Петро Порошенко взяв участь в онлайн-конференції Ради закордонних справ США (фото, відео)

Порошенко на конференції Ради закордонних справ США: ПДЧ в НАТО для України – найефективніша відповідь на загарбницька плани Кремля

 

Рішення щодо України в Європейському Союзі та надання Плану дій щодо членства в НАТО – найефективніша відповідь на загарбницька плани Росії. Також важливо продовжити посилювати й економічні санкції проти Кремля. Про це сказав п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко під час відеозв’язку з учасниками онлайн конференції Ради закордонних справ США: «Демократія або автократія: чому важлива Україна?».

П’ятий Президент України поділився думками щодо переговорів президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена з президентом Росії Путіним. Він подякував Сполученим Штатам, Великобританії, Франції та всім державам-членам Європейського Союзу за швидку і тверду відповідь на агресію Путіна.

Петро Порошенко також розповів своє бачення ситуації у зв’язку з агресією Росії проти України та наголосив на важливих для нашої країни позиціях, які допоможуть у боротьбі за свій суверенітет.

«Це жорсткі санкції. Вони потрібні не після, а до того як війна вже сталася. Важливо представити потенційний пакет «пекельних санкцій» до вторгнення, щоб ціна за це була нестерпною», – сказав він.

При цьому він наголосив, що ці санкції не повинні бути десь під столом, санкції мають бути на столі. «Щоб Путін не мав жодних ілюзій, що у разі наступного етапу агресії санкції будуть запроваджені в той же момент. Безумовно, це SWIFT. Безумовно, це фінансові санкції. Однозначно зупинка закупівель російського газу. Безумовно, це санкції у нафтогазовому, галузевому, індивідуальному та безпековому секторах. Це для того, щоб позначити дуже високу ціну, яку заплатить Путін за свій божевільний крок. За черговий крок після незаконної анексії Криму та агресії проти нашої країни у 2014 році, коли я мав честь бути президентом України», – пояснив Петро Порошенко.

«Стратегічне рішення щодо України в ЄС – це пункт номер два. Як і План дій щодо членства в НАТО, який має бути представлений Україні в якості як потужного стимулу для євроатлантичної інтеграції нашої країни, так і вирішальної відповіді Путіну», – сказав п’ятий Президент України.

Він переконаний, що План дій щодо членства був би відповіддю на чергову ідею Путіна. «Замість «жодної України в НАТО», коли він боровся проти нашого членства в Альянсі, тепер він змінив платівку і прагне «жодного НАТО в Україні». Навіть нашу ефективну співпрацю з державами-членами НАТО заради європейської та глобальної безпеки теж Путін намагається припинити. Отже, санкції та План дій щодо членства в НАТО», – підкреслив лідер «Європейської Солідарності».

Петро Порошенко також акцентував і на важливості потужного стимулу для українських реформ, євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції. «Це все потрібно для зміцнення стійкості України, зокрема у питанні безпеки. Посилення демократичних реформ, імплементація Угоди про асоціацію, повага до верховенства права, прав людини, ефективні демократичні інститути, судова та антикорупційна реформи – все це є ключовими напрямками змін», – підкреслив він.

«Повірте, найбільшим жахом для Путіна є демократична, процвітаюча та успішна Україна, яка стане прикладом для всіх інших народів колишнього Радянського Союзу. Європейська Україна є ключем до обеззброєння російського нео-імперіалізму та підтвердження успіху трансформаційної сили Євросоюзу», – резюмував Петро Порошенко.

Джерело

 

Не довіряйте Путіну і не йдіть з ним на компроміси – Порошенко на конференції Ради закордонних справ США

Російський президент Путін діє виключно виходячи з інтересів і наразі він мріє про нові території. Тому міжнародним партнерам не варто вірити очільнику Кремля, намагаючись домовитися із ним, бо він це сприйме лише як слабкість. Про це сказав п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко під час онлайн конференції Ради закордонних справ США: «Демократія або автократія: чому важлива Україна?».

Петро Порошенко зауважив, що став президентом України у 2014 році, коли Путін уже захопив український Крим та Донбас. Він зазначив, що тоді Україна в односторонньому порядку припинила вогонь, даючи Путіну можливість забрати свої війська з української землі. Однак, коли цього не відбулося, за десять днів був відданий наказ про контроперацію та звільнення двох третин окупованого Донбасу. Але після цього Путін лише збільшив кількість російських сил на нашій території.

«Не вірте Путіну. Не недооцінюйте Путіна. Не намагайтеся домовитися з ним, адже вашу готовність до компромісів він сприймає за слабкість і зайде настільки далеко, настільки йому це дозволять», – наголосив Петро Порошенко.

«Але одночасно не бійтеся Путіна. Адже лише єдність, солідарність та міцність можуть його зупинити, так само як ми зупинили російську агресію у 2014-2015 роках з неймовірною допомогою усього Вільного світу, створивши глобальну коаліцію на підтримку України», – додав він.

Лідер «Європейської Солідарності» підкреслив, що найбільша слабкість Путіна полягає в його мисленні через призму сфер інтересів. «Ніякої відкритості, ніякої чесної боротьби. Він хоче мати сферу своїх інтересів, це його мрія. Він не задовільниться лише Кримом або лише Донбасом, і йому потрібна навіть не лише й уся Україна», – сказав п’ятий Президент України.

«Він хоче повторити «Ялту». І сферу російських інтересів у межах «Ялти». І я вважаю, що саме це і є «червоними лініями» Путіна. Путін бачить «червоні лінії» через логіку холодної війни. Ви пам’ятаєте його мрії щодо розміру територій, які входять до сфер його інтересів, які він контролює. Водночас жодних «червоних ліній» він не бачить у таких питаннях як права людини, демократія, верховенство права або добросусідство. Логіка Путіна полягає у відбиранні територій у своїх сусідів»,- підкреслив він.

Петро Порошенко по відеозв’язку виступив та відповів на запитання учасників онлайн-конференції Ради закордонних справ США: «Демократія або автократія: чому важлива Україна?».

Джерело

 

Україні потрібна найсучасніша зброя, щоб не дати Росії навіть надії атакувати нас – Порошенко

Україна повинна мати оборонну зброю для захисту своєї території. Це покаже Путіну яку він заплатить ціну, якщо продовжить свої божевільні плани. Міжнародні партнери також мають не дозволити Кремлю застосувати ще один інструмент гібридної агресії – «Північний потік-2». Про це сказав п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко під час відеозв’язку з учасниками онлайн конференції Ради закордонних справ США: «Демократія або автократія: чому важлива Україна?».

Петро Порошенко особливо наголосив на важливості надання Україні оборонної летальної зброї. «Це можна зробити за зразком програми ленд-ліз часів Другої світової війни. Також вважаю, що безумовно необхідним було б надати нам ту зброю і системи, що передбачалися Афганістану, з тим, щоб не дати Путіну будь-які надії атакувати Україну», – вважає Петро Порошенко.

«Безумовно, нам потрібні зенітні системи, засоби радіоелектронної боротьби, системи захищеного зв’язку, бойові дрони та багато іншого, щоб Путін усвідомив ціну за це божевільне рішення», – сказав він.

За його словами, наступним кроком має бути зупинка путінського газового проекту «Північний потік-2».

«І не після, а зараз. Тому що якщо хтось вважає, що санкції проти «Північного потоку-2» будуть ефективними після того, як він буде сертифікований і введений в експлуатацію, то це точно неправда. «Північний потік-2» стане запрошенням Росії до ще більшої агресії. Це повинні розуміти всі. Тому що коли буде діяти «Північний потік-2», Путін атакуватиме існуючу газотранспортну систему. Отже, ми не повинні дозволити Путіну через «Північний потік-2» піддати ерозії європейську солідарність, підірвати європейську єдність, як і не дозволити Путіну виграти цю битву», – сказав Петро Порошенко.

Джерело

Автори