ГУР МО України розкрило деталі операції в Кабулі з евакуації людей (відео)

Ексклюзивні кадри з евакуаційної місії спецпризначенців ГУР в Кабулі.

 

Рятувальна операція була здійснена співробітниками Головного управління розвідки МОУ за сприянням МЗС та при підтримці Офісу Президента України. Серед евакуйованих були громадяни України, громадяни інших держав, в тому числі представники ООН, члени правозахисних організацій, співробітники видань Global Mail, USA today, Washington post, Stars and stipes та інші, а також люди, що співпрацювали з коаліційним контингентом.

Незважаючи на те, що Україна не мала свого миротворчого контингенту в Афганістані, нам вдалося досягнути приголомшеного результату — Україна посіла 8 місце за кількістю евакуйованих осіб серед Європейських країн — евакуйовано понад 700 осіб.

Для того, щоб знайти та безпечно забрати людей з евакуаційного списку, спецпризначенці ГУР пішки виходили за межі захищеного периметра аеропорту. На таке ризиковане рішення не наважувалася жодна з інших евакуаційних місій, бо зона за територією аеропорту вже знаходилася під контролем бойовиків «Талібану». Проте саме такий підхід дозволив в стислий період знайти та забрати максимально можливу кількість людей, узгоджених на евакуацію.

В місії відзначились і наші пілоти, адже працювали в складних умовах та у постійній загрозі обстрілу під час зльоту.

Евакуйовані люди були приголомшені тим, що українські спецпризначенці пішли на особистий ризик, щоб врятувати цивільне населення!

Джерело


Бабель: «Навколо просто зомбіленд — з тебе все зривають»

Як українські спецпризначенці зробили (майже) неможливе — доставили з Кабулу в аеропорт 700 людей. Розповідає учасник спецоперації

Усі відео