«Слуга народу» та мова ненависті

Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Очевидно, скандалом навколо компанії «Етнодім» партія «Слуга народу» вирішила скористатися максимально. До сотень постів зелених блогерів і пересічних шанувальників ЗЕ долучився аж сам голова партії Олександр Корнієнко. У своєму блозі на «Українській правді» він звинуватив «хейтерів їхньої політичної сили» в розпалюванні ненависті до українського бренду і до пересічних людей. «”Мочіть” нас, політиків, ми звикли і нам є що відповісти… але не чіпайте звичайних людей» – написав Корнієнко.

От знаєте, нічого не маю проти повій і моралізаторів, але бридко стає коли моралізаторствувати починають повії. Партія «Слуга народу» ду-у-уже любить просторікувати про примирення і взаємопорозуміння, проте владою вона стала саме через люту ненависть, яку вона сама ж тривалий час поширювала. Так-так, я маю на увазі ненависть до п’ятого президента Петра Порошенка, яку шанувальники ЗЕ з легкістю переносять на прибічників ЄвроСолідарності.

Я можу нагадати, що саме депутат «Слуги народу» Богуцька давала Порошенку і його прибічникам ду-у-уже огидні прізвиська і характеристики, ще й просторікувала про необхідність фізичної розправи з нами.
Я можу нагадати, що саме нардеп «Слуги народу» Дубінський склепав на колінці фейкове розслідування про «брата Порошенка», яке опублікував телеканал олігарха Коломойського, на якому Дубінський в мові ненависті вправлявся роками.
Я можу нагадати заяви президента Зеленського про «самий багатий президент в самій бідній країні», про «чому ніхто не сидить за Іловайськ та Дебальцево?», про «всі «свинарчуки», Гладковські… всі сядуть за грати». Як там до речі нині справи? Знайшли винних у Іловайську? Міністр Аваков не розповів, що до самого оточення робив у ставці Хомчака біля Іловайська заступник міністра МВС генерал Яровий? А що там з Гладковським, крім того, що НАБУ, керована фігурантом реєстру корупціонерів, лякає його підозрами?

Я хочу нагадати, що риторику цю Зеленський не забув ще й досі. Щойно на прес-конференції, на яку не акредитували «5-й канал», «Український тиждень» та «Україну молоду», натомість запустили туди Гордона та двох прибічників колишнього хронічного ігромана Шарія, президент Зеленський заявив, що вирок Порошенку ще попереду, і що на нього чекає ще багато пригод і вироків. Адвокати Порошенка розповіли, що силові відомства за наказом згори перевіряють нині всю біографію Петра Порошенка, намагаючись зачепитися бодай за щось. Протягом року силовики намагалися знайти за Порошенком бодай якісь злочини – і не знайшли нічого.

Знаєте, що спільного у «злочинів Порошенка» і досягнень Зеленського? І про те, і про те всі чули, але ніхто не бачив доказів їхнього існування.

Якщо партія Слуга народу» справді хоче примирення, перше, що вона мусить зробити, – це вибачитися перед Петром Порошенком і його прибічниками за весь бруд і всі потоки брехні, які вона вилила на них вже і продовжує лити. Але «Слуга народу» цього не зроблять ніколи, бо тоді зникне наріжний камінь самого існування цього проекту. У партії «Слуга народу» багато спільного з сучасною Росією – і та, і та постійно просторікують про мир, але не можуть існувати без ворожнечі.

Тож просторікування Корнієнка і всіх інших прибічників ЗЕ про примирення – не більше ніж лицемірство. Ніхто не любить говорити про мову ненависті так багато, як той, хто генерує її найбільше.

Поділитися:
Share
Усі відео