Повітряні сили Колумбії перехопили російський урядовий літак
Колумбія підняла в небо свої винищувачі для перехоплення російського літака.
Про це повідомляє Командування Повітряних сил Колумбії.
В понеділок, 19 квітня, Військово-повітряні сили Колумбії підняли в повітря винищувачі KFIR для перехоплення російського урядового літака Іл-96, який порушив повітряний простір країни.
Літак-порушник був перехоплений на вході в повітряний простір південноамериканської країни винищувачами, які наказали йому негайно покинути межі держави.
"La Cancillería, en nombre del Gobierno nacional, entregó una comunicación oficial al embajador de Rusia en Bogotá manifestándole su enérgica protesta por la situación generada por una aeronave rusa que este 19 de abril violó el espacio aéreo de Colombia", Canciller Claudia Blum pic.twitter.com/zTghZepRY7
— Cancillería Colombia (@CancilleriaCol) April 20, 2021
Урядовий літак ІЛ-96 летів з Москви, та у нього був дозвіл на проліт через повітряний простір Колумбії, проте він перетнув лінію повітряного кордону країни зовсім не у заявленому районі.
У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ Колумбії викликало до себе посла РФ для вручення йому ноти протесту.
«МЗС від імені національного уряду вручило офіційне повідомлення послу Росії у Боготі, в якому висловило рішучий протест у зв’язку з порушенням російським літаком 19 квітня повітряного простору Колумбії», — заявила глава відомства.
* * *
Російські військові літаки часто не передають транспондерний код із зазначенням свого положення та висоти, не подають план польоту або не спілкуються з диспетчерами повітряного руху, створюючи потенційний ризик для цивільної авіації.
Винищувачі НАТО часто здійснюють перехоплення російської військової авіації над Північною Атлантикою, Північним морем, Чорним та Балтійським морями.
Варто зазначити, що у 2020-му літаки НАТО в Європі здійснювали перехоплення російської авіації понад триста разів – і поблизу балтійських країн такої активності багато. Часом на супровід злітають кілька разів на тиждень.
Вже сімнадцять років поспіль країни НАТО позмінно патрулюють повітряний простір балтійських країн – Литви, Латвії та Естонії. Перехоплення російських літаків у нейтральному небі – звична справа.
Ілюстративне фото © NATO: Супровід російської групи літаків