Так «Чому ми ще не в НАТО?»

Михайло Забродський

З легкої руки запущене в медіапростір запитання “Чому ми ще не в НАТО?” потрохи стає мемом. Щоправда окремі політики епохи отруєння президентів з певного моменту часу чи то розширили, чи то звузили запитання до “Чому ми досі не маємо статусу основного союзника США поза НАТО?” Оскільки МИ стосується всіх і кожного, спробуємо допомогти 46-му президенту США відповісти на них, зберігаючи наразі тверде переконання, що допомоги цієї він навряд чи потребує.

МИ не в НАТО тому, що якось непослідовно задавати подібні питання після заяви про те, що “в НАТО нас ніхто не чекає…” Заяві трохи більше року.
Логічна відповідь: ВИ самі-то визначтесь, чого бажаєте.

МИ не в НАТО тому, що нашу країну до 2014 року очолювали люди, які намагалися зберегти, нехай і приховано, наш тодішній статус колонії. Вони відмовлялися від найпотужніших систем озброєння і твердили нам про багатовекторність і позаблоковий статус.
Імовірна відповідь: а де ВИ були весь цей час?

МИ не в НАТО тому, що діючий очільник оборонного відомства почав діяльність на новому тоді для нього посту з скептичних повідомлень про безперспективність вступу. А всі реформи і наближення до стандартів вже майже рік зводяться до зміни кольору панчів на формі одягу.
Перспективна відповідь: ми невпевнені, що ВИ всі хочете цього вступу.

МИ не в НАТО тому, що не поновили заявку на отримання Плану дій щодо вступу. Під лежачий камінь вода, як відомо, не дуже бажає текти. МИ намагалися не нервувати переговорників.
Вдала відповідь: а ВИ точно туди просилися?

МИ не в НАТО тому, що восени 2019 року Верховний головнокомандувач проігнорував історичний саміт НАТО в Лондоні. Тоді нам всім говорили про мир в очах північних сусідів. Ми повним ходом відводили війська і “майже вірили”, за версією 1+1, в те, що мир вже наступив.
Правильна відповідь: а ВИ впевнені, що вам це потрібно?

МИ не в НАТО тому, що саме після доповіді в офісі президента була фактично зірвана спецоперація по затриманню “вагнерівців”. Розкриття головної інтриги ще попереду, але удар по іміджу країни був більш ніж відчутним.
Професійна відповідь: як з ВАМИ далі працювати?

Ми не в НАТО тому, що саме у фракції президентської монобільшості до недавнього часу рахувався головний викривач змісту розмов президентів/претендентів по телефону. Мабуть, в якийсь момент відчув себе “смотрящим” за виборами.
Передбачувана відповідь: а нам з ВАМИ точно по дорозі?

І на останок. Проти того, кому адресовані запитання, НАМИ відкрито декілька кримінальних справ. Йому 78 років і він теж не лох…

А, взагалі, питання було задано за адресою?