«Закон про ворів у законі» як інструмент корупції та тиску на опозицію (відео)

Володимир В’ятрович

04 червня 2020 р. Верховна Рада пробила чергове дно, допомігши Зеленському зробити ще один крок до перетворення Україні на авторитарну поліцейську державу. Ухвалення президентського законопроєкту №2513 про злочини, вчинені злочинною спільнотою знову засвідчило, що в Україні немає парламенту. Є слухняна більшість, яка, не аналізуючи тексти законопроєктів і не слухаючи аргументів колег, байдуже тисне на зелені кнопки.

Справа навіть не в тому, що в Кримінальному Кодексі тепер буде бандитська фєня і неіснуюче в українській мові слово «вор». А в тому, що взагалі слова про «злодіїв у законі» – лише димова завіса, що відволікає від реального змісту змін.

За що ж насправді проголосували 236 депутатів (у т.ч. 205 «слуг народу»)?

Досі стаття 255 Кримінального Кодексу передбачала відповідальність за створення злочинної організації, організацію сходок злочинців для планування злочинів чи координації між собою злочинних груп. Тепер же з подачі Зеленського і МВС 236 натискачів зелених кнопок цю статтю змінили й додали кілька нових. Тепер будь-яку людину можна буде ув’язнити на 10-15 років (!) лише за так звану «участь у злочинній спільноті» чи «злочинний вплив».

Визначення «злочинного впливу» більш ніж туманне: «будь-які дії особи, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, сприяє, спонукає, координує або здійснює інший вплив на злочинну діяльність».

Зважаючи на рівень фантазії підлеглих Венедиктової, Авакова чи Бабікова і «незалежності» українських суддів Верховна Рада дала в руки режиму інструмент, який дозволятиме садити ні за що будь-яку людину на термін, більший, аніж за вбивство. Або, як варіант, заарештовувати і вимагати астрономічні хабарі за закриття сфабрикованої справи.

12 моїх поправок, покликаних нівелювати хоча б головні загрози цього проєкту, були відкинуті без жодного обґрунтування з боку голови правоохоронного комітету Монастирського. Ложа уряду була забита лобістами проєкту на чолі з Аваковим, а наостанок депутатам прокрутили уривки з якихось телефонних розмов ні про що й невідомо між ким, які мали б, вочевидь, свідчити, що злодії стурбовані геніальним законопроєктом. Знайомий прийом – саме такі записи ні про що стали приводом для арешту людей, яких Зеленський з Аваковим оголосили вбивцями Шеремета.

Колег, які тиснули зелені кнопки, можу привітати: ви зробили це разом. І тепер режиму буде значно легше фабрикувати будь-які звинувачення, не переймаючись хоча б якимись доказами. Достатньо «авторитету» і «злочинного впливу». І ще не факт, що колись об’єктами сфабрикованих справ не станете ви самі.

* * *

Так званий «Закон про ворів у законі» може бути використаний як інструмент корупції і тиску на опозицію.

Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович в ефірі програми «Свобода слова з Савіком Шустером».

«Я не згоден, що цей закон є реформою. В кращому випадку цей закон є імітацією реформи, а в гіршому прикриванням для дуже нехороших речей.

Кожен з нас може бути названий особою, яка є суб’єктом підвищеного злочинного впливу. Кожен з нас може бути звинувачений в злочинному впливі. Цей закон може бути джерелом корупції. Поліція може заробляти на цьому, звинувачуючи вас в тому, що ви суб’єкт злочинного впливу», – сказав народний депутат.

Також він підкреслив, що цей закон можна використовувати для боротьби з політичною опозицією.

«Інший небезпечний інструмент, у який може перетворитися цей закон – інструмент для боротьби з політичною опозицією. Тобто, не подобаються політичні погляди, завтра опираючись на цей закон можна звинуватити, що людина є суб’єктом з особливим впливом і відповідно вором в законі», – зауважив народний депутат.

В’ятрович наголосив, що правозахисні організації вказують на те, шо цей закон відповідає російській авторитарній традиції законотворчості.

«Харківська правозахисна група написала, що це абсолютно неприйнятний для демократичної держави закон, і її позицію підтримують інші правозахисні організації, які б’ють на сполох, що це абсолютно російський авторитарний варіант», – зазначив політик.

Джерело

Автори