Петро Порошенко закликає до жорстких санкцій проти режиму Лукашенка і вимагає розслідувати справу «вагнерівців»

Петро Порошенко

Запровадження нових санкцій як проти білоруського режиму, так і його російських покровителів має стати адекватною відповіддю на брутальні порушення Лукашенком принципів демократії.

1⃣ Слід запровадити персональні санкції проти натхненників і виконавців злочину із викрадення людини.
2⃣ Слід припинити авіаційні польоти над територією Білорусі.
3⃣ Встановити заборону на польоти літаків авіакомпанії «Белавіа» в аеропорти України.
4⃣ Слід негайно припинити імпорт білоруської електроенергії в Україну.
5⃣ Посилити роботу українських спецслужб для нейтралізації загроз для життя і здоров’я опонентів білоруської тиранії, які знайшли притулок в Україні.

Закликаю Європейський Союз, США, інших наших партнерів до аналогічних санкцій проти Білорусі, а українську владу – негайно запровадити ці санкції, а надалі синхронізувати їх з міжнародними.

Рішуче засуджую варварські методи боротьби режиму Лукашенка з демократичною опозицією. Роман Протасевич, як і інші політичні в‘язні, мають бути негайно і безумовно звільнені. Повинні бути забезпечені права білоруської опозиції. Ще в серпні минулого року я наголошував, що лише через проведення нових президентських виборів відповідно до високих стандартів ОБСЄ Білорусь може повернутися на шлях стабільного демократичного розвитку. Тепер же очевидно, що сам Лукашенко у таких виборах участі брати вже не може.

Наголошую, що новий злочин білоруського режиму жодним чином не означає, що російські шпигуни в українській владі не повинні понести покарання за злив росіянам секретної інформації про спецоперацію із затримання найманців із російської приватної армії Вагнера. Рівно як і за зрив самої операції, яку українські контррозвідники реалізовували спільно зі спецслужбами однієї з провідних країн НАТО.

Не треба плутати грішне з праведним. Лукашенко незаконно затримав опозиціонера, а українська спецоперація мала на меті притягнення до відповідальності десятків російських військових злочинців, які вбивали людей в Україні та інших країнах світу. Тому недоречними є будь-які паралелі між зірваною операцією наших спецслужб, яка мала на меті захищати Україну від російської агресії, і викраденням опозиціонера за завданням білоруського диктатора.

Усі відео