Петро та Марина Порошенки передали в лікарню Охматдит 3 тисячі швейцарських ІФА-тестів (фото, відео)

Юрій Бірюков

И вот все было бы просто и красиво, просто красиво, красиво просто.

Петр Порошенко закупил высокоточные ИФА-тесты, закупил одноразовые защитные костюмы, закупил пульсоксиметры. Весь этот процесс мы видели, читали, знали. Процесс длился несколько недель. И вот несколько недель назад была достигнута договоренность с Охматдетом о том, что 3000 ИФА-тестов передадут им. Тайны из этого не делали, все были в курсе.

Как и были в курсе, что тесты прилетели на прошлой неделе, пока таможня, пока логистика (а там специальные условия хранения). На понедельник договорились с больницей о передаче.

Просто и красиво. Врачам помощь, ПП рад помочь. Красиво и просто.

Ровно до того момента, как вчера поздно вечером в Охматдет срочно передали ИФА-тесты от МОЗ. Выдернули с выходного дня руководство, потребовали приехать на рабочее место, принимать коробки.

Вот для чего это делать вечером воскресенья? Ну да, ну да…

Фото © Михаил Палинчак


 

Три тисячі ІФА-тестів для визначення наявності антитіл на коронавірус виробництва швейцарської компанії Roche, 100 захисних костюмів і 20 пульсоксиметрів передали Петро і Марина Порошенки у Національну дитячу спеціалізовану лікарню Охматдит.

«Ми будемо тестувати всіх наших співробітників. Це дуже важливо, оскільки поряд з дитиною, звичайно, що персонал має бути здоровим. Будемо тестувати не лише лікарів. Це будуть і медичні сестри, санітарки, інший персонал, який є дотичним до дітей. Також ми будемо використовувати тести і для батьків, в яких є показання. Вони часто хочуть перебувати поруч із дітками, і нам важливо знати, що батьки здорові. Це попередить занесення коронавірусної хвороби у лікарню. До цього в нас жодного випадку серед наших пацієнтів не було. Ми маємо такий інфекційний контроль в лікарні досить суворий, і, на щастя, жодного випадку в наших діток не було. Ми щиро вдячні вам», – сказала заступниця головного лікаря Марина Шкурко.

«Я хочу подякувати всьому медичному колективу Охматдиту за ту героїчну роботу, яку ви робите. Ви робите диво і рятуєте життя сотень маленьких пацієнтів, які повертаються до нормального життя і взагалі живуть, дякуючи вам», – наголосив п’ятий Президент Петро Порошенко.

Він зазначив, що рішення закупити тести Фонд Порошенка ухвалив після того, як стало зрозуміло, що масштабне тестування українців на коронавірус, обіцяне владою ще в березні, залишилось тільки на рівні обіцянок.

«Ще 20 березня на всю країну було наголошено, що в Україну протягом наступних 48 годин прибуває 10 мільйонів тестів, і всі будуть завалені цими тестами, і все буде зроблено. Як зазвичай це були обіцянки-цяцянки, а ті, що були кілька сотень завезені, виявилися неякісними, від них відмовилися в усьому світі, та їх не можна було використовувати», – нагадав Петро Порошенко.

«В першу чергу треба тестувати лікарів, і особливо дитячих лікарів. Бо ті, хто підходять до хворих дітей, особливо тих, хто хворіє на онкозахворювання, хвороби крові, донорів пацієнтів, безумовно, в першу чергу і без будь-яких обмежень мають користуватися високоякісними і швидкими тестами. Я щасливий, що в Охматдиті є відповідна лабораторія і буде достатня кількість тестів, які можуть використовуватися», – зазначив Петро Порошенко.

«Коли ми зустрічали із Швейцарії ці тести, ми повідомили, що в понеділок у День захисту дітей будемо у вас. І сьогодні зранку ми почули, що до нашого приїзду терміново з Міністерства охорони здоров’я вчора в неділю прибігли і привезли ще й тести від МОЗу. Правильно робите. Ми будемо вам давати список лікарень, куди ми будемо їхати, і обов’язково щоб ви завезли ці тести. Я думаю, що хоч так, але ми точно маємо зробити так, щоб наші лікарі були забезпечені. Бо лікарі знаходяться сьогодні на передньому краї боротьби. Протягом останніх 24 годин 79 лікарів захворіли на коронавірус, у 104 виявлено підозру. Загалом майже 5 тисяч лікарів зараз захворіли. І без якісної системи тестування ми забезпечити захист не зможемо», – зауважив Петро Порошенко.

«Додатково до тестів ми передаємо ще й захисні костюми. Фонд завіз більше 130 тисяч захисних костюмів. Фонд також передає пульоксиметри. В країну завезено 3 тисячі пульсоксиметрів. І сьогодні в Охмадиті ми також хочемо, щоб таке найсучасніше обладнання було», – зазначив Порошенко.

Як відомо, загальні витрати компаній родини Порошенків на благодійність та соціальні проекти у 2019 році склали близько двохсот мільйонів гривень. А в 2020 році понад сто мільйонів гривень було витрачено на боротьбу з пандемією коронавірусу. Зокрема, Фонд Порошенка разом з компанією Рошен та волонтерами закупили понад 130 тисяч захисних костюмів для медиків, 10 тисяч антивірусних окулярів, профінансували закупівлю, ремонт і забезпечення розхідниками понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій.

Джерело

 

Петро Порошенко: Дитяча лікарня Охматдит завжди була в центрі уваги нашої команди, і ми вимагаємо повноцінного фінансування медзакладу

 

Нинішня влада у 2020 році суттєво скоротила фінансування охорони здоров’я загалом і Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит зокрема. Про це повідомив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час передачі в лікарню 3 тисяч ІФА-тестів виробництва швейцарської компанії Roche, захисних костюмів для медиків та пульсоксиметрів. Порошенко зазначив, що Охматдит завжди був у центрі уваги його команди, а цього року довелося буквально бити на сполох, щоб парламент хоча б частково повернув видатки на лікарню.

«Незважаючи на те, що комплексне будівництво нового корпусу було заплановано ще в 2011 році, на жаль, з 2011 по 2015 роки будівництво було призупинено. Наша команда, об’єднавшись, в 2015 році прийняла бюджет, в якому передбачено фінансування 390 мільйонів гривень. І відповідно в 2016 році, 2017 році, було прийнято позицію щодо 1 мільярда у 2018 році на 2019 рік. Ці гроші дозволили створити абсолютно нові можливості для лікарів, у тому числі і для лікування онкохворих дітей, і для діагностики. Я хочу зараз звернутися до всіх своїх колег, звернутися до уряду і до президента, бо останнім часом бюджетний комітет, який представляє монобільшість, і Верховна Рада підтримала пропозицію і зняла з фінансування і видатки на охорону здоров’я взагалі, і видатки на Охматдит зокрема. Довелося вже бити на сполох для того, щоб із спеціального фонду повернулася частина грошей. Але зняли 660, а повернули 200. Я закликаю в повному обсязі відновити фінансування закладів охорони здоров’я і відновити фінансування Охматдиту для того, щоб були завершенні всі необхідні роботи, які були заплановані на цей рік», – наголосив Петро Порошенко.

Він також закликав відновити фінансування закупівлі ліків, лікарських засобів і медичного обладнання. «Все, що було заплановано на цей рік, я вимагаю відновити. Хочу наголосити, що в 14-15 роках під час піку російської агресії було важче, але ми в ці роки спромоглися виділити необхідне фінансування для того, аби це стало можливим», – нагадав п’ятий Президент.

«Хочу підкреслити, що є добрий досвід співпраці з Рошеном, з благодійними фондами. Ми дійсно, не намагаючись привернути велику увагу, створили систему енергопостачання нового корпусу, зробили обладнання декількох відділень. Охматдит знаходиться в центрі уваги компанії Рошен, благодійного фонду під керівництвом Марини. І дуже приємно допомагати тим, хто демонструє справжні якості справжнього лікаря. До всього колективу це має відношення. Від імені всієї команди низькій уклін», – сказав Петро Порошенко.

Як відомо, компанія Рошен з 2015 року на постійній основі реалізує масштабний проект благодійної допомоги дитячій лікарні Охматдит. Завдяки цьому проекту Охматдит вже отримав унікальне обладнання, зокрема, пересувну наркозну станцію для новонароджених, енергетичну платформу Force Triad для хірургічного відділення, надсучасний дефібрилятор Zoll R-Serie для реанімаційного відділення, хірургічні столи та інше обладнання для операційного блоку; фінансується проект будівництва нового стерилізаційного блоку та інші заходи.

Загальні витрати компаній родини Порошенків на благодійність та соціальні проекти тільки у 2019 році склали близько двохсот мільйонів гривень. У 2020 році вже понад сто мільйонів гривень було витрачено на боротьбу з пандемією коронавірусу. Зокрема, Фонд Порошенка разом з компанією Рошен та волонтерами закупили понад 130 тисяч захисних костюмів для медиків, 10 тисяч антивірусних окулярів, профінансували закупівлю, ремонт і забезпечення розхідниками понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій.

Джерело

 

Автор