Золото скіфів протягом двох тижнів можна побачити на виставці у Маріуполі (фото)

15 травня 2021 року в Маріупольському краєзнавчому музеї було відкрито виставку «Ніч музеїв. Діалог мовою мистецтва», у рамках якої презентовані коштовні скіфські артефакти з колекцій Інституту археології НАН України.

Відкриття виставки приурочене до щорічної “Ночі музеїв”.

На виставці Інститут археології НАН України представив спорядження знатних скіфських воїнів 4 ст. до н. е. Це, зокрема, зброя, оздоблена золотом та срібний кубок для банкетів. Такі речі в той час мали статусну функцію і підкреслювали приналежність їх власника до воїнської верхівки давнього суспільства. Також тут можна побачити коштовні деталі кінської вузди, прикрашені зображеннями міфічних істот. Химерні магічні образи, на думку скіфів, надавали їх вірним коням наснаги і витривалості.

Родзинкою виставки є точна копія пекторалі з кургану Товста Могила. Як вважають дослідники, на цьому артефакті показано модель скіфського світоустрою, де на нижньому ярусі (у хтонічному світі смерті) хижі монстри нещадно шматують травоїдних тварин, а на верхньому ярусі (у світі життя) – герої творять діяння в оточенні своїх одноплемінників.

Виставка триватиме два тижні.

На фото (зліва направо): Фото О. В. Шелеханя
Пектораль — нагрудна прикраса у формі замкнутого півмісяця (гальванокопія), 3-я чверть ІV ст.до н.е. Товста Могила, Центральна гробниця, Дніпропетровська обл. Розкопки Б.М.Мозолевського 1971 р.
Кубок зі сценами шматування, срібло, ІV-III ст. до н. е. Великий Рижанівський курган, Черкаська обл. Розкопки С. А. Скорого та Я. Хохоровського 1995-1997 рр.
Фігурка кабана (ручка чаші ?), гальванокопія, кінець ІV ст. до н.е. Хомина Могила, Дніпропетровська обл. Розкопки Б. М. Мозолевського 1970 р.

* * *

У 2021 році Маріуполь здобув від Українського культурного фонду статус Великої культурної столиці України. У рамках цього проєкту в місті протягом року відбудеться низка культурних і мистецьких заходів.

За інформацією Інституту археології НАН України

Фото 0629.com.ua – Сайт міста Маріуполь

Джерело

 

0629.com.ua – Сайт города Мариуполя: Эффект «вау». 25 ночных фотографий с музейной ночи в Мариуполе, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Ночь Музеев сумела произвести эффект «вау», после того как село солнце. Все музеи на улице Георгиевкой, включая будущий, пока еще не созданный музей «Порт Культур» (сгоревшее здание ГУВД), были подсвечены прожекторами…

Усі відео