Ексклюзивне інтерв’ю Петра Порошенка програмі «The Week» на телеканалі «Прямий» 27.11.2021 (фото, відео)

 

Петро Порошенко: Досить ганьбити українську розвідку, це еліта нашої армії

 

Україна має пишатися своїми розвідниками, які виконують надскладні спецоперації в умовах російської агресії. Про це в ексклюзивному інтерв’ю програмі «The Week» на телеканалі «Прямий» сказав п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він обурився, що під час прес-марафону Володимир Зеленський зневажливо обізвав офіцерів розвідки «авантюристами». Порошенко також зауважив, що журналісти проекту Bellingcat, які розслідували «вагнергейт», написали, що їм соромно слухати заяви президента Зеленського.

П’ятий Президент наголосив: в усіх країнах розвідники – це люди, яких «носять на руках».

«Ніякими грошима, ніякими зарплатами, ніякими пільгами, ніякими званнями, ніякими орденами ти це не замотивуєш, крім одного. Любові до України. І от людей, за плечима яких стоять блискучі операції, які свого часу зруйнували проект Путіна, Зеленський наважився називати їх авантюристами. Це образа для всіх розвідників. Більше того, це образа для всіх воїнів. Це означає, що він не розуміє, не поважає і не любить українську армію», – вважає Петро Порошенко.

«Зараз розвідники втрачають мотивацію, і це не тільки операція по вагнерівцям. Подивіться на операцію, яка відбулася по підготовці звільнення українських заручників на донецькому заводі «Ізоляція». Де кріт той самий забезпечив виток інформації і наказ СБУ атакувати розвідників на українській території для того, щоб зірвати операцію. Врешті-решт і ця операція була зірвана», – констатує Порошенко.

Джерело

 

Порошенко розповів, про що говорив із американськими генералами у Галіфаксі

У Галіфаксі на Міжнародній безпековій конференції була представлена потужна делегація із США – це були не тільки члени Конгресу США, а й очільники американських збройних сил. Про це в ексклюзивному інтерв´ю для програми The Week на телеканалі Прямий розповів п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він також повідомив, що закликав союзників якомога швидше надати Україні озброєння.

«Під час зустрічі у Галіфаксі – а там були 8 чотиризіркових генералів, починаючи від командира United States special operations forces (американський спецназ), United States Air Force, командувача United States Coast Guard (берегової охорони) і завершуючи Національною гвардією. Це було топове вище керівництво збройних сил США. Ми мали можливість детально поспілкуватись з ними. І головна позиція разом з конгресменами і сенаторами: чим допомогти?», – повідомив Порошенко.

Він зазначив – для того, щоб зупинити Путіна, необхідно різко підняти ціну, яку Путін заплатить за вторгнення в Україну.

«Я наголошую – це єдиний спосіб зупинити Путіна. На жаль, поки що я вимушений констатувати, що українська влада діє неефективно. Я це кажу не для того, щоб критикувати. Навпаки. Зараз час, коли українське суспільство має перед загрозою вторгнення Путіна об’єднатися. І я готовий весь свій досвід, я готовий всі свої зв’язки терміново задіяти для того, щоб підвищити ціну для Путіна, якщо він нападе», – говорить Порошенко.

«На сьогоднішній день ми точно маємо отримати із США починаючи від контрбатарейних станцій для підвищення ефективності дій української артилерії, і завершуючи станціями радіоелектронної боротьби. Починаючи від зенітних ракет Patriot – і завершуючи сучасним летальним оборонним озброєнням, якого конче потребують українські Збройні Сили», – перераховує Порошенко.

«Ми різко можемо збільшити обсяг військової допомоги, і це не лише США, а й Великобританія, Франція, інші країни НАТО, які вже заявили про це», – зазначає п’ятий Президент.

«В мене є детальний план, який я представив у Галіфаксі, – що саме Україна потребує. Для того, щоб це зробити у відповідь на численні запити, бо Захід готовий нам допомоги. Захід готовий бути разом з нами», – говорить Порошенко.

«Причому допомогти не так, як деякі вважають, що вони направлять своїх солдат, які мають воювати разом з українцями. Ми воювати можемо самі. Ми створили армію, і я пишаюся цим. Але підвищити ефективність відсічі російській агресії – ми це можемо зробити за дуже короткий термін», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Ми ніколи не дозволимо вести «підкилимні» переговори про здачу інтересів України – Петро Порошенко

Західні союзники намагаються зрозуміти, якої допомоги зараз потребує Україна, однак вони «стукають у закриті двері», – про це сказав в ексклюзивному інтерв‘ю для програми The Week на телеканалі «Прямий» п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

На запитання Пітера Залмаєва, чи не йдеться зараз про розмін України на Тайвань у переговорах між США та Росією, Порошенко відповів: «я не експерт. Я лідер української опозиції. Я п’ятий президент України. Я дуже багато працював з діючим президентом США, тодішнім віце-президентом Джозефом Байденом. Я маю величезну кількість друзів в американському Конгресі – і в Палаті представників, і в Сенаті. І я можу наголосити, що з 2014 року мною була сформована у США двопартійна підтримка свободи і демократії в Україні».

«Ніхто не дозволить вести якісь підкилимні переговори, розмін і здачу інтересів України. Це не зробить американський президент Джо Байден. Це не зробить американський уряд. І це не зробить американський Конгрес», – переконаний Порошенко.

«У мене єдине прохання: Україна зараз потребує чітко звернутися по допомогу. А сьогодні мені здається, що навпаки – у закриті українські двері стукають наші друзі і партнери, намагаючись зрозуміти, а що ж нам потрібно. І саме це питання мені задавали у Галіфаксі», – сказав Петро Порошенко.

Він також вкотре назвав чотири основні пункти західної допомоги для України в ситуації ймовірного російського вторгнення.

«Питання номер один. Прийміть рішення про ПДЧ. Бо надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО – це ще не членство. Це програма, дорожня карта реформ, які мають бути здійснені. Так як я це зробив під час своєї каденції по безвізовому режиму, так само зараз треба зробити щодо ПДЧ. Надання Україні ПДЧ – це перемога вільного світу. Ненадання Україні ПДЧ – це перемога Путіна», – переконаний Порошенко.

«Другий пункт – це санкції. Має бути вже зараз оприлюднений перелік санкцій, які застосує світ, і ми це обговорили лише позавчора під час трьохгодинної зустрічі з послами «Сімки» та Євросоюзу, де питання санкцій, питання можливих ефективних кроків було серед основних під час цього обговорення», – говорить п‘ятий Президент.

«Я вважаю, що список санкцій має бути дуже болючий. І це ще один інструмент для того, щоб підвищити ціну, яку Росія заплатить, якщо вона перете червоні лінії. В тому числі і SWIFT», – зауважив Петро Порошенко.

«Позиція третя – енергетична безпека. Включно із санкціями по Північному потоку – 2. Вони вже мають бути застосовані зараз. І я твердо переконаний, що ми можемо це забезпечити найближчим часом», – переконаний лідер «ЄС».

«Четверта позиція – це постачання оборонної зброї. ПДЧ, санкції, енергетика, поставка оборонної зброї – ці рішення можна зробити протягом тижня. І це точно буде «Дамоклів меч», який буде висіти над Путіним, якщо він зійде з розуму і буде продовжувати атакувати Україну», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Порошенко: Купівля електроенергії у Білорусі – це пастка для України

Українська влада не має стратегії, як подолати енергетичну кризу і при цьому не втратити енергонезалежність – про це заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в ексклюзивному інтерв‘ю для програми The Week на телеканалі Прямий. Він наголосив, що купівля електроенергії у Білорусі небезпечна, оскільки у найбільш скрутний момент Лукашенко може відключити енергетичний експорт в Україну.

«Яка стратегія країни і вищого політичного керівництва країни, що робити? Моя відповідь дуже проста – якщо ти не знаєш, зізнайся. Запроси допомогу. Склич РНБО з питань енергетики. Запроси керівників парламентських фракцій. Треба – будь ласка, я готовий прийти, допомогти і пояснити, яким чином ми у набагато більш складних умовах відключили російську електроенергію і припинили купляти російський газ», – нагадав Порошенко.

Він також зауважив, що Зеленський має пояснити країні, чому за кошти, які НАК Нафтогаз отримав внаслідок виграшу в суді проти Газпрому, не купили газ у сховища.

«Чому були вкрадені кошти НАК Нафтогаз замість того, щоб купити газ? Тоді б не було проблем. А чому Коломойський разом із Зеленським, його бізнес-партнером таким чином організували роботу Центренерго – коли вони спалили вугілля, купляли його за супер дорогою ціною, а Коломойському відпускали електроенергію за півціни, в такий спосіб завдавши збитків на багато-багато мільярдів гривень. От що робити зараз?», – обурився Порошенко.

«Ми свого часу зробили все можливе для того, щоб завезти з усього світу вугілля, починаючи від США, Польщі і закінчуючи Австралією тоді, коли Путін перестав постачати нам вугілля. Ми ж це все проходили», – нагадав лідер «ЄС».

«Ми знаємо, як тут діяти. Що ми почули на вчорашній прес-конференції? Що винуваті люди. Виявляється, вони мали закупляти вугілля, виявляється, вони мали закупляти все необхідне. І на сьогоднішній день це поразка чи визнання власної безпорадності», – вважає Порошенко.

«Ми наголошуємо, що закупівля електроенергії у Білорусі – це пастка. Побачите – Білорусь припинить нам постачати електроенергію при температурі мінус 15 – мінус 20. Щоб саме зараз, підсадивши нас на голку, вдарити, щоб було ще більш болюче», – резюмує п’ятий Президент.

Джерело

 

«Вагнергейт», оборудки з Коломойським та корупція оточення Зеленського: Порошенко назвав питання, які турбують західних партнерів

На прес-конференції президент Володимир Зеленський не відповів на найголовніші запитання, які турбують і українців, і міжнародних партнерів нашої держави. Натомість він звинувачував журналістів та демонстрував свої численні фобії. Про це сказав в ексклюзивному інтерв‘ю для програми The Week на телеканалі Прямий лідер партії «Європейська Солідарність», п‘ятий Президент Петро Порошенко.

«Я думаю, що вчора на прес-конференції українське суспільство хотіло отримати відповіді – спочатку звіт, що ти зробив. А друге – відповіді на ті питання, які сьогодні з’явилися у суспільства», – зазначає Порошенко.

«Відповіді на питання – як, чому він спільно з Коломойським відмивав гроші, які були вкрадені у вкладників ПриватБанку, що було оприлюднено в розслідуванні Pandora papers», – нагадав Порошенко.

«Ще раз наголошую – це не про офшори. Це про спільну крадіжку, відмивання і несплату податків з десятків і десятків мільйонів доларів, які ще не всі оприлюднені. Про це мовчить Зеленський вже більше місяця», – констатує п’ятий Президент.

«Пояснити ситуацію про «вагнерівців». Хто буде розслідувати? Комісія Безуглої, де зібралися всі з конфліктом інтересів, вісім «слуг» з однією метою – відмити Єрмака і відмити Зеленського?», – запитує Порошенко.

«Пояснити, в який спосіб ти на святий День Революції гідності влаштував ці незграбності з гелікоптерами МНС?», – перераховує Порошенко.

«Чи були отримані якісь відповіді – ні. Ми почули жорстку і агресивну атаку на журналістів. У нас було тільки два журналіста, які мали добре відношення пана Зеленського. Це представник каналу 1+1, який «ніякого відношення до нього і до олігархів» не має. І канал ДОМ, який існує за рахунок коштів платників податків», – зауважив Порошенко.

«Я, до речі, хочу висловити слова підтримки кореспондентці Прямого каналу Анні Дзьобі, з якою так по-звірячому поводилися Зеленський і його мордовороти», – говорить Петро Порошенко.

«Безумовно, ця прес-конференція викликає серйозне занепокоєння. Не тільки в українських громадян, не тільки в українських журналістів. Не тільки в українських громадських діячів. Бо це неповага до людей. А й у наших міжнародних партнерів. Бо вони потребували пояснення, що ж відбувається. І на жаль, ні українські громадяни, ні українські журналісти, ні наші іноземні партнери відповіді на питання, які їх хвилювали, не отримали», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Порошенко планує візит у США: Треба відновлювати проукраїнську коаліцію

На Заході немає втоми від України, а цю тезу просуває кремлівська пропаганда. Про це в ексклюзивному інтерв´ю програмі The Week сказав п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він також повідомив, що після поїздки до Канади планує візит у США.

«Ніякої втоми від України немає. Це наратив, який розповсюджується Путіним, називається «Ukraine fatigue». Мені вдалося це здолати під час міграційної кризи 2016 року. Це вдалося здолати і під час введення безвізу в 2016-2018 роках, і щодо продовження співпраці включно з макрофінансовою допомогою Євросоюзу. Всі роки мого президентства», – констатує Порошенко.

«Я, повернувшись з європейського турне, з Канади, зараз планую відвідати Сполучені Штати Америки з однією метою – відновлення проукраїнської коаліції після ковідної перерви», – повідомив лідер «Євросолідарності».

«Питання пріоритету грошей, а не цінностей – це один з елементів гібридної війни, яка раніше Путіним велася проти України. А сьогодні вона ведеться проти Європи. Це саме те, про що ми попереджали з самого початку агресії проти нашої держави. Міграційна криза, яка організована сьогодні на кордоні балтійських країн і Польщі з боку Білорусі. Ситуація у Боснії і Герцоговині, коли ця балканська країна знаходиться під реальною загрозою припинення існування. Втручання у вибори значної кількості європейських країн з боку Російської Федерації означає одне – Путін робить атаку на цінності, цілісність, єдність європейських країн і трансатлантичну єдність зі Сполученими Штатами і Канадою», – переконаний п’ятий Президент.

«Коли мене питали в 2014-2015 роках, а чого ж Україна потребує від Європейського Союзу, я казав 2 речі – і це не гроші, хоча нам гроші дуже потрібні. Нам потрібна єдність Європейського Союзу. Всі 28 голосів мають голосувати синхронно. І солідарність з Україною. Тоді ми цього добилися. Я переконаний, що можемо отримати зараз. Бо якщо ти не є оптимістом, ти не маєш бути президентом воюючої країни. Бо ти точно програєш, якщо ти не маєш волі до перемоги», – говорить Порошенко.

Джерело

Автори