Чого добивається Герус?

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Вітаю всіх, ми дожилися до акцій шахтарів у столиці. Голова Незалежної профспілки гірняків Михайло Волинець повідомив, що 23 червня гірняки Донбасу приїдуть до Києва, аби протестувати проти гармидеру, який склався у вугільній галузі.

Шахта «Південнодонбаська №1» у Вугледарі простояла більше 5 місяців. Шахта Мельникова, на яку держава закуповувала нове обладнання і зараз платить по ньому кредит, вже 7 місяців на простої. Вугілля ніхто не хоче брати.

Парадоксальна ситуація склалася. За президента Порошенка, коли в Україні працювала тричі демонізована схема «Роттердам+», вугілля коштувало 1700 грн. за тону, і шахти мали хай і невисокі, але доходи і постійну роботу. Нині – Порошенко не президент, «Роттердам+» героїчно переможений, і результати не забарилися. Ціна на українське вугілля злетіла до небес, і шахтарі роботу втратили.

Ще шахтам не платять за вугілля ВЖЕ відвантажене. І не платить… па-бам! «Центренерго», яке щойно стало фігурантом скандалу – фірми-прокладки, пов’язані з олігархом Коломойським, за півроку викачали з «Центренерго» біля 4 мільярдів грн. Для фірм Коломойського «Центренерго» гроші мав, для державних шахт – ні.

А тим часом головний борець зі схемою «Роттердам+», народний депутат «Слуги народу» Андрій Герус виявився одним з найбагатших нардепів Верховної Ради. Журналісти налічили в його декларації 38 мільйонів грн., не враховуючи квартир, автівок, незавершеного будівництва, боргових зобов’язань, неймовірно ефективної в бізнесі дружини (про єдине підприємство якої відомо лише те, що воно існує) тощо й тощо.

Про джерела доходів Андрія Геруса відомо багато. Ще в грудні 2019 р. нардеп Анна Скороход дала зрозуміти журналістам, що Андрій Герус отримав хабар за лобіювання закону №330-IX від 04.12.2019, який фактично відкрив український ринок для імпорту електрики з Росії. «Пан Герус намагається таки відпрацювати ті гроші, які здобув за внесення цієї поправки ще два місяці тому», – заявили нардеп.

Щойно нардеп Гончаренко (ЄвроСолідарність) повідомив про схеми виведення коштів через фірми-прокладки, на операціях продажу електрики від державного «Київтеплоенерго» державній «Укрзалізниці». Депутат запропонував Андрію Герусу разом подати відповідні депутатські звернення. Відповіді не надійшло.

Натомість нардеп Герус розгорнув тотальну війну проти зеленої енергетики, мовляв, «ми – країна бідна, зелена енергетика нам не по кишені». Сама по собі теза суперечлива, але той таки самий Герус заблокував переговори між виробниками зеленої енергетики і урядом Шмигаля. Це не випадковість, про наміри Геруса «п…ти зелених» завдяки журналістам дізналася вся країна. По факту Герус підводить Україну до численних судів з західними інвесторами та до знищення інвестиційної привабливості України як такої.

Все це у той момент, коли розрахунки з ядерними станціями коливаються на рівні 60%, з зеленими – майже на нулі, а шахтарі вже готові виходити на протести в центрі столиці, ігноруючи всі карантини разом узяті.

І от тут варто загадати важливу деталь. 11 червня Печерський районний суд Києва зобов’язав Офіс генерального прокурора розпочати кримінальне провадження відносно народного депутата, голови комітету з ПЕК Верховної ради Андрія Геруса за фактом державної зради. Жарти в сторону – Геруса звинувачують у роботі на Росію. Акції шахтарів – перша ластівка. За ними підуть акції інших працівників енергетичної галузі. Очевидно, все це призведе до дестабілізації ситуації всередині України. Секрет Полішинеля, саме дестабілізації в нашій країні добивається Москва, аби низкою провокацій перевести її у фазу громадянської війни. Чи не цього насправді добивається Герус?

Хоча визнаю, шахтарі, які вимагають повернення «Роттердам+», – про таке я й мріяти не смів. І хто ж зробив це разом?


Кирилл Данильченко

Прочитал новость о том, что Герус в тройке самых богатых депутатов от «Слуг народа» и задекларировал 38 млн. гривен. Миллион с немалыми копейками долларов при зарплате, на которую он жаловался в 2019 году – 44.000 гривен в месяц было, не хватало тогда сильно. Не глава фракции, не Арахамия, который и до того был не бедный, а глава одного из профильных комитетов.

Депутатство – это магия. Жена у него, естественно, бизнес-леди, украшения «Картье», наличность в валюте, все вот эти вещи. Ну про петрушек, которые думали, что «Слуги» им будут на велосипеде опускать цены на коммуналку, не будем. Интересно другое.

Сначала была изгнанная из фракции депутат Скороход, откуда полезли конверты и взятки за лоббирование импорта электроэнергии из РФ в 400.000 мертвых президентов. Потом 27 мая депутат Гончаренко вывешивал схемы между фирмами прокладками и «Укрзализнецей», обвиняя в ней Геруса, – там любимая тема повесить долги на государственную компанию, электроэнергию продавать по завышенной цене, а минуса закрыть кошельком налогоплательщиков.

Потом вышли «Схемы» о том, что фирмы Коломойского почти 4 ярда гривен наскирдовали за полгода на «Центрэнерго», вешая долги на бюджет, а уголь продавая по завышенной цене. Кто это сделал без главы профильного комитета, куда он смотрел? Может, в свою декларацию?

В общем, если долго рассказывать на деньги Коломойского про Роттердам+ и барыг, то можно самому споткнуться и упасть в схемы. И, что характерно, ничего ему не делается. Теперь профсоюз шахтеров угрожает стачкой в Киеве – возвращаем потихоньку 90-ые и стук касками по мостовой. Глава профсоюза Волынец говорит, что есть шахты, где 7 месяцев зарплату не платят, и шахтеры подписи собирают за отставку Геруса, просят вернуть Роттердам+.

Вот так оно и бывает – «Центрэнерго» в минусе, шахты в минусе, схемы, а глава комитета в плюсе. Можно называться хоть «Слугой Народа», хоть «Пажом нации», хоть «Камердинером страны», но счет должен расти.

Автор