Зради і перемоги тижня. 12 – 18 червня 2020 р.

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Щоразу по п’ятницях – #зрадатижня_перемогатижня.

Розглянемо події 12 – 18 червня 2020 р.

ЗРАДА

Українського посла Ігоря Долгова виклакає міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані у зв’язку із заявами голови виконавчого комітету Ради реформ України Міхеїла Саакашвілі. Причина – побоювання спроб втручання Саакашвілі у грузинську політику.

Екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Держбюро розслідувань прийшло до його будинку з обшуками. Омелян відомиц як послідовний критик зеленої влади.

До Конституційного Суду України надійшло подання 64 народних депутатів щодо конституційності закону про банки. Зазначається, що ініціаторами подання стали народні депутати від фракції “Батьківщина” Сергій Власенко та Юлія Тимошенко.

Політв’язень Володимир Балух заявив, що його побили під час тисняви в Шевченківському районному суді, де обирали запобіжний захід активісту Сергію Стерненку. Під Шевченківським судом Києва, де триває розгляд запобіжного заходу активісту Сергію Стерненку, відбулися сутички. Екс-прокурор у справі одеського активіста Сергія Стерненка – Андрій Радіонов – повідомив, що попередній проект підозри Стерненку був оформлений з порушеннями.

Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 375 Кримінального кодексу, яка встановлює кримінальну відповідальність суддів за постановлення «завідомо неправосудного» вироку, рішення, ухвали або постанови.

Українські суди винесли рішення про стягнення штрафів за порушення карантину на суму 4,5 млн гривень. Загалом правоохоронці склали більше 12,5 тисяч адмінпротоколів. Жоден «Велюр» не постраждав.

Засідання суду щодо обрання запобіжного заходу екс-президенту Петру Порошенку перенесли на 14:00 1 липня. Відповідне рішення оголосив суддя Сергій Вовк. Прокуратура подала клопотання про арешт у день смерті батька Петра Порошенко, а розгляд призначили на третій день від дня смерті. Колишній генпрокурор Рябошапка назвав звинувачення по цій справі «юридичним трешем». Під Печерським судом зібралися численні прибісники п’ятого президента.

ПЕРЕМОГА

Досудове розслідування щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк продовжили у зв’язку з новими обставинами. Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про примусовий привід до суду підозрюваного в причетності до вбивства активістки Катерини Гандзюк, голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, для обрання запобіжного заходу. Мангера затримала СБУ.

Верховний Суд відмовив Роману Трубі в задоволенні позову про незаконність його звільнення з посади директора Державного бюро розслідувань.

Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО щодо взаємодії. Також США зможе продати Україні 16 патрульних катерів Mark VI, а також озброєння та їхнє технічне оснащення на орієнтовну вартість у $600 млн.

Україна отримала перший транш у рамках нової програми з Міжнародним валютним фондом.

Україна частково відновила міжнародне авіасполучення. Аеропорт “Київ” ім. Сікорського відновив роботу.

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували міжрегіональну мережу ботоферм у Києві та кількох областях, якою керували з Російської Федерації. Можливості мережі дозволяли генерувати фейки від понад 10 тисяч ботів. Організатори ботоферм здійснювали інформаційні «вкиди», сприяли поширенню негативних настроїв та дискредитували українську владу як всередині країни, так і за її межами. Також Служба безпеки викрила командира бойового корабля при спробі передати оборонні відомості спецслужбам РФ.

Харківський окружний адміністративний суд вдруге скасував рішення міської ради про перейменування проспекту Петра Григоренка на честь маршала Георгія Жукова.

Україна в червні відновлює експорт електричної енергії в Росію і Білорусь.

Успішних вихідних! І до зустрічі на зраді/перемозі за тиждень.

Автор