«Європейська Солідарність» отримала членство в Міжнародному демократичному союзі
Партія «Європейська Солідарність» отримала статус Observer Member у Міжнародному демократичному союзі (International Democrat Union)
Про це лідер партії, п’ятий Президент України Петро Порошенко повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Дуже важливе рішення для нашої партії, її зміцнення та міжнародних позицій! «Європейська Солідарність» отримала статус спостерігача в Міжнародному демократичному союзі як перший етап до повноправного членства в цій впливовій світовій політичній сім’ї», – пише Порошенко.
Міжнародний демократичний союз – це платформа, яка сприяє розвитку демократії та політиці правоцентристів по всьому світу. Засновниками IDU були прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер, тодішній віце-президент США Джордж Буш, мер Парижа та згодом президент Франції Жак Ширак, канцлер Німеччини Гельмут Коль та багато інших партійних лідерів.
Сьогодні до організації належать понад 80 партій із понад 60 країн з усього світу. Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія). Головою організації є колишній прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер.
«Європейська Солідарність» подала заявку на членство IDU влітку 2019 року. Згідно з правилами, партія-кандидат повинна отримати політичну підтримку однієї із партій, яка вже є членом організації. Таку підтримку забезпечила шведська партія Модератерна.
29 липня 2020 року відбулося засідання членів IDU в онлайн форматі з метою розгляду заявок на членство партій-кандидатів. У засіданні під головуванням Стівена Гарпера взяли участь понад 70 учасників з усього світу, серед яких Іванна Климпуш-Цинцадзе та Вірджинія Дронова.
Представниця партії Модератерна Ева Густавсон під час свого виступу на підтримку «Європейської Солідарності» зокрема засудила політичні переслідування в Україні Голови партії, п’ятого Президента України Петра Порошенка.
Члени IDU одноголосно проголосували за членство партії «Європейська Солідарність» у IDU (перший етап членства – Observer Member). Партія рекомендована до отримання повного членства під час IDU Самміту навесні 2021 року.
«Глибоко вдячний Голові організації, колишньому прем’єр-міністру Канади Стівену Гарперу, всім членам демократичного союзу, партнерам по Європейській народній партії, які підтримали наше приєднання одноголосно, та особливо нашим шведським друзям. Продовжуємо зміцнювати міжнародну єдність і солідарність світу з Україною в інтересах демократії, миру та безпеки!», – наголосив Петро Порошенко.
Міжнародний демократичний союз це ще один майданчик для захисту інтересів України – Олексій Гончаренко
Членство партії «Європейська Солідарність» у Міжнародному демократичному союзі відкриває додаткові можливості для захисту інтересів нашої держави. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив народний депутат України Олексій Гончаренко.
«Міжнародний демократичний союз – це дуже велика потужна сім’я демократичних світових партій, і «Європейська Солідарність» зробила крок, щоб стати частиною цієї сім’ї. Це важливо для нас, тому що це інструмент співпраці, майданчик, на якому ми можемо захищати інтереси України. В цій організації є дуже багато поважних західних політиків, і тому це для нас можливість захищати інтереси України, використовуючи цей політичний міждержавний міжпартійний майданчик», – пояснює Олексій Гончаренко.
«Це добре і для нашої партії, це добре для України», – переконаний Гончаренко.
Як відомо, 29 липня партія «Європейська Солідарність» отримала статус Observer Member у Міжнародному демократичному союзі (International Democrat Union).
Міжнародний демократичний союз – це платформа, яка сприяє розвитку демократії та політиці правоцентристів по всьому світу. Засновниками IDU були прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер, тодішній віце-президент США Джордж Буш, мер Парижа та згодом президент Франції Жак Ширак, канцлер Німеччини Гельмут Коль та багато інших партійних лідерів.
Сьогодні до організації належать понад 80 партій із понад 60 країн з усього світу. Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія). Головою організації є колишній прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер.
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Для нас важливе членство у Міжнародному демократичному союзі, бо це світова платформа партій, яка підтримує Україну
Членство «Європейської Солідарності» у Міжнародному демократичному союзі (International Democrat Union) дає нову можливість для захисту інтересів України на потужній світовій платформі правоцентристських партій. Про це розповіла в ефірі телеканалу «Прямий» народна депутатка України, голова комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона брала участь у засіданні членів IDU 29 липня, під час якого понад 70 учасників з усього світу одностайно підтримали заявку «Європейської Солідарності» і надали їй статус Observer Member.
«Я мала честь представляти заявку партії на міжнародному форумі і дуже вдячна нашим партнерам з шведської партії Модератерна, яка нас номінувала і підтримала нашу заявку. Одностайно всі проголосували «за» після нашої презентації», – розповіла Климпуш-Цинцадзе.
«Загрози для України нікуди не діваються. Це важливо для того, щоб ми далі зміцнювали міжнародну єдність на підтримку України. Оскільки ми бачимо, що владні інституції досить кволо формулюють позицію України. Ми бачимо, що цей режим так званої «тиші» – його дуже суперечливо можна назвати режимом, якого «дотримуються» окупаційні війська Російської Федерації. А Росія в цей час каже, що її там просто немає. Ми це вже давно чули», – нагадала народна депутатка.
«В цей час дуже важливо, щоб на різних щаблях у різні способи, якщо не на державному рівні, то або на політичному, або на парламентському зміцнювалися зв’язки з тими, хто розуміє і відстоює цінності демократії, безпеки, міжнародного права, поваги до прав людини», – переконана Климпуш-Цинцадзе.
«Це якраз та світова платформа партій, яка відстоює такі цінності, тому для нас важливо бути серед однодумців, які окрім того, що бачать, розуміють і готові підтримувати нас у протидії загрозам, також дуже уважно спостерігають за внутрішньою ситуацією, за тими загрозами, які сьогодні з’явилися для демократії в Україні. Вони абсолютно однозначно називають 20 і більше відкритих справ проти п’ятого Президента України, проти волонтерів, військовослужбовців, ветеранів, які сьогодні відкриваються в Україні, політичними переслідуваннями», – наголосила вона.
За словами Климпуш-Цинцадзе, міжнародні партнери також будуть ретельно стежити за перебігом виборчої кампанії в Україні. «Вони очевидно прискіпливо будуть спостерігати за нашими виборами, які мають відбутися восени цього року. Вже висловлюють стурбованість, чи вдасться ці вибори провести на такому рівні прозорих, демократичних, відкритих стандартів, як відбувалися президентські і парламентські вибори», – застерігає депутат.
«Оскільки ми рухаємося в Європейський Союз, нам важливо бути зі спільнотою справді демократичних політичних сил», – зазначила представниця «Європейської Солідарності».
Міжнародний демократичний союз – це платформа, яка сприяє розвитку демократії та політиці правоцентристів по всьому світу. Засновниками IDU були прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер, тодішній віце-президент США Джордж Буш, мер Парижа та згодом президент Франції Жак Ширак, канцлер Німеччини Гельмут Коль та багато інших партійних лідерів. Сьогодні до організації належать понад 80 партій із понад 60 країн з усього світу. Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія). Головою організації є колишній прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер.