Армагеддон под стук шахтерских касок

Олена Монова

Умные книги пишут, что Армагеддон приходит в сопровождении соответствующего саунда, семь ангелов с трубами, все дела. Я, как эстет, добавила бы еще на бэк стук шахтерских касок. Это будет Dolby Stereo, и картинка надвигающегося 3,14деца станет выпуклой и завершенной.

Да, так вот.

Под ОПой уже который день слет шахтеров со всей страны. Гремят касками по бруківці (а они это умеют, ггг), даже слегка потолкались с полицией, которая не дала установить палатки. Ну оно понятно, палатки очень портят окружающий феншуй, если смотреть на них из ОПы.

Не будем говорить о шахтерских касках как о методе непрямого воздействия, все здесь взрослые люди, все понимают. Но я почитала шахтерские требования и много смеялась. Потому что, кроме требования погасить миллиардные долги по зарплате, появилось еще и требование выставить Геруса голым на мороз. Ну ладно, просто уволить. Ну и плюс к этому еще запрет импорта электроэнергии и угля газовых марок из РФ и Беларуси. То есть к чисто финансовым требованиям присоединились и политические.

На самом деле все просто. Пока герусятина не лезла своими ручонками в Роттердам+, долги по зарплате перед шахтерами хоть и были, но не настолько критичные, чтобы орать под окнами администрации.
Для сравнения, что дает Госстат на начало года:
1 января 2018 года — 121,8 млн. грн.
1 января 2019 года — 119,4 млн. грн.
1 января 2020 года — 692,4 млн. грн.

А на сегодняшний день они составляют 1,2 млрд. грн. То есть даже с начала текущего года долги уже удвоились. А за год, с 2019 по 2020 они выросли в шесть раз. Пока было объективное ценообразование на уголь по признанной мировыми экономистами формуле — долги догори не стрибали. Как только Герус додавил Бенину хотелку и Роттердам+ в 2019 году отменили — мы видим в цифрах то, что мы видим.

Уголь перестали покупать, задолженность на энергорынке достигла 50 млрд. грн, электростанции останавливаются, отечественный энергорынок в такой критической жопе, из которой как выбираться — неизвестно.

А тем временем НАБУ и САП продолжают «расследовать» дело Роттердам+, натягивая сову на глобус и подтасовывая результаты. Вместо того, чтобы давно закрыть дело (обоснованность формулы подтверждена всеми возможными экспертизами), натянуть на глобус Геруса, направить ему в глаза бесстыжие лампу и спросить, куда его любимый бабушка Беня девал бабло от разворованного вщент государственного «Центрэнерго».


Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Коли силовики займуться Герусом?

У той час, як усій країні показують багатосерійне шоу «суд над Порошенком», там, де йдеться про завдання справді жахливої шкоди Україні, силовики демонструють просто вражаючу байдужість. Щойно суд зобов’язав генпрокуратуру порушити справу за фактом державної зради проти нардепа і голови комітету ВР з питань енергетики Андрія Геруса. За словами Олега Ляшка справу ДБР порушила, але, схоже, займатися нею вона часу не має – ДБР ще не всі клістрони зняла в бригадах ППО.

Натомість НАБУ продовжує розслідувати справу про схему «Роттердам+». А у той самий час під офісом президента України сталася перша сутичка між поліцією і шахтарями, які вже третій день проводять акції, вимагаючи погасити заборгованості перед ними по зарплатнях. Акція шахтарями заявлена як безстрокова. Сутичка з поліцією сталася через те, що шахтарі хотіли встановити намет, аби вчасно надавати допомогу тим, хто перегрівся на сонці. Поліція їм цього зробити не дала, – очевидно, шахтарів хочуть примусити піти через спеку.

Фан-клуб Геруса белькоче, ніби акція шахтарів – то Ахметов шантажує Кабмін. Це відверта брехня, на акції вийшли шахтарі ДЕРЖАВНИХ підприємств «Мирноградвугілля», «Селідвугилля» тощо. Йдеться про працівників державних шахт. До чого тут олігархи?

Все ще не завершене розслідування по «Роттердам+» і акції шахтарів – події прямо залежні. У часи президента Порошенка, за демонізованого «Роттердам+» шахти працювали і мали може й невеликий, але стабільний прибуток. Ніні ситуація категорично інша. Прем’єр Шмигаль щойно бадьоро відзвітував, що борги перед шахтарями у сумі 340 млн. грн були погашені. Міненергетики прем’єру заперечило – лишається борг у 271 млн грн, і погасити його можна тільки від реалізації вугілля. А реалізувати вугілля не вдається – його не купують через завезене завдяки Герусу вугілля з Росії та з окупованих районів Донбасу.

І це тільки зарплатні, а існують борги перед шахтами крім з/п працівників. Наразі українська енергетика встановила сумний рекорд – дефіцит у галузі сягнув 50 мільярдів грн, з яких на вугільну галуз припадають 16 мільярдів грн.

Чому так сталося? Та саме через героїчну і безглузду боротьбу з формулою «Роттердам+», справу по якій закрити треба було ще у 2018 р. банально через відсутність складу злочину, про що свідчили експертизи. А вже в червні Зеленський підписав з «клятим» МВФ меморандум, в якому формула на газ для населення (Амстердам+) один в один повторює Роттердам+.

Саме на байках про «злочинний Роттердам+», розповсюджених ЗМІ і когортою «експертів» із Герусом на чолі, до влади дорвалися нинішні керівники енергетичної галузі. Результати їхнього господарювання ми спостерігаємо прямо зараз. «Центренерго», з якого вивели 4 мільярди грн через фірми, пов’язаний з олігархом Коломойським. Розкрадання «Центренерго», власне, вже стало символом корупції Зеленського. І Володимир, якому про це докладали ще в серпні, покриваючи руками Геруса вивід мільярдів, вже не може ховатись за фрази «я розберусь». Бо вже зрозуміло, хто керує процесом.

На цьому тлі Андрій Герус виявився одним з трьох найбагатших нардепів у фракції «Слуга народу», хоч в приватному бізнесі він НЕ працює з 2016 р., а до єдиної фірми його дружини – до біса питань.

Але не переймайтеся, з Геруса все це – як з гусака вода. Не звертаючи увагу на грюкіт касками під Кабміном, він проштовхує прийняття законопроекту №3657-1, яким, за словами лідера радикалів Олега Ляшка, знову намагається відновити імпорт електрики з Росії.

А справді, чого боятися Герусу? Хто до нього матиме претензії? ДБР і Генпрокуратурі не до нього – вони влаштовують фарс «суд над Порошенком» і роблять небоєздатними бригади ППО. А шахтарі? Скажемо чесно, вони зробили це разом. Переконаний, коли запахне смаленим, Герус їм про це нагадає.

 

Фото © Евгений Котенко / Укринформ

Автори