Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV 15.06.2020 (фото, відео)

Петро Порошенко: «Європейська Солідарність» має економічну програму для виходу з кризи

 

Критична ситуація в державі потребує негайного формування професійного уряду національної єдності, бо експеримент з новими обличчями провалився, а кожна нова «програма дій уряду» Зеленського гірша за попередню. Про це в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявив п’ятий Президент України Петро Порошенко. Він зазначив, що «Європейська Солідарність» має чіткий план подолання кризових явищ в економіці і готова працювати спільно з іншими політичними силами.

«Зараз час не критикувати один одного, хоча є за що, а час об’єднати суспільство, продемонструвати суспільству світло в кінці тунелю, створити уряд національної єдності, бо експеримент з новими обличчями провалився, бо, виявляється, управляти країною – це не вести телешоу, знімати відосики, там потрібна компетентна й інтелектуальна робота», – наголосив Порошенко.

«У нас на сьогодні і прем’єр-міністр, і міністр внутрішніх справ, і міністр енергетики, і міністр промисловості – Володимир Олександрович Зеленський. У нас попередня програма уряду мала позитивне зростання ВВП, потім ми отримали програму, де планові показники падіння ВВП були 5%, в цій програмі показники падіння 8%, а за оцінками міжнародних організацій – уже 11% падіння. Ми на сьогодні бачимо і кризу в енергетиці, і кризу з падінням промисловості, і кризу з падінням ВВП, і кризу щодо митниці і податкової, щодо надходження коштів до держбюджету, і кризу в культурі. Бо коли формували фонд по боротьбі з коронавірусом, вилучили значні кошти в культури. І кризу освіти, бо з освітньої програми вилучили значні кошти. А сьогодні ці кошти чомусь використовуються не для захисту лікарів, закупівлі тестів, а для того, щоб будувати дороги, та ще й за відсутності тендерної процедури в умовах коронавірусу», – зауважив Петро Порошенко.

«Вилучення коштів з децентралізації, з місцевих бюджетів, де левова частина навантаження лягає саме на них – це руйнація програми децентралізації, яка нами була започаткована», – нагадав п’ятий Президент.

Порошенко зазначив, що у першу чергу необхідно стимулювати внутрішні інвестиції та дати реальну підтримку малому і середньому бізнесу, який окрім втрат від епідемії ще й потерпає від законодавчих «новацій» монобільшості, зокрема сумнозвісного закону 1210.

«Я є автором закону про податок на виведений капітал. Ми доопрацювали його з урахуванням того недолугого закону 1210. Зараз він кореспондується з діючою базою законодавства, і я подав його на реєстрацію. Я не «тягну ковдру на себе» – прошу, аби представники всіх фракцій підписалися, і ми спільно стимулювали інвестиції в Україну. Навіщо обкладати податками те, що інвестор планує інвестувати», – говорить Петро Порошенко.

«Треба спростити доступ малого і середнього бізнесу до реструктуризації сплати податків аж до закінчення коронавірусу, треба спростити доступ до реструктуризації кредитів у зв’язку з тим, що малий та середній бізнес через дії уряду, через цей форс-мажор фактично позбавлений можливості продажу. Треба відтермінувати сплату податків, спростивши цей механізм, зменшити навантаження на заробітню платню для того, аби вийшли із тіні, і припинити перевірки малого і середнього бізнесу», – зазначив Петро Порошенко.

«Ми як «Європейська Солідарність» готові брати участь у формуванні уряду національної єдності і запропонувати економічну програму для подолання кризи в усіх секторах економіки, яка зараз панує в Україні», – резюмував лідер партії.

Джерело

 

Петро Порошенко: Переслідування опозиції – це «попкорн» від Зеленського, яким намагаються «перебити» економічні провали

 

Поки Зеленський намагається переключити увагу суспільства з економічної кризи на переслідування опозиціонерів, в країні відбувається повзучий реванш поплічників Януковича. Про це в студії програми «Свобода Слова» на телеканалі ICTV заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що протягом останнього року під впливом Банкової силові структури взяли на озброєння прийоми шоу-бізнесу замість законів і вважають, що «відосики» можуть замінити КПК.

«У нас правоохоронні органи мають дуже дивну модель – в порушення будь-яких кримінально-процесуальних норм повідомляти через «відосіки». Я не був повідомлений про засідання у справі Януковича. Але я вважав своїм громадянським обов’язком прийти і свідчити. І довести факт державної зради Януковича, яка проявилася в тому числі через листа, який був підписаний колишнім презентом Януковичем Путіну на запрошення російських окупаційних військ, які вторглися, вдерлися в Крим. І це є державна зрада», – нагадав Порошенко.

«Це – елементи шоу, яке намагається застосувати діюча влада. Бо вони намагалися інкримінувати мені державну зраду за те, що я віддав наказ про контрнаступ – і ми звільнили 2/3 окупованого Донбасу. Це на їхню думку державна зрада. Державна зрада – це коли я віддав наказ забезпечити морське прикриття Маріуполя і Бердянська. Коли кораблі пішли через Керченську протоку, і ми виграли арбітраж, який визнав Росію агресором. Це на їх думку державна зрада», – нагадав Петро Порошенко.

«Державною зрадою на їхню думку було і підписання Мінських угод, за якими вже рік живе нова влада, і які стали надійною базою для застосування санкцій проти Росії. І багато-багато інших справ», – зауважив п’ятий Президент.

«Коли падає економіка, коли не добирається бюджет, коли падає промисловість, коли криза в енергетиці, коли криза з місцевим самоврядуванням, – треба спробувати перебити це попкорном, шоу, телебаченням. І робити це через переслідування опозиції», – вважає Петро Порошенко.

«Коли другий за рейтингом політик в державі, лідер опозиційної політичної сили має пояснювати ці дурниці, я наголошую, мова буде йти не про захист. Я знайду правильні слова для того, щоб довести, що зараз, на жаль, діями поплічників Януковича, які є і в Офісі Президента, і в ДБР, повертають всю нашу державу в часи Януковича», – застеріг Петро Порошенко.

«Про це каже і Борис Філатов з точки зору переслідування на рівні місцевого самоврядування, про це кажу я, про це кажуть на процесі Стерненка, про це кажуть Маруся Звіробій, Софія Федина, Таня Чорновол і багато інших. В той же час злочинці, які скоювали злочини, – на свободі. Я думаю, це точно є неприйнятно», – резюмував Петро Порошенко.

«Я дякую за ту підтримку, яку мені сьогодні висловлюють сотні тисяч, якщо не мільйони, – дякую за це», – сказав п’ятий Президент України.

Джерело

 

Фото © Михайло Палінчак

СВОБОДА СЛОВА НА ICTV. Ефір от 15.06.2020 (повне відео)

Автор