіду, нема мотивації, нема розуміння. Вони або ляжуть, або втечуть. Навіть якщо душогуби застосують “заградотряди”, це не допоможе. Більш того, отримавши у руки зброю, її можуть використати проти тих, хто їх відправляє на убій. Але це було б дуже просто та гарно. Навряд чи. На деяких позиціях бойовиків вже з’явилися “мобілізовані”. На другий день. Без учебок, без навчання, без злагодження. Багато хто з них не має досвідута навіть не вміє тримати зброю в руках. Це або м’ясо, або картинка для ЗМІ.

Трете. Якщо замість них зайдуть регулярні військові, які місяцями перед цим жили в холоді, вологості, впроголодь в наметах. І теж на мають бойового досвіду. Теж так собі перспективка. Слабувата як на укріплений передній край армії, яка воює 8 років і зараз просто нафарширована протитанковими засобами та всякими ніштяками з НАТО.

І останнє. Вагнерівці, специ і “прочая нечисть”. Їх мало і суттєвої шкоди вони завдати не можуть. Щоб перекинути оборону ЗСУ в районі ООС, у бойовиків та росіян замало ресурсів. Але їх вистачить щоб дати картинку. В лоб атакувати ЗСУ на укріплених позиціях то буде дуже нелегка справа. Нелегка та кривава.

І ще момент. Важливий. Навіть коли наших військових будуть закидати гарматним м’ясом, нам треба розуміти, що це не комп’ютерна гра. Втрати будуть і серед наших захисників. Так, їх буде на порядок менше від атакуючих. Але вони будуть. Будуть загиблі та поранені. Без цього війни не буває. Вони захищають нас від душогубів. Всю суть руського міру за ці дні ви бачили самі. Відправити людей типу в евакуацію заради картинки. Забирати чоловіків під конвоєм, щоб відправити на убій. Це те, від чого захищають нас ЗСУ. І це те, що буде вбивати наших захисників, щоб ми, наші діти та онуки були живі. Все зараз буде залежати від навченості, стійкості та мужності наших військових та їх командирів. Тому з нашого боку не має місця сумнівам, паніці та зневірі.

Що б не було в ЗМІ. Що б нам не здавалося. Як би не було боляче. ЗСУ захищають нас. Самою високою ціною.

А ми, чим можемо, допомагаємо їм робити це більш ефективно. Завели підрозділ високотехнологічної розвідки з кодовою назвою “Зайтман” на передній край. Обладнують робочі місця, обживаються, налаштовують техніку. Просиділи кілька часів без світла, бо 122 мм пошкодило в кільках місцях кабель. А скручувати його під обстрілом – сумнівне задоволення. Тому в форсованому режимі купуємо для них генератор, під який вже копають щілину.

Артилерія просить монітор від 60″. Завеземо. Якось так без метушні воно все і буде. Зараз змістили акценти на підрозділи високотехнологічної розвідки, яка взаємодіє з артилерією, та на саму артилерію. Бо всю ту навалу першими будуть стримувати саме артилеристи за даними, що нададуть розвідники. Так і переможемо.

Дякуємо всім хто має тверезу голову та довіру до ЗСУ.
Дякуємо всім, хто допомагає збройникам робити 200.

4731 2196 1942 3175
5168 7451 1010 5332
Донік Роман

Автори