Справи Майдану: обвинувачені у викраденні Луценка і вбивстві Вербицького вийшли з СІЗО

Обвинувачені у викраденні активістів Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького в неділю, 8 серпня, вийшли із СІЗО.

Суд не продовжив Івану Новотному і Сергієві Мисливому запобіжний захід.

Про це повідомила журналістка Ольга Худецька у фейсбуці.

“Дива поки що не сталося, обидва вийшли”, – написала вона.

Худецька нагадала, що обоє обвинувачених тривалий час перебували в розшуку і були затримані лише в березні 2020 року.

Продовжити їм запобіжний захід не змогли, адже судді Білоцерківського суду, що розглядають справу про викрадення Луценка і Вербицького, “вирішили дружно сходити у відпустку”.

Худецька уточнила, що Новотний вийшов з СІЗО об 00:01 неділі, відразу ж після закінчення терміну дії запобіжного заходу.

Мисливому оголосили нову підозру: слідство отримало інформацію про те, що він може бути не тільки виконавцем, але й організатором злочину. Вночі підозрюваному почали обирати запобіжний захід у Печерському суді, але потім у засіданні оголосили перерву до 10:00 ранку.

“Я нагадаю, що один «беркутівець» цього тижня вже спетляв. Тому вихід «тітушок», яких так довго шукали та ледве знайшли, – це така собі історія. Окремо така собі історія – це синхронні виходи суддів на лікарняний для провертання такої схеми”, – наголосила журналістка.

Як інформувала “Новинарня“, активістів Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького викрали з приміщення Олександрівської лікарні 21 січня 2014 року. Їх катували і покинули в лісі. Луценку вдалося вижити після цих подій, Вербицький помер 22 січня біля села Гнідин під Києвом (Бориспільський район).

12 березня 2020 року правоохоронці повідомили, що затримали ще одного підозрюваного в участі у злочинній організації, яка викрала та катувала Ігоря Луценка та Юрія Вербицького –  Івана Новотного.

Того ж дня 2019-го Печерський районний суд Києва взяв під варту Сергія Мисливого, підозрюваного у цій справі.

Джерело

 

Усі відео