Бюро економічної безпеки України – та ж сама податкова міліція з новою назвою (відео)

Ніна Южаніна

Ну що ж, дубль 2.

Вкотре сьогодні розглянули в другому читанні і прийняли в цілому Закон про Бюро економічної безпеки України.

Про те, який орган буде створено, а саме — щодо його структури, підзвітності, підслідності, механізму взаємодії між підрозділами, кадрової політики, забезпечення прозорості діяльності, напишу пізніше, коли буде опубліковано текст закону, оскільки зараз із технічних причин зробити це неможливо.

А от щодо роботи новоствореного органу і, власне, розуміння як бізнесу, так і майбутніх працівників цього органу, в який спосіб держава планує вирішувати проблему тиску на бізнес, — велике питання.

Мені так і не вдалося довести переважній більшості народних депутатів, що коріння проблеми тиску на бізнес криється в діючій системі досудового розслідування, тобто в підходах, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України.

І, приймаючи цей закон (як його назвали самі автори — «рамковий»), ця ж переважна більшість колег не усвідомила, що ризик-оієнтований компонент у ньому виписаний недостатньо.

Тож такі речі, як система побудови стратегічного менеджменту, управління ризиками із зазначенням інструментів реагування, що забезпечують мінімізацію таких ризиків, критерії ризиків, комплекс заходів з оцінки ризиків тощо, взагалі в законі відсутні.

Звісно, треба чекати прийняття змін до КПК та КК України. Без їх прийняття взагалі нічого позитивного не відбулося. Тільки зміна вивісок — і все ті ж проблеми для бізнесу.

І функції щодо розслідування кримінальних правопорушень не перейшли тільки до БЕБ. Усі правоохоронні органи поки що залишаються при своїх повноваженнях.

Отже, на мій погляд, вийде та ж сама податкова міліція, тільки з новою назвою.
Чесно, мені сумно.

P.S. Чекаємо другого вето, чи вже є «свої» люди на «возглавіть», щоб доїти бізнес»?! (моя реакція на коментарі з ОП)

Автор