Голлівуд відпочиває

Anton Senenko

Сьогодні почув новину, що в Сполучених Штатах відкрили кінотеатри, але є проблема: нема чого показувать.
Голлівуд же ж теж не працював. Тому крутять Гаррі Поттера, Щелепи та іншу класику.

Є таки ідея продати їм готовий сценарій про виробництво українських ПЛР-тестів на коронавірус. Це Оскар, я гарантую.
Влада підвезла нову серію.

Ще раз коротко попередні серії:

1. Україні потрібні тести, РНБО приймає рішення їх виробляти і доручає це зробити Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
2. Інститут на ці роботи не отримує грошей, хоча кількасот тестів передав в лабораторії. Співробітники ж Інституту сидять у відпустках за власний рахунок по домівках.
3. Після публічного скандалу, втручання депутатів та заступників міністрів, Інституту сплачують за виконані роботи і обіцяють профінансувати повноцінне розгортання виробництва.

Світло на екрані гасне, в залі метушня, нічого не зрозуміло.

4. Інституту коштів ніхто не дає, але Офіс Президента рапортує, що тести готові, та український виробник їх почав постачати.
5. Українським виробником виявляється українська компанія Укргентех. Тести розповсюджуються країною.
6. Раптово МОЗ відновлює перемовини з Інститутом молекулярної біології та генетики.
7. Центр громадського здоров’я МОЗ заявляє, що тести Укргентеху не годяться, бо мають низьку точність.
8. Укргентех випускає заяву, що ЦГЗ не має таких повноважень на перевірку, все брехня і наклеп. Вони передають тести для верифікації у сторонні незалежні лабораторії, в т.ч. в ВООЗ.
(вся історія з посиланнями тут).

Іііііі…. маємо серію 9:
“Фахівці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб НАН України підтвердили, що українські ПЛР-тести працюють та відповідають необхідним стандартам”.

Лишилася ще десята, там, де свій висновок надасть ВООЗ, і перший сезон серіалу “Помри, але не в Україні” або “Дивні дива в Україні. Місія нездійсненна” готовий.
Хай хоч Нетфлікс знімає, хоч Амазон, хоч кіностудія Довженка.

Усі інституції як декорації до фільму жахів, а посадові особи, що начитують сценарний текст, самі сивіють від літер, які бачать.

Ось, наприклад, вам цитата з інтерв’ю очільника Центру громадського здоров’я МОЗ на питання про тести від Укргентеху:

“– А якщо лабораторія ВООЗ покаже, що з цими тестами все нормально, то чи не буде це означати, що з українськими лабораторіями щось не те?

– Це цілком можливо, тому що проблем може бути багато, починаючи від несумісності пластика, закінчуючи реагентами або мутацією вірусу. Тут просто тисячі причин”.

Цілком, дохле курча мені в пельку, можливо, що з українськими лабораторіями, які проводять тестування на коронавірус, щось не те.
Пластик. І мутація. О! Пластик, що мутував!

Уявіть собі режисера, якому показати сценарій про кровожерливий мутуючий пластик, що вирвався з лабораторії та крокує країною!
З руками такий сценарій відірве.

Хтось, будь ласка, зателефонуйте в поліцію і скажіть, що якісь люди захопили країну.
І проблема не в тому, що вони тримають в заручниках людей. Соцопитування демонструють, що люди задоволені.
Проблема в тому, що своїми неузгодженими діями вони нашкодять і собі, і людям.

Я нагадаю, що за абсолютно все в Україні нині відповідає одна людина та його “офіс”, адже всі міністерства, відомства, структури, Рада – все їхнє.

Треба припинити це кіно, припинити знімати відоси на ютьюбі про “нам би ночь просстояять, нам би дєнь продєржаться”, припинити продавати людські умови утримання в СІЗО для людей, яким суд ще не виніс вирок (чули ж цю ідею від міністра юстиції?), припинити верзти маячню про півмільйона робочих місць (черговий тимчасовий прем’єр анонсував), коли держава не може забезпечити повний робочий тиждень тих людей, яких вже має на утриманні.

А так… А шо… Гарного всім дня.

 

Автори