Антиукраїнський Таран у війську

Віталій Гайдукевич

Усі обурилися фактом, що міністр оборони Зеленського нагороджує і дякує Вілкулу? Це квіточки. Тут ягідки знайшлися, – кажуть, Таран замахнувся на історичність погонів військових.

Сорока на хвості принесла (поінформована сорока), що міністр оборони хоче прибрати з погон… зорю Скоропадського. Українськість? Історичність? Традиція? Спадковість? Ні, для декого це – “шо за фашизм?” Типу п’ятикутні зірки вони повернути не зможуть (бояться обурення), але замінити історичні ромби на “штота другоє” пробують вже.

Чого побитий мохом совок не розуміє українського строю, тут питань жодних. Є інші питання…

Новий однострій ЗСУ і знаки розрізнення підписував особисто Петро Порошенко. Це важлива реформа і міняти\псувати її теж має особа, яка виконує обов’язки президента. Тобто підписи під новаціями має ставити особисто Зеленський. Що, чекаємо, що малорос у штурвала підпише фантазії свого совкового призначенця?
Хто там в ЗСУ голосував за “какая разніца” і “гірше не буде”, – ви зробили це разом.


Сергій Місюра

Нагородження Вілкула коментувати не можу, тому що я діючий офіцер ЗСУ, а коментувати дії командування не можу.

Коментувати скорочення реформ в ЗСУ також не можу, тому що “зампотехів” в ротах треба вчити, а не скорочувати.

А ще не можу коментувати бачення вищого керівництва, що нинішні зірки схожі на “старі німецькі”. Тому що ще нічого не затверджено, але посили розробити нові стандарти для зірок на погони є.

І я ні в якому разі не коментую дії вищого керівництва ЗСУ. Просто написав вам до відома, які реформи в дії 🙁


Дмитро “Калинчук” Вовнянко

З кількох джерел вчора прийшла новина про те, що міністр оборони Таран вирішив поміняти знаки розрізнення військових, впроваджені за президента Порошенка. Про повернення милих совкофілам погон а-ля брежнєвська армія ніби не йдеться, – хочуть ромби на погонах замінити зірками. Бо бачте, ромби совкофілам нагадують погони Вермахту. Що на це можна сказати?

По-перше, знаки розрізнення в кожної армії світу свої, та орієнтуватися на когось тут – лицемірство або меншовартість. На прапорі ВПС Фінляндії ще й зараз розміщена свастика – фіни з цього приводу не комплексують.

Сучасний прапор підрозділу фінських військово-повітряних сил у мирний час, що відповідає за охорону повітряного простору Східної та Південно-Східної Фінляндії (Karelia Air Command)

По-друге, ромби на погонах існують в сучасному Бундесвері, хоча нацистські символи в Німеччині заборонені набагато суворіше, ніж нацистські та більшовицькі у нас.

По-третє, сучасні ромби на наших погонах мають цілковито чіткий історичний прототип – погони війська Української держави часів гетьмана Скоропадського. Саме в цих погонах Дієва армія УНР вступила в бій з більшовиками – з зірками на шапках. Союзниками більшовиків на початку тої війни (під час боїв за Харків, наприклад) виступили як раз таки німці – гарнізони, що купилися на обіцянку більшовиків виїхати до Німеччини морем через територію більшовиків.

Очевидно, справа не в схожості ромбів на щось. Справа у дрімучому совку, який панує в головах ЗЕкоманди. Цей совок в черепах штовхає їх на дії, що характеризуються простим словом – реванш.

Нескладно здогадатися, що ромби на погонах – лише перший крок. Далі повернуть чорні берети морпіхам – а чо, у Польщі вони й зараз чорні. Далі повернуть блакитні берети у ДШВ – а чо, саме в них визволяли Слов’янськ. Далі почнуть міняти парадний однострій, бо він є реплікою однострою ДА УНР, а причину знайдуть. А далі…

Я просто нагадаю, ПЕРШЕ, що зробила ЗЕкоманда дорвавшись до влади, вона спробувала відмінити військовий парад на День Незалежності. Мені уже цікаво, а вітання «Слава Україні – Героям слава» з армії приберуть? Замінять на щось нейтральне? А тризуби на головних уборах?

Все це назвуть лагідно – примирення країни. У нас зараз повсякчас говорять про примирення і цінність людського життя, коли треба приховати банальні поступки ворогу. І зраду. Хоча чому дивуватися? Ця нація прибрала від влади державників і замінили їх просто хорошими хлопцями.

Хіба такі нації гідні своєї символіки?


Воющим про то что украинские погоны похожи на погоны вермахта времен ВМВ, а потому и якобы чуть ли не символ нацизма,…

Опубліковано Oleksiy Bobovnikov Вівторок, 2 червня 2020 р.