Порошенко розпочав свій візит до Вашингтону (фото)

Порошенко у Вашингтоні візьме участь у саміті IDU, зустрінеться з членами Конгресу, керівництвом Держдепу і Пентагону

Лідер партії «Європейська Солідарність», пʼятий Президент України Петро Порошенко візьме участь у саміті Міжнародного демократичного союзу (International Democracy Union – IDU) на запрошення Голови IDU, колишнього Премʼєр-міністра Канади Стівена Гарпера.

Цьогорічний захід збере у Вашингтоні лідерів консервативних політичних партій з більш ніж 60 країн демократичного світу, включно з Республіканською партією США. Передбачено проведення зустрічей Петра Порошенка з партнерами «Європейської Солідарності» у глобальній політичній сімʼї Міжнародного демократичного союзу.

У рамках візиту передбачені окремі двосторонні зустрічі Петра Порошенка з керівництвом Державного департаменту США, Міністерства оборони, членами Конгресу, представниками експертних та аналітичних центрів США.

Міжнародний демократичний союз (IDU) – це глобальне об’єднання правоцентристських політичних сил із 65 країн світу. Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія). Засновниками IDU були прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер, тодішній віце-президент США Джордж Буш, мер Парижа та згодом президент Франції Жак Ширак, канцлер Німеччини Гельмут Коль та багато інших партійних лідерів.

IDU складається з партій-членів Азіатсько-Тихоокеанського демократичного союзу (APDU); Карибського демократичного союзу; Демократичного союзу Африки; Європейського демократичного союзу (EDU); Європейської народної партії (ЄНП); Альянсу європейських консерваторів і реформістів (AECR) та Союзу латиноамериканських партій (UPLA), які приєдналися до Декларації принципів IDU.

Партія «Європейська Солідарність» отримала статус Observer Member в IDU у липні 2020 року. Пʼятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко у вересні 2023 року став членом Почесної консультативної ради Міжнародного демократичного союзу (IDU).

Джерело


Петро Порошенко

Розпочав свій візит до Вашингтону із зустрічі з давнім другом України, заступником державного секретаря США з питань Європи та Євразії Крісом Смітом.

Вдячний за відверту та конструктивну розмову, тверду підтримку нашої боротьби.

Розповів про актуальну ситуацію на фронті й нагальні потреби українського війська, зважаючи на запити, які щотижня отримую від бійців. Також ми скоординували підходи до зміцнення тривалої стійкості України.

Окремо обговорили можливі стратегії перемоги України та припинення війни і забезпечення міжнародної відповідальності агресора.

Висловив переконання, що найкращою гарантією безпеки для України залишається членство нашої держави в НАТО, адже будь-які інші підходи не забезпечать мир, безпеку і стабільність в Європі.

Наприкінці зустрічі обмінялися думками про внутрішню ситуацію в державі, стан демократичного розвитку, важливість багатопартійного парламентаризму, свободи ЗМІ та верховенства права, а також необхідність боротьби з корупцією.


Ірина Геращенко

Візит до Вашингтону розпочали зі зустрічі з провідними американськими інститутами, які впливають на формування політики американських партій.

Чудова дискусія з керівництвом International Republican Institute (IRI), ключова тема – триваюча російська агресія, необхідність посилення санкційного пакету проти рф, збереження військової й фінансової підтримки України.

Наголосили, що єдиною гарантією безпеки європейського континенту в цілому є членство України в НАТО, і ми дуже сподіваємося на лідерство США в цьому процесі. Також торкнулися процесів демократії в Україні, необхідності свободи слова, парламентського плюралізму і боротьби з корупцією, від якої напряму залежить продовження підтримки партерів.

Зараз у США важливий час цементувати взаємини з нашими партнерами, активно працювати з республіканцями й демократами.

Найближчі дні маємо багато зустрічей з американськими політиками та в американських інституціях.

* * *

Вашингтон проходить поствиборчий період передачі влади і зосереджений на внутрішніх питаннях, але Україна залишається в центрі уваги нашого стратегічного партнера. Це ми відчули на всіх зустрічах і в усіх державних інституціях.

Обговорили складну ситуацію з українською енергетикою з помічником держсекретаря з питань енергоресурсів Джеффрі Паєттом.

Наша енергосистема щодня потерпає від російських атак, критична інфраструктура зруйнована. США протягом повномасштабного вторгнення виділили на підтримку і відновлення енергосектору майже $5 млрд, й це важко переоцінити.

Кадровий дипломат Джеффрі Паєтт був послом в Україні і добре орієнтується в українських реаліях. З великою увагою розпитував про безпекову ситуацію, стан інфраструктури після останніх ворожих атак, як цивільні міста живуть в умовах довгих відключень світла.

Росія має бути покарана за геноцидні практики проти українців. Обговорили необхідність додаткових санкцій проти РФ, в тому числі в енергетичний сфері. Чекаємо добрих новин і поганих – для росіян!

Також обговорили координацію зусиль американських і європейських партнерів щодо відновлення наших енергопотужностей і їхню децентралізацію.

Нинішній візит до США відбувається в дні 20-ї річниці підписання Будапештського меморандуму, тож на всіх зустрічах ми нагадуємо стратегічним партнерам, що Україна заслуговує справжніх гарантій безпеки. В нинішніх умовах це може бути лише членство в НАТО. Це посилить і колективну безпеку європейського континенту.

Йшлося на зустрічі й про внутрішні українські проблеми, зокрема, корупцію. В Держдепі й інших американських інституціях чітко наголошують, що та велика допомога, яку надають партнери, має використовуватися за призначенням і прозоро.

Україна має пережити цю важку зиму. Це потребує концентрації зусиль влади на захисті енергетики і диверсифікації потужностей. На цьому тлі абсурдними виглядають спроби влади протягти через ВР корупційну добудову російського реактора на Хмельницькій АЕС. І наші партнери також це добре розуміють.

Дякуємо за конструктивну зустріч і незмінну підтримку України, пане Посол!


Іванна Климпуш-Цинцадзе

Енергетика України під постійним прицілом ворога. Нам вдається відновлюватися завдяки героїчним зусиллям енергетиків та тому, що маємо суттєву підтримку партнерів, і роль США в цьому процесі визначальна.

За час повномасштабного вторгнення лише на цей сектор допомоги Америка виділила близько 5 млрд доларів.

Мали можливість вчергове обговорити потреби та спільнодію з колишнім послом США в Україні, а зараз ключовою людиною з питань енергетики в Держдепі – Джеффрі Паєттом.

Важливо, що США на різних рівнях активно продовжують координувати свої дії з іншими партнерами, зокрема, коли йдеться про додаткові санкції проти Росії (а ця робота не припиняється, і очікуємо додаткових новин в цій царині); про чергове необхідне обладнання для відновлення наших нагальних потужностей чи про потенційні нові проєкти побудови децентралізованих енергетичних потужностей.

Під час розмови разом із колегами нагадали й про сумні роковини Будапештського меморандуму та критичну необхідність гарантій безпеки для України. Саме такі гарантії є ключовим елементом для потенційного тривалого миру на європейському континенті. Очевидно, йдеться про членство в НАТО, для якого нам треба як внутрішньо зосередитися на трансформації, так і працювати далі над формуванням консенсусу країн-членів Альянсу.

До речі, в той час, як у Києві вчергове влада намагається пропихнути в Раді законопроєкт про корупційну добудову російського реактора на Хмельницькій АЕС, в США чітко усвідомлюють і сигналізують – такі будівництва неприпустимі, бо узалежнять від ядерного палива держави-агресора на чергові десятиліття. І точно жодна з країн-партнерів ані цента не дасть на реалізацію цієї корупційної оборудки під прикриттям нібито розвитку енергетичних потужностей України.

Автори
,