Історія, яку ми маємо знати

Джон Сміт
Джон Смит

6 років тому український армійський спецназ і десантники перемогли російських найманців у Донецькому аеропорті.

Особливим цей бій робить те, що українські сили швидкого реагування, перебуваючи у меншості (100-120 військових) вибили чисельного (150-200 бійців) та досвідченого ворога (всі найманці російської групи “Іскра” мали досвід бойових дій) з зайнятих ним позицій. Відбулося це після виставленого ультиматуму – покинути будівлю. Тож ворог чекав нападу. В результаті ворогу завдали величезних втрат і змусили панічно тікати. Окрім того, армійський спецназ і десантники показали, що в чесному бою без можливості для росіян сховатися за “спінамі женщін і дєтєй”, одурити зеленими коридорами або мати 10-кратну перевагу у росіян є шанс лише втекти живими або лягти у землю.

В результаті цього бою чудобогатирі з росії перетворилися на 2 КамАЗи трупів. З нашої сторони – двоє легко поранених.До речі, з цим боєм всі ці роки була зв’язана одна загадка – розстріл двох КамАЗів бойовиків своїми ж. Бородай перекладав відповідальність на Ходаковського, Ходаковський на Бородая, “лнр” оголошувала керівництву “днр” смертні вироки, висловлювалося багато версій, та насправді вантажівку бойовиків розстріляв офіцер ЗСУ Олег Кузьміних. Олег Кузьміних встиг зреагувати на раптовий відступ бойовиків. З дистанції 100 метрів він висадив короб патронів прямо у кузов, де сиділи воїни новоросії. Найманці почали відстрілюватися по ньому та так перелякалися, що по дорозі стріляли у все живе. А їхні друзі з банди “Восток” подумали, що “укропи наступают на Донецк”, і з переляку розстріляли своїх із засідки.
Більш детально про цей епізод бою тут:

Така історія.
Ось це потрібно розуміти. Доблесть російських героїв можлива, лише коли у них перевага над ворогом в 10 разів. Якщо перевага лише в 9 – всьо, доблєсть закончілась.

Історія, яку ми маємо знати.

 

Фото © Dmitry Lovetsky/AP

 

Поділитися:
Share

Усі відео