Німецький суд обмежив доступ Газпрому до Північного потоку-2

Оператор трубопроводу «Північний потік-2» компанія Nord Stream AG програла судовий розгляд у Німеччині щодо підпорядкування вимогам газової директиви Європейського союзу до трубопроводу

Про це повідомляє Радіо Свобода с посиланням на агентство Bloomberg.

У середу Вищий окружний суд Дюссельдорфа відхилив пропозицію «Газпрому» скасувати рішення Федерального мережевого агентства про запровадження вимог ЄС, повідомив представник суду агентству. Йшлося про вимоги з відокремлення видобутку від транспортування та торгівлі до газопроводу «Північний потік-2».

У травні минулого року стало відомо, що німецьке Федеральне мережеве агентство (Bundesnetzagentur) відмовило у звільненні «Північного потоку-2» від правил газової директиви ЄС. Рішення було ухвалене на базі законодавства, яке допускає звільнення від регулювання, якщо газопровід був добудований до 23 травня 2019 року.

У тому ж місяці Європейський суд відхилив позови компаній Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG щодо поширення норм європейського законодавства на газопроводи з третіх країн.

Німеччина, яка є прихильником російського проєкту «Північний потік-2», і ще низка європейських країн, як і Росія, говорять про нього як про суто комерційний. Україна, а також низка інших європейських країн, а також США називають його натомість суто геополітичним і таким, що не має комерційного обґрунтування.

Критики газогону, зокрема, звертають увагу, що він має на меті пустити російський газ до Європи в обхід України і потенційно позбавити її значних сум плати за транзит, а також зробити її вразливою перед можливим російським воєнним нападом, запобіжником від якого нині ще є, зокрема, важливий транзитний маршрут російського газу до Європи українською територією.

Джерело
«Copyright © 2021 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»

 

Вітренко прокоментував програш компанії Nord Stream 2 AG у німецькому суді

Компанія Nord Stream AG програла в суді справу про звільнення газопроводу «Північний потік – 2» від вимог Газової директиви Європейського Союзу.

Як передає Укрінформ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Наша стратегія – грати за тими ж правилами, за якими живе Захід, приносить результати. Газпром програв у Стокгольмському арбітражі. Тепер, намагаючись вивести “Північний потік – 2” з-під дії європейського регулювання, так званого третього енергопакету, Газпром програв і в німецьких судах», – написав він.

За словами Вітренка, головне завдання України – домогтися застосування цих європейських правил до всіх газопроводів, які поєднують Росію та Європу.

«Це буде непростий бій. Кремль шантажує Європу дефіцитом газу взимку. Окремі західні урядовці не хочуть розуміти або роблять вигляд, що не розуміють, що насправді означають європейські правила. Але «борітеся-поборемо», – додав очільник Нафтогазу.

Як повідомляв Укрінформ, компанія Nord Stream 2, оператор будівництва “Північного потоку – 2”, 25 серпня 2021 року програла у Вищому земельному суді Дюссельдорфа справу про звільнення газопроводу від вимог газової директиви ЄС.

Європарламент 4 квітня 2019 року прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку, в тому числі Nord Stream – 2 (“Північний потік – 2”).

Згідно з директивою ЄС, видобувна компанія не може одночасно бути власником трубопроводу, яким здійснюються поставки видобутого нею газу. Діяльність з доставки і транспортування газу має бути розділена.

Це означає, що компанія-оператор “Північного потоку – 2” має бути незалежною від Газпрому, а 50% пропускної потужності газогону мусять резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

«Північного потік-2» – російський газопровід, збудований в обхід України. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ “Газпром”.

У липні Німеччина та США досягли угоди, згідно з якою Америка не чинитиме опору добудові труби, а Німеччина зобов’язується вжити санкцій у разі агресії Росії проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.

Джерело

 

Фото © nord-stream2.com

Автори